| AvalohAlyn a întrebat:

Ce iti ridica tie moralul?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Munca la servici pe care o fac din placere si faptul ca sunt apreciata pentru aceasta, relatiile bune si foarte bune cu colegii si colegele de la servici, daca ajut si eu cu ce pot oamenii saraci si copiii mei care ma asculta, niciodata nu impun nimic copiilor mei doar le sugerez fin si asa functioneaza.

9 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Socializarea cu persoanele interesante, dar nu numai atat!

| Mădă0611 a răspuns:

Ideea ca sunt muritoare. not worthy Adica odata si odata o sa scap de tot si toate. Tie?

| Doub a răspuns:

Chestiile drăguţe şi pufoooooa$$$$e, ciocolata, desenele, muzica, oamenii tâmpiţi în sensul bunnnn.

| Idkidk a răspuns:

Temele, stiu ca par ciudata, dar chiar imi place sa fac teme.

| Cameliapantiru a răspuns:

Activitatea didactica pe acre o practice e, pentru mine, o sursa inepuizabila de energie, tinerete, lumina si bucurie. Oricat de obosita/trista/deprimata as fi, cand intru in clasa, ies din starea negative in cel mult 5 minute si incep sa dau tot ce e mai bun si mai frumos in mine, pentru elevii mei. Plus ca zambetele lor, intrebarile pe care mi le adreseaza, curiozitatea specifica adolescentei, rasul lor zglobiu, din pause, de pe holurile liceului, toate acestea sunt, pentru mine, cele mai bune terapii de combatere a blazarii, a epuizarii psihicie, sufletesti sau emotionale.
In timpul liber, imi ridica moralul o conversatie placuta si interesanta cu membrii familiei melel, cu prietenii apropiati sau cu elevii mei (daca ne intalnim intamplator pe strada, daca organizam, impreuna, o activitate extrascolara, o iesire la un spectacol, o cofetarie/cafenea, intr-un parc, la o expozitie, la un eveniment cultural etc), o carte buna, un film pe gustul meu, o melodie frumoasa, o piesa de teatru bine jucata, un concert, joaca cu catelusa mea, o plimbare in natura, la aer curat, o tura cu masina(la volan), in jurul orasului, singura, cu o muzica de relaxare/ambientala pe fundal, o seara petrecuta la Mall (la shopping) cu prietenele mele...

| Rakanishuu a răspuns:

Ideea ca "Se putea si mai rau".

| Vi003 a răspuns:

O motivatie serioasa a unei actiuni.winking

| Holy2010 a răspuns:

Persoana iubita
familia
orice rasarit de soare
cafeaua/ceaiul
o baie calda cu spuma

| Ciumpi35 a răspuns:

Muzica