| Bleed a întrebat:

Ce faceti cand sunteti deprimati? Cum va imbunatatiti starea? De cateva zile sunt cu moralul la pamant si nu am chef de nimic. Am o problema cu parintii mei si vreau pur si simplu sa scap de ea! Sunt o fire mai sensibila si simt mereu cum ma doboara toate.

Multumesc (anticipat) pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ma regasesc printre cuvintele tale.e doar o perioada proasta din viata. Nu trebuie sa disperi, lasa lucrurile asa cum sunt incearca sa nu te mai gandesti la problemele legate de familie si toate vor fii ca la inceput. Vb aceea"Cum vin asa pleaca." big hug Întotdeauna sa îti amintesti, ca indiferent cât de nefolositor te simti, esti cu siguranta motivul pentru care cineva zâmbeste chiar acum. Ai grija de tine! :*

17 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Plâng până mă ia durerea de cap. A doua zi uit de tot şi toate.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaelaa18 a răspuns:

Pai in primul rand prefer sa fiu singura,nu imi place sa fie nimeni cu mine atunci cand sunt trista,si ascult muzica la casti,si ma descarc plangand uitand de toate asa, chiar daca plang 3, 4 zile dar stiu ca pana la urma imi voi reveni si o sa trec pestehappy

| William a răspuns:

Zi-mi prin mesaj ce problema ai si o sa fac tot posibilul ca sa te ajut. Intre timp spune o rugaciune, asta ajuta in orice situatie si nu uita ca are Dumnezeu grija de toti si de toate.

| Tania a răspuns:

Oh! Inteleg acum si eu sunt in aceiasi stare.
Incerc sa mai invat pentru scoala, imi gasesc cate o activitate pe net, ma mai uit la cate un film ca sa ma „fure"peisajul si sa mai uit.
Daca ai vreo prietena buna vorbeste cu ea.

| doc69 a răspuns:

Uitaq-te in jurul tau cu atentie vei gasi cel putin 10 oameni care au probleme de surpavietuire si mult mai grave decat tine.pe de alta parte, si daca esti la pamant, sub podea nu poti trece e de ajuns sa intorci capul si schimbi perspectiva.Gandeste-te si incearca sa privfesti lucrurile si altfel inttodeauna mai descoperi ceva nou

| MoneyMoney a răspuns:

Las comentarii şi interelaţionez cu lumea pe http://www.articolepractic.blogspot.com şi mă liniştesc FOARTE mult încearcă şi tu!

| xlmpq a răspuns:

Asculti crbl -k boom

| FantasyAngel a răspuns:

Cred ca nu esti singura care trece prin chestia asta. Eu cand sunt demoralizata ma gandesc la lucrurile bune din jurul meu sau incep sa ma gandesc ca altii sunt in situatii mult mai rele decat a mea si daca ei se descurca pot si eu. Good luck xx

| necropsy a răspuns:

Bau bau a zis bine ce a zis! Anul trecut pe vremea asta, parintii pei erau pe punctul de a se desparti.iar eu era foarte suparata iti dai seama. Nu ajungea ca mi se destrama familia.ca tata isi descarca nervii pe mine lovindu'ma. In perioada aia, am decazut moral foarte mult,dupa ce s'au linistit apele mi-am revenit si eu. Acum sunt bine si sper sa fie totul ok. Problema ta cu parintii o sa se rezolva cumva,tu nu prea ai cum sa ii ajuti,mai ales ca iti faci rau consumandu'te. Pana la urma ei isi rezolva problemele singuri. Tu trebuie sa ai grija de tine,la modul ca sa nu mai pui la suflet tot ce te inconjoara si nu e tocmai ok. Ce ai zis tu ca simti mereu ca te doboara toate,simt si eu acum. Situatia in care sunt ma elimina din peisaj putin cate putin, probabil asa e si la tine. Sensibilitatea o avem fiecare, doar ca tu esti mai mult decat atat, esti emotiva. Ai nevoie de cineva care sa fie in stare sa iti ridice moralul prin comunicare, sa iti dea exemple din viata personala. Eu am reusit sa scap de starea aia,(de acum un an) vorbind cu papagalul.pare o nebunie.dar m'a ajutat! laughing Sper sa revina si viata ta la normal! big grin

| RxTx a răspuns:

Sex
scapa de ei

| Aluiin a răspuns:

Muzica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma descarc plangand si dupa ascult deko cafe.

| 13cris a răspuns:

Pai... vorbeste la telefon cu o prietena,sau pe messenger! Cea mai buna varianta e in acelasi timp si cea mai grea! Incearca sa discuti cu parintii tai, sa le spui ce te doare, ca te-au suparat! etc. Si asa poate se va imbuna situatia! big grin Mult succes!

| Iullya38 a răspuns:

Stiu cum ewinking Asa sunt si eu. Eu una ascult muzica tare la casti si ma face sa ma simt mai bine si sa cant odata cu melodia. Poate te ajuta si pe tine. Succes!

| StefySmile97 a răspuns:

Askulta muz asta ma linisteste mereu, dar asculta in exceslaughing

| grayWolf a răspuns:

Nu esti singura in situatii de genul asta, mai sunt zeci de mii.cel mai bun exemplu in cazul de fata sunt eu insumi, probleme cu parintii am avut de cand ma stiu. sunt divortati de cand aveam 7 ani, mama a plecat in strainatate iar tata e alcoholic.prieteni nu am prea multi pentru ca nu sunt o fire foarte sociabila iar cei care ii am le au si ei pe ale lor,nimeni nu vrea sa asculte necazurile altuia.Dar asta e una din provocarile vietii,sa vezi cate caramizi pot sa ti se sparga in cap si tu sa te ridici de fiecare data. Unele chestii care ma ajuta pe mine sa scap de momentele cand sunt deprimat sunt : alcool,tigari,efort fizic(sport,eu practic box),muzica, prietena(cand am una,desi acum sunt singur de o vreme big grin) si jocuri, pentru ca imi ocupa mintea cu ceva. Sper k ti-am fost de folos cumva, capul sus si multa baftawinking :*