| Ionică a întrebat:

Ce este important: iubitul/iubita, prieteni, rude sau familia? Sau toate?

16 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Cei mai importanţi sunt prietenii pentru că nu m-au lăsat la greu şi, chiar dacă nu ţin legătura constant cu ei.
Apoi vine iubita care e mereu alături de mine şi la bine şi la greu.
Şi, undeva, într-un colţ mic de tot familia care m-a dezamăgit rău tare.
Rudele au pentru mine importanţă zero. Nu ştiu decât să te judece şi-atât. Mai mult ajutor am primit de la străini decât de la "neamuri".

| Bacemi a răspuns:

Cred ca fiecare constituie un element ce ar trebui sa faca parte din universul nostru protectiv.

| fabiola a răspuns:

Fiecare isi are importanta lor la un moment dat! Nu cauta sa faci clasificari sau diferente caci la nevoie sare cine este mai aproape!

| Razvan a răspuns:

Bineinteles familia. M-as putea lipsi de prieteni, de tot numai de ei nubig grin

| Alisa a răspuns:

Familia: parintii, fratii, rudele, prietenii si iubitul fac parte din familia mea.
Numai bine!

| dulcik a răspuns:

Pai ca sa fac asa un top pe primul loc se claseaza familia mea deoarece ei m-au crescut si mau invatat toate lucrurile pe care le stiu si tb sa le muultumuesc pentru tot ce au facut pentru mine dupa ar veni rudele care imi sunt foarte apropiate si pentru mine ar fi cam a 2-a familie pe locul trei se afla iubitul cu care ma inteleg foarte bine si ii multumusesc ca e alaturi de mine mereu si ma intelege si ma iubeste iar pe ultimul loc ar fi prieteni mei cu care ma distrez si pe care ii ajut si alaturi de care ma simt foarte bine.In viata ai nevoie de toata lumea fiecacre persoana din jurul tau te ajuta cu cate ceva.

| nestlebaby a răspuns:

In ordine descrescatoare: familia, iubitul/a, rudele si prietenii.

| ZeYa a răspuns:

Toate sunt importante, dar depinde de fiecare persoana in parte cata importanta ii asociaza fiecaruia.
Pentru mine podiumul arata cam asa: familia pe primul loc, apoi iubitul, iar nu in cele din urma prietenii.
Asta este parerea mea. happy

| Fluturash cu aripi de inger a răspuns:

Toate cu siguranta, fiecare dintre aceste persoane sunt importante in viata fiecaruia.

| andreeaw a răspuns:

Niciodata sa nu-ti renegi sau sa-ti neglijezi familia din cauza unei relatii. se va dovedi mai tarziu ca vei avea nevoie de ei si nu vei mai avea de unde sa-i iei. de obicei orice sut in fund e un pas inainte.

| doctoru_5476 a răspuns:

Clar familia

| pithicot a răspuns:

Toate

| unefillefrançaise a răspuns:

Toate, pentru ca fiecare are un rol de a te pregati in viata, de a`ti da o lectie...deci pentru a fi fericit in viata, ai nevoie de toate happy

| vykkusor a răspuns:

Pentru mine mai important este iubitul, deoarece in viata eu nu voi trai cu prietenii, rudele, familia... dar voi trai cu El...

| laugh a răspuns:

Trebuia neaparat sa fie si "toate" un raspuns? Normal daca ai intreba:
Ce ai alege? Viata, banii, iubitul/a sau toate, normal ca toata lumea ar alege toate. Deci ca sa fiu mai diferit zic iubita!

| axandru_2488 a răspuns:

Parerea mea este ca familia ii cea mai importanta pentru ca iei ti-au dat viata si te-au crescut, dupa familie urmeaza rudele si binenteles prietenii si iubita (acu depinde de u ce prieteni ai si ce iubita.Fiii foarte atent!)