| GeOrGy2110 a întrebat:

Am o prietena de cand aveam doi ani, locuim aproape una de alta, iar ea e mai mare cu un an ca mine. Am fost impreuna la gradinita, am mers la aceeasi scoala, ne certam si ne impacam peste 5 min, eram ca doua surori, subliniez "eram" pentru. ca in prezent nici ca simple prietene nu ne intelegem. Acum singurele dati cand ma cheama la ea sau sa mergem la cumparaturi sau in oras sunt cand cea mai buna prietena a ei nu poate sa vina si ma simt ca roata de rezerva de la masina. In plus atunci cand o rog sa mergem la cumparaturi impreuna mai mereu este "ocupata", iar lucrul care maderanjeaza cel mai tare la ea esta ca atunci cand este cu prietena ei cea mai buna pe mine ma ignora. Asta se poate numi prietenie?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Hmm, ea ii parazitu' si tu gazda, multumita? Daca nu, intrerupe relatia asta.

| Me_3490 a răspuns:

Nu.Iti recomand sa rupi prietenia dintre voi doua.Adica gandeste-te,vrei sa fii mereu o rezerva? Vrei sa ajunga sa profite de tine? Cum se zice: "Cu asa prieteni n-ai nevoie de dusmani". Cauta-ti o alta BFF, cu care chiar sa fii prietena adevarata, nu o rezerva. Sper ca te-am ajutat! Pwp! :*:*:*

| Michell_7762 a răspuns:

Nu este prietena ta! Nu te certa cu ea si nici nu te baga intre ea si prietena ei asa cum ai f sfatuita pentru. ca vei arata ca o disperata. Spune multumesc ca si-a aratat adevarata fata si cauta -ti o alta fata cu care sa ai ceva in comun.Este un proverb la noi "Doamne fereste-ma de prieteni, ca de dusmani ma feresc singur" bafta si sa auzim de bine.

| mony_3128 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie asta. Vei vedea ca peste ceva timp va fi ea in locul tau, iar tu in locul ei.
Daca vrei, incearca sa le faci sa se certe.

| katy_3282 a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa fie vreun motiv din care ea a inceput sa te ignore! Incearca sa vorbestideschis cu ea si poate iti va spune de ce se comporta asa! Tu cu ea aveti interese comune?////

| Vanesucu a răspuns:

In nici un caz nu se poate numi prietenie.Eu cred ca cel mai bine e sa nu lupti pentru ceva ce nu mai exista.N-o mai chema la cumparaturi sau la divrse activitati. Daca ea te ignora nu o urma ca un catelus...In plus cred ca ea e cea care are de pierdut...
Sper ca te-am ajutat...

| Cozico a răspuns:

Categoric "Nu". Cred ca profita de tine, atunci cand toata lumea e "Ocupata". Funda?