| LidiaDora a întrebat:

Ce diferenta de inaltime e bine sa fie intr-o relatie?

Sexul doare pentru fata, daca baiatul e mai inalt cu 20 cm?
Eu am 1.60 si am fost doar cu baieti micuti, pe la 1.65. Penisul era cam de 11 cm si ma simteam ok.

Acum ma vad cu mai multi tipi. Unii micuti, altii inalti de 1.80.
Nu vreau sa ajung sa zic cand sunt cu el... te rog, nu asa adanc, ca ma doare. Vreau sa ne simtim bine amandoi, indiferent de pozitie.

Deci daca penisul e mai lung, pe la 15-16 cm, atunci ma va durea, avand in vedere ca sunt micuta, 1.60?

Mai vad uneori cupluri cu fata scunda si baiatul foarte inalt, dar sunt mai rare. Poate din cauza ca sunt probleme cand fac sex?
Multumesc.

25 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu are legatura inaltimea cuiva cu lungimea penisului.
Ca sunt africani care au penisuri de eu stiu de 35 cm si au 1.80 m, daca ar fi sa spunem ca doar inaltimea conteaza acestia raportati la media europeana ar trebui sa aiba 2.20 metri.
Ar fi cazul sa incerci si alte marimi decat cea a chinezilor happy
Caci daca vei da peste cineva dotat nu o sa stii ce sa faci

Si nici inaltimea ta nu are legatura cu durerea sau nedurerea, sunt destule 'profesioniste' care nu au mai mult de 1.60 m si duc multwinking

| LidiaDora explică (pentru Simpatic):

Mersi. Marimea organelor nu tine de inaltime. E valabil si la fete? Poate ca am o adancime buna desi sunt scunda? happy

| NeaguCristian a răspuns (pentru LidiaDora):

La 1.60 nu ești scunda. Și ce zici tu de 15-16 cm... Aia nu e sculă mare.

| mihai69 a răspuns:

Nu e nicio legătură între înălțime și lungimea organului.
În plus, ar trebui să știi singură cam cât poți "cuprinde" fără discomfort.

| dullcat a răspuns:

S-a zis deja tot ce era de zis, insa vreau sa adaug ca daca tu nu vrei sa ajungi sa comunici cu omul ala si sa-i spui cand te doare si cand e ok, sorry, nu esti inca pregatita sa faci sex. Daca ai impresia ca sexul e chestia asta magica pentru ambii care de fiecare data e grozava, ca in filme, fara sa vorbiti deloc inainte sau dupa, asteapta pana cand mai cresti, altfel vei avea surprize neplacute.Repet, daca nu esti in stare sa vorbesti despre actul in sine, atunci nu ar trebui sa-l faci.

| J0B0MAT a răspuns:

Ce întrebări idioate aveți unii.
Btw, mai bine nu vb în privat cu Marius.

| Hyperion7 a răspuns:

In general, mărimea vaginului e in funcție de de înălțimea fetei(asta din cate știu eu)
Așa că dacă tu o faci cu unul de 20, iar vaginul tau are un 12-13 cm,clar că există probabilitatea sa doară.
Însă cum mai ziceau și alții,contează și grosimea, pentru că daca e destul de groasa,zona respectiva nefiind bine lubrifiată,exista riscul sa apara dureri.
Plus de asta, daca zona nu e lubrifiata, evident că va durea
Pentru ăștia care zic că "dacă știe ce să facă cu ea, nu doare", serios? Pai ce poți face altceva decât să o înfigi in vagin? Sau sunt eu preistoric și am rămas în urma?

In fine laughing

| Marius22222222222 a răspuns:

Hai in privat

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru Marius22222222222):

Băi,, disperat ești. LOL.
Fata pune doar o intrerbare și deja te visezi să pice ceva!

| Marius22222222222 a răspuns:

Nu are nicio legătură. daca știe ce să facă cu ea o poate avea de 20 sau 11 cm.depinde și de tine

| Sekim a răspuns:

Sa intelegem ca relatia de ieri s-a terminat deja? Sau esti foarte creativa ca persoana? In orice caz, inaltimea fizica a barbatului nu determina si lungimea baietelului, pentru ca aceste 2 lucruri tin de genetica fiecarui individ. Exista oameni scunzi dotati, exista oameni inalti slab dotati. Cat despre intrebarea ta, e prosteasca. E ciudat sa nu iti cunosti organismul, mai ales ca femeie ( voi sunteti mult mai atente la detalii si iubiti informatia in general ). Vaginul, are capacitatea de a se dilata si a se contracta in timpul actului sexual. Desi este posibil sa te doara la inceput, se va adapta ulterior la forma-marime-lungime.

| LidiaDora explică (pentru Sekim):

Aia se terminase de mai mult timp. Era vorbba de un detaliu pe care mi l-am amintit ieri.
Stiu ca se dilata, dar sunt anumite limite...

| Jus7t a răspuns:

laughing) ce troll.

| Darius50boss a răspuns:

Nu este nimic

| KingOoO a răspuns:

Pe fete trebuie sa le doara macar o data. Asa stiu ca au barbat.
El: diseara iti fac vaginul praf

| painecuzahar a răspuns:

Nu are treaba cu inaltimea. Toate vaginele au maxim 15 cm.

| Bobbi1234 a răspuns:

Nu o sa fie problema crede-ma. Gandesti prea departe.

| TheCormoran a răspuns:

Nu exista nicio legatura directa intre inaltimea barbatului si lungimea penisului, idem si la greutatea lui si marimea maciucii. Atat inaltimea cat si marimea penisului sunt determinate genetic, nu ai ce face in legatura cu asta. Ce vreau sa zic e ca pot fi barbati scunzi cu bastarca mare si plavani cu penis mic, dar si invers, nu e ceva general valabil, variaza de la barbat la barbat, sa nu mai zic ca poate fi vorba si de grosime care si asta poate produce durere in anumite cazuri, sa mai zic si ca depinde de cat de lubrefiata e femeia si de cat de iscusit e barbatul pentru a nu exista durere? Deci inaltimea ar fi ultima problema in ecuatia asta.

| LidiaDora explică (pentru TheCormoran):

Bine... sa zicem ca nu e legatura intre inaltime si lungime.
Dar daca dau peste unul cu o lungime de 15-16? Eu sunt scunda sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru LidiaDora):

Tu ai vaginul EXACT ca la cele de care am scris și la fel vei avea DURERI cum am scris și în poziițile alea DACĂ vei face sex cu bărbat cu penis mare.

Tu NU vei ajunge să faci sex cu bărbat care să ai dureri cum am scris.

Motivul - doar 0.13% din bărbați au penis așa mare.

Adică 2 bărbați din 1000 de bărbați îți pot provova DURERI cum am scris eu.

| NeaguCristian a răspuns:

Am 1.83 și penisul de 19 cm.
Am fost cu fete de 1.60.
Diferența de înălțime nu contează în cazul asta happy
Daca incepeti mai încet și mai ales dacă ești excitata (in limitele normalului) normal ar trebui sa te doară.
Baftă

| NeaguCristian a răspuns (pentru NeaguCristian):

Normal ar trebui să NU te doară*

| LidiaDora explică (pentru NeaguCristian):

Deci sa inteleg ca tu ti-ai bagat tot membrul si fata a fost ok?
Ti-au spus ca se simt bine?
Poate le dureau dar nu iti spuneau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LidiaDora):

Dragă, citește ce am răspuns eu aici și nu te mai lua după toți virginii.

AprobatDeci ZECI de femei majoritatea de la 1.70 înălțime și slabe și între 17 ani și peste 35 de ani aveau vagin așa

- în poziția misionar cu durere în timpul sexului

- în poziția pe la spate într-o parte cu dureri mai mari decât în poziția misionar

- în poziția umeri craci cu dureri mari care rezistau

- în poziția capră cu URLETE care rezistau durerilor

Deci TOATE femeile sunt la fel și foarte multe.

MĂRIMEA penisului nu o scriu ca să nu spună lumea că le stric VISELE că - MĂRIMEA nu contează - pentru femei.

Pentru ceilalți care au răspuns - o femeie când face sex cu bărbat cu penis mare în poziția misionar REGLEAZĂ ea poziția în timpul sexului cât să intre penisul.

Bărbatul NU poate băga mai mult decât vrea femeia.

În celelalte poziții NU face sex cu bărbatul cu penis mare că ea NU poate regla poziția cât să intre penisul.

| NeaguCristian a răspuns (pentru LidiaDora):

Da au fost ok. Nu le-a "durut". Dar mereu am avut și preludiu... măcar puțin.