| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai simpla modalitate de a-i ridica moralul cuiva?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

O imbratisare este mai valoroasa decat 1000 de cuvintehappy Prin asta ii arati ca-ti pasa si ca esti alaturi de acea persoana!

13 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ciocolata, ceva sporturi extreme pentru adrenalina, o comedie buna, bancuri, strambaturi, un filmulet haios facut de cativa prieteni. Depinde si de motivul pentru care e trist/a.

mira
| mira a răspuns:

O modalitate simpla nu poate exista, fiindca omul nu este un mecanism pe care uneori il pornesti cu o lovitura de ciocan sau caruia ii schimbi siguranta.Pentru a ridica moralul prabusit al cuiva trebuie sa recurgi la o adevarata strategie.Cateva sfaturi ai si primit. Uneori si intuitia iti spune cum sa actionezi. Mira

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Trebuie sa o faci pe acea persoana sa uite prin ce a trecut.schimba subiectul. fa-o sa inteleaga si sa uite totul.invit-o undeva si incearca sa o faci sa se simta bine

lolita
| lolita a răspuns:

Daca este fata mergeti la shopping daca este aiat la agatat sau la o bere

Bula
| Bula a răspuns:

Spui glume, bancuri persoanei. Evident, alese cu tact, avand in vedere si cauza tristetii persoanei!

| bunica a răspuns:

Depinde de situatie, uneori putem face mai mult rau decat sa ajutam.

cristian
| cristian a răspuns:

Fa-l/o sa se simta important/a si arata-i ca-ti pasa de durerile care-l/o apasa la un moment dat si sufera alaturi de el/ea.

| cely a răspuns:

Trebuie sa-i fie prieten adevarat, sa-i castigi increderea, ca sa te asculte. Incerci sa -ti petreci mult timp cu persoana respectiva, sa comunicati, sa-i faca plaere sa te aiba in preajma.

| RamonaMn a răspuns:

Fa'o sa vada viata cu partile ei bune nu doar cele rele.Si spune'i ca viata e doar una si trebuie s'o traiesti asa cum e ea buna sau rea cu bune sau rele.Si sa'i spui ca esti alaturi de el/ea indiferent de situatie si de moment.Si sa nu uiti ca "Prietenul adevarat rade cu tine si plange cu tine insa cei falsi rad mereu cu tine iar la greu te lasa" sad

| sufletel13 a răspuns:

Pai incearca sa schimbi subtil subiectul si sa il/o faci sa rada si o sa uitebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fii alaturi de ea si sa vada ca-ti pasa, sa nu se simta singura, apoi... vorba dulce mult aduce...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stati de vorba. Toate scurtcircuitele in relatiile dintre oameni se intimpla din cauza comunicarii deficiente.

| robby212 a răspuns:

Eu zic ca e o imbratisare pentru ca ea e sincera cuvintele lasa de dorit adica vreau sa spun ca ele pot fi si minciuni!