| EmaLovesMuffins a întrebat:

Hey...as vrea sa aud si parerile altorabig grin
Credeti ca dragostea are " varsta". adica diferenta dintre varstele celor 2 conteaza?

Răspuns Câştigător
| IuliaAkaTrixxie a răspuns:

Diferenta intre varsta nu conteaza, atata timp cat il iubesti si tii mult la el.happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, sa nu fie multa diferenta intre ei pentru ca mai tarziu unul din ei va fi prea batran/a

| Libelle a răspuns:

Sentimentul de dragostea nu are varsta. poti iubi si la 13, 14, 15 si la 20 si la 30 si la 40, 50, 60 de ani.
dar circumstantele conteaza, adica diferenta de varsta.
vazusem pe TPU chiar acum cateva zile un raspuns dat de utilizatorul Roxana, in care zicea ca ``mi se pare ridicol ca un baiat de 18 ani sa se uite la o fata de 14`sau ceva de genul.deci...lumea asa vede lucrurrile. poate ca asa si e, ea e micuta si nehotarata, el vrea o fata de varsta lui, sigura pe ea si asa.asa ca poate ea sa-l iubeasca pe el o gramada dar numai ea. diferenta de ani isi spune cuvantul.
nu trebuie sa te lasi afectat de vorbele oamenilor, influentat mai bine zis, mai ales cand chiar daca e difernta de varsta intre voi, dar va iubiti.nu conteaza ce cred ceilalti, ci ce vreti voi.

| HBK a răspuns:

O intrebare simpla cu raspunsuri complicate.Se spune ca dragostea nu are varsta; insa trecand pe planul mai practic al relatiilor propriu-zise, cei doi implicati au fiecare varsta si experientele lor.Varsta, educatia, personalitatea - toate isi spun cuvantul atunci cand ne formam impresii sau ne exprimam punctele de vedere. Si intr-o relatie, atunci cand punctele de vedere sunt diferite in prea multe privinte, e calea aproape sigura spre sfarsit. Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Răspuns utilizator avertizat
| Alina0491 a răspuns:

Nu, diferenta de varsta nu conteaza atunci cand exista dragoste adevarata. Mie mie s-ar parea stupid sa ma intragostesc de cineva cu 7-10 ani mai mare. Asta poate pentru ca nu mi s-a intamplat. Oricum, dragostea nu are varsta.

| DjReal a răspuns:

Da conteaza...pentru ca in afara de iubire trebuie sa te si gandesti la viitor si privind din alte punctehappysa fie o diferenta de varsta de 20 ani deja e prea multhappyodata cu inaintarea in varsta vor veni si problemele, daca femeia e mai invarsta barbatul o sa vrea ceva mai tanar si mai proaspatlaughingca vorba aia el e in puterehee heesi daca femeia e mai tanara la fel va procedahee heedaca barbatul are 60 ani si nu mai poate sa ii dea ce vrea, asta depinde si de stilul de viata ce l-a avut pana atunci si mediul in care a lucrat ii va taia din puterehee heedar daca e intretinut bine si a stiut sa se respecte etc va putea si la 60hee heeoricum situatiile diferahappydepinde de la caz la cazhappy
nu poti fi de acord cu pustiul ala de 18 ani care si-a pus-o cu femeia aia de 40 anihappyhai ca e prea mult... poate ca ce simt ei e ceva ok, dar inainte de asta trebuie sa se gandeasca si cum va fi odata cu trecerea timpuluihappy

| perfect a răspuns:

Din pacate conteaza.Conteaza atat de mult... Atata timp cat sunteti adolescenti, copii nu va incurcati cu cineva mai mare/mic. Alt grup de prieteni, alta mentalitate, alte asteptari...