| Speranta12 a întrebat:

Ce lectii ati invatat de la tatal vostru?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Absenta lui m-a invatat sa imi asum ce fac, pentru ca totul are consecinte.

| Speranta12 explică (pentru Wr3nch):

Te inteleg perfect.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Era un tip rau de fel, am invatat sa nu dau bani la nimeni sa ma realizez in viata, sa strang bani si sa devin al dracului cand e nevoie.

| Simpatic a răspuns:

Sa nu fiu hot, jegos, proxenet sau corupt, sa fiu un om drept cam asta m-a invatat!

| LPCTSTR a răspuns:

Sa ma asigur intotdeauna cand folosesc toporul ca nu-mi stau degetele in cale... Nici eu nu stiu cum de i s-a "prins" degetul la loc, el spune ca l-a taiat aproape de tot, ca a taiat si osul.

| DaniTDCI a răspuns:

"Ce stii mai bine de la tatal tau baga 2 degete pe gat cand ti-e rau"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dat fiind că m-a părăsit, şi pe mine şi pe mama, când eu aveam 5 ani, pentru mine e ca şi mort, nu există. Şi mai dat fiind că e un om iresponsabil, desfrânat, violent, alcoolic, am învăţat şă NU fiu ca el, să NU-I vreau să-i semăn în nicio privinţă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca toata starea oribila in care am fost o perioada lunga, a fost bagata de tata in mine cu "pedepsele" lui. N-am invatat cam nimic de la el, ci din contra, mi-a fost cam in calea libertatii de a cunoaste lumea in afara lui. Multe minciuni imi spunea, si stateam deoparte cu capu plin de chestiile lui. Si ma simteam foarte prost cand vedeam oamenii traind altfel.
Nu m-am inteles niciodata cu tata, el mereu a fost dur cu mine si mama, s-a comportat urat cu noi. Si el fiind tata, eu nu aveam viata in afara casei. A fost exact ca un tiran care imi rapea viata. Aveam altfel viata cand plecam de acasa, asta se intampla cand eram f mica si aveam "bunici" la care am duceam si traiam o altfel de viata. Acasa eram pedepsita si tata se comporta si vorbeste oribil. Nici nu mai stiu cum e viata fara tata, o perioada lunga am stat aici ca si cum as fi pedepsita. Nu m-a ajutat niciodata ca tata, cand faceam ceva se baga sa-mi strice, ca un blestem cand simte ca ma simt bine si e gresit si trebuie sa imi strice sa ma puna in ordine. Sunt multe stresuri de povesti cu ce rautati imi face tata.
Nu cred ca as putea folosi cuvantul "invatat", ceea ce-mi face nu-s lectii ci teroare.
El e mereu beat si indrazneste sa fie extrem de nesimtit.

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Daca TPU ar fi avut un buton de "trist", ti-as fi dat "trist" sad sau "grija" ca pe Facebook

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Nu trebuie sa incurajam negativitatea, de asta nu are asemenea buton.

| Speranta12 explică:

Wai, eu am patit-o asta... la figurat

| ValentinGabi a răspuns:

Să-mi văd de drumul meu si să evit anturajul să-mi fac o familie si un viitor.

| whatisthis19 a răspuns:

Nimic