| anonim_4396 a întrebat:

Ce au fetele care se excita greu?

Răspuns Câştigător
| jo a răspuns:

Prieteni nepriceputi.

17 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu au nimic, doar au nevoie de mai mult timp si mai multa tandrete.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pt k eu sunt adeptul sintagmei "Ladies FIRST!", mai ales in relatiile fierbinti, dar, evident si in societate, am sa ma adresez intai, ca addenda, lui Brigaela, apoi lui Zyzy, si apoi pentru tine si toti celilalti, carora sper sa le prinda bine, k tot e weekend!:smug>> in mare, tipele se impart in 3 categ dupa viteza cu care se excita! 1) categ "Blitz", carora le ajung 3-5 minute ca sa fie "Niagara", 2) cele obisnuite, care au nevoie de circa 20 de minute de preludiu, conform atat specialistilor de pretutindeni, cat si din propria mea experienta!, si 3) cele care au nevoie de 30 de min sau chiar mai mult!-de regula, aici sunt cele care o fac mai rar, cele mai in varsta, care de regula au o problema cu excitatia si lubrifierea!, cele anxioase, etc. Primele sunt ori foarte "gifted" (inzestrate) de la mama natura, ori (si) foarte jucause=le place, pur si simplu, sexul=au dat de gust! .si au deja ceva experienta, care le permite sa fie asa!+k, obligatoriu le place si partenerul, altfel, no, no... Oricum, ca reguli generale, ca sa mearga, trebuie sa existe o F. F. Buna Comunicare, adica Sinceritate! Celalalt nu poate ghici cum functionezi tu (ea), mai ales la inceputul unei noi relatii de cuplu! De aceea, trebuie ask si raspuns: imi place asa, acolo, cam.atat, etc, dar nu cu incrancenare, ci cu destindere si umor! E foarte folositor un pahar de vin rosu, de calitate, dulce sau demidulce, k Pinot Noir, sau Ausbruch (randunica), care au un efect relaxant, dezinhibant! Sau sampanie, daca e un eveniment! Aici, totdeauna trebuie sa te grab incet, k merita! Adica, sa fii rabdator si tandru!, k daca te grab, ea poate crede ca numa` aia vrei, si risti s-o pierzi, mai ales daca nici n-o satisfaci! Barb se excita repede, tipele, de reg mai incet: in liter de spec se folos comparatia cu difer dintre Acc? barb si Persou+Femeia! Ati priceput, nu?! Apoi, mai sunt si o serie de varibile, k: locul=ambientul, gradul de securitate, gr de confort, riscul (event) de a fi surprinsi =descoperiti, timpul avut la disp pentru asta, etec, etc,... Deci, rezumand: Sinceritate, igiena, incredere, stiinta, rabdare, Tandrete la max, ca merita!, cooperare, variatie, umor, si, Vai!, era sa uit! MASAJ, stimabililor, masaj, (cu ulei aromat de la magaz de prod naturiste, sau crema Dove, sau Nivea, sau Durex) care Detensioneaza, Relaxeaza, Stimuleaza, Incalzeste si Pregateste! Daca mai puneti si lumanari parfumate, e, Poate fi! - Super! Succes si nu uitati sa va SI PROTEJATI! O tipa moderna, realista si constienta, are si ea, totdeauna, la indemana, (acasa sau SI in geanta!) un SET de Prezervative, ca... nu se stie niciodata! Dece sa depinzi de el? SUCCES! psiho

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pt k eu sunt adeptul sintagmei "Ladies FIRST!", mai ales in relatiile fierbinti, dar, evident si in societate, am sa ma adresez intai, ca addenda, lui Brigaela, apoi lui Zyzy, si apoi pt tine si toti celilalti, carora sper sa le prinda bine, k tot e weekend!:smug>> in mare, tipele se impart in 3 categ dupa viteza cu care se excita! 1) categ "Blitz", carora le ajung 3-5 minute ca sa fie "Niagara", 2) cele obisnuite, care au nevoie de circa 20 de minute de preludiu, conform atat specialistilor de pretutindeni, cat si din propria mea experienta!, si 3) cele care au nevoie de 30 de min sau chiar mai mult!-de regula, aici sunt cele care o fac mai rar, cele mai in varsta, care de regula au o problema cu excitatia si lubrifierea!, cele anxioase, etc. Primele sunt ori foarte "gifted" (inzestrate) de la mama natura, ori (si) foarte jucause=le place , pur si simplu, sexul=au dat de gust!..si au deja ceva experienta, care le permite sa fie asa!+k, obligatoriu le place si partenerul, altfel, no,no... Oricum, ca reguli generale , k sa mearga, trebuie sa existe o F.F. Buna Comunicare, adica Sinceritate! Celalalt nu poate ghici cum functionezi tu (ea), mai ales la inceputul unei noi relatii de cuplu! De aceea, treb ask si raspuns: imi plce asa, acolo, cam..atat, etc, dar nu cu incrancenare, ci cu destindere si umor! E foarte folositor un pahar de vin rosu, de calitate, dulce sau demidulce, k Pinot Noir, sau Ausbruch (randunica), care au un efect relaxant, dezinhibant! Sau sampanie, daca e un eveniment! Aici, totdeauna treb sa te grab incet, k merita! Adika, sa fii rabdator si tandru!, k daca te grab, ea poate crede k numa` aia vrei, si risti s-o pierzi, mai ales daca nici n-o satisfaci! Barb se excita rpd, tipele, de reg mai incet: in liter de spec se folos comparatia cu difer dintre Acc?barb si Persou+Femeia! Ati priceput, nu?! Apoi, mai sunt si o serie de varibile, k: locul=ambientul, gradul de securitate, gr de confort, riscul (event) de a fi surprinsi =descoperiti, timpul avut la disp pt asta, etec, etc,... Deci, rezumand: Sinceritate, igiena, incredere, stiinta, rabdare, Tandrete la max, ca merita!, cooperare, variatie, umor, si, Vai!, era sa uit! MASAJ, stimabililor, masaj, (cu ulei aromat de la magaz de prod naturiste, sau crema Dove, sau Nivea, sau Durex) care Detensioneaza, Relaxeaza, Stimuleaza, Incalzeste si Pregateste!!.... Daca mai puneti si lumanari parfumate, e, Poate fi! - Super!! Succes si nu uitati sa va SI PROTEJATI!!!!!! O tipa moderna, realista si constienta, are si ea, totdeauna, la indemana, (acasa sau SI in geanta!!) un SET de Prezervative, ca... nu se stie niciodata! Dece sa depinzi de el?? SUCCES!! psiho

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

+Addenda special pentru fetele care au parteneri care termina prea repede! Am mai scris-o aici!: stimulati-i si terminati-i intai Altfel decat clasic, inauntru, (asta evident, daca aveti si timp suficient pentru...), adica intre coapse, manual, sau altfel... astfel incat, goi, a doua oara tine mai mult! Intre timp, beti o cafea si un masaj>lui, de 10, 15 min poate face minuni! Apoi si ei sa va faca voua! Sau chiar si inainte, ca preludiu! SUCCES! psiho

| crisa a răspuns:

Ori au parteneri grabiti, ori fara experienta!

| Swabia a răspuns:

laughing.Nu au nimic... faza e ca la fete nu se observa asa repede cand sunt excitate! Ar putea sa fie si sa nu-ti dai seama!winking

| CAsToReL a răspuns:

Singura problema care o vad eu, esti TU. daca ai sti cum sa le iei, cum sa creezi tensiune sexuala etc nu le-ar mai fi lor asa de greu. probabil ca ai ceva in comportamentul tau care le inhiba. nu incerca sa le intrebi pe ele CE AU, pentru ca mai mult ca sigur iti vor spune ca nu prea li se intampla asta... si nici nu pot sa-ti explice ce gresesti tu. poate treci prea repede de la un pas la altul, poate sari peste preludiu, sunt zeci de chestii unde poti sa "go wrong" fara sa banuiesti.

| LittleZyzy a răspuns:

Toate fetele se excita mai greu decat baietii. ele au nevoie de multa tandrete si atentie.pe cand baietii cu un mic stimul.gata big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Baietii sunt pusi pe graba si nu au timp si pentru partenera

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmmmm; nu au nimic sunt perfect normale, problema fiind cauza de partenerul ei care nu prea stie sa o abordeze big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Www.lumanari.net - Darius Perla srl -

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu, cred ca nu vor sa se excite...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa se uite la un film porno

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ori se tem sa se excite, ori sunt proaste.parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetele sunt tare fitoase si de asta nu se excita asa usor ca barbatii laughing
nici sa se excite nu vorlaughing))

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Le dor pizdele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai baieti poate ar trebui sa incercati si voi mai intai cu un simplu swarut apoi sa o pipaiti iarv dupa asta treceti la actiune!