| naviDIabLO a întrebat:

Cati dintre voi nu va place de tatal vostru?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Bun sau rau nu am niciun drept sa il judecwinking

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Mie nu imi place de tatal meu, din motive pe care nu as putea sa le insirui aici, dar cu toate acestea l-am respectat mereu in felul meu si nu i-am raspuns niciodata urat!

| Adya20 a răspuns:

Ce raspuns."vai cum poti sa spui asa ceva? este tatal tau", da fratilor este tatal lui. dar cand ai un tata egoist caruia ii pasa doar de persoana lui.si ii trimite dracu pe toti zilnic, nu-l intereseaza de restul familiei.de sotie, frati, surori, copii, asta ce fel de tata este? sau cum poti sa-ti iubesti tatal cand iti vrea raul? cand te descurajeaza? cand nu este niciodata alaturi de tine? si eu il urasc pe tata pentru ca datorita lui sunt un om atat de slab! datorita lui imi blestem eu viata! nu stiti cat ma rog si acum la varsta mea sa divorteze de mama, am avea o viata linistita! Cu el sau fara el tot aia mi-e, niciodata nu a fost alaturi de mine! nu exagerez, asa ca.va dau un sfat celor care ati vrea sa ne ajutati. daca nu treceti prin ceva anume, nu aveti cum sa intelegeti! Una este sa intelegi pe cineva si alta este sa vrei sa intelegi, sunt 2 lucruri diferite si repet, suntem intelesi doar de cei care trec prin aceeasi situatie, punct.

| alonet a răspuns:

Esti copilul lui! daca e in toate facultatile mentale, motivele care il determina pe el sa fie asa cum e, sunt doar ca te iubeste si toata problema e ca el nu intelege ce inseamna pentru tine confort alaturi de el, nu il condamna pentru ceea ce e ci cauta sa il intelegi si comunicarea rezolva multe probleme, fie si ea o comunicare scrisa compusa cu un sociolog. printre altele pana iarna asta il desconsideram si nu aveam drag de el, dar l-am iertat pentru ceea ce a facut cu familia noastra si l-am acceptat asa cum e si de atunci pacea s-a asternut in familia noastra

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Bun. din intrebarea ta reiese ca nu il prea suporti pe tatal tau.Nu incep cu fraze si poeme gen "tuu cum indraznesti e tatal tauwaiting"pentru ca stiu ca nu il vei lua in seama.Iti spun doar atat : pune intrebarea asta cand tatal tau nu o sa mai fie(nu ma refer la moarte(Dm fereste), spun in general.). O sa vezi, o sa ii duci lipsa si o sa iti schimbi parerea.

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

@tiktok25 laughingbestial.Esti un monstuuphbbbbt, da` mai da si tu fundelaughing.Revenind.Doamne de ce ii doresti moartea?straight face. Adica s-a intamplat ceva mai grav? Sau care e problema de fapt?

Răspuns utilizator avertizat
| naviDIabLO explică:

As vrea sa moara, il urasc

| adi a răspuns:

Mie imi place. happy

| elamit a răspuns:

Eu nu l-am placut pentru ca a fost foarte rau, dar acum cand nu mai este printre noi ii duc lipsa, asa ca pretuieste-l

| inna_1376 a răspuns:

Tatal meu nu imi place, dar din pacate sau fericire nu pot sa il schimb.Nu a stiut sa pretuiasca familia si ne-a lasat cand eram mici.Asta e trebuie sa ne multumim cu ce avem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate tatal meu nu mai e printre noi. Mi-ai adus aminte de timpurile de altadata cand traia si m-a cuprins o stare...Cat mi-as fi dorit sa fie aici cu noi, bun sau rau, e tatal meu, e unic in familie si daca ar fi trait cu siguranta situatia familiei mele ar fi fost cu totul altfel! Mi-e foarte dor de el, insa daca asa a decis Dumnezeu, daca asa a trebuit sa se intample...