| anonim_4396 a întrebat:

Ce ar trebui sa faca un tata pentru copilul lui?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sal educe

| zurick a răspuns:

Să nu facă un copil cu alta? Să îl lase pe copil să-și pună întrebări? Să nu joace teatru aiurea? Să nu facă promisiuni pe care nu le va respecta? Să nu fie un nesimțit? Să contribuie la educarea copilului său? Să-l susțină? Să nu-și facă copilul prost? Prin toate acestea ar dovedi că-l iubește.

| AtateaConditii a răspuns:

Sa ii dea sfaturi, bani de buzunar, sa il insoteasca la evenimentele importante, sa il iubeasca.

| Sociopat a răspuns:

Trebuie sa-l invete sa fie barbat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E suficient să nu fie atât de egoist încât să moară.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa il iubeasca, creasca, educe. sa il preagateasca pentru lumea nenorocita in care traim.

| Damii a răspuns:

Ar fi multe de zis, dar ma rezum asa: sa fie eroul lui happy

| Swan39 a răspuns:

Un părinte (fie tată, fie mamă) ar trebui să-şi iubească copilul, cu adevărat. Asta implică mai multe lucruri. E important să arăţi dovadă de empatie, înţelegere, toleranţă, grijă, ş.a.m.d.
Practic vorbind, datoria unui părinte e de a-l duce înspre independenţă în viaţă, oferindu-i o bună educaţie. De la dependent, fragil (atunci când e copil) să devină independent, să se poată descurca bine şi de unul singur, să supravieţuiască în "jungla" aceasta numită viaţă.

| Thomaszelu1 a răspuns:

Sa ii faca ce isi doreste(evident daca are bani si nu des). Cate o surpriza, sa ii arate ca il iubeste.