| Zumbalaarebeca a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele care pozeaza mereu in victime cele care vor sa para sensibile, am sa va dau un ex:cumnata mea este genul de femeie mai rautacioasa ea mereu se afla in conflict cu cineva si mereu persoanele cu care se cearta le jigneste dar ele nu riposteaza nu se supara ci trec cu vederea deoarece stiu ca este mai razbunatoare de felul ei dar acum ceva timp vreo 3 saptamana am avut un mic conflict cu ea a inceput sa tipe la mine si sa ii spuna prietenului meu anumite minciuni ca sa bage cearta intre noi doar ca eu i-am zis ca nu-i permit sa urle si sa faca ca o nebuna am facut-o si mincinoasa deoarece a spus multe neadevaruri, i-am zis ca vorbeasca civilizat dar nu aveai cu cine sa te intelegi asa ca i-am zis vreo 2 si am plecat i-am zis si ca nu am de gand sa ii mai trec pragul unei persoane atat de rea si certareata ea a fost de acord, apoi in lipsa de alte aregumente a inceput sa planga si sa pozeze in victima vezi doamne sa gasit cineva sa ii dea ei peste nas si acum sufera saracuta eu cred ca este o prefacuta deoarece eu mereu o ajutam cand avea nev de ceva si acum cum nu mai vb cu ea a cam ramas fara ajutor asa ca incarca sa se dea ranita dar m-am saturat sa ii ofer mereu tot ceea ce are nevoie iar ca si rasplata ma trezesc ca se apuca sa se certe cu mine ca la usa cortului.multe pers mi-ai spus ca este genul de femeie care da din gura dar cand cineva nu ii permite atunci incepe sa planga si sa para ea cea ranita.si iubitul meu mi-a zis ca este genul care incarca sa induioseze prin plans.ati avut parte de asfel de pers?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cunosc genul.
Aveam o colega de facultate care, insarcinata fiind, poza in victima pentru a trece de orale, se tinea de burta, o dureau toate.laughing
M-am mai lovit si de oameni carora le placea foarte tare postura de victima, care atunci cand le este descoperit adevartul caracter se dau loviti si incearca sa explice tuturor celor dispusi sa asculte tot felul de lucruri pe care i le-a facut persoana in cauza, mai mult sau mai putin reale.Nu ma afecteaza, nu-mi pasa. Pot sa traiesc muult mai bine fara astfel de oameni in jurul meu. Asta poti face si tu. Ignora. Nu te mai implica emotional, las-o sa vorbeasca, ramai la o relatie de fatada cu ea. Iti e cumnata, deci n-ai cum sa o indepartezi de tot, asta poate afecta relatia ta cu fratele tau. Cel mai bine e sa o ignori.

1 răspuns:
| eu_3382 a răspuns:

Parerea mea este ca sunt niste pers.total necivilizate si cu fite, cel mai bine ar trebui sa vb cu fratele tau adica stul ei si incearca sa-i zici ca sai spuna sotiei lui sa se comporte mai frumos, si daca nu te crede incerca so filmezi pe ascuns cand se cearta cu cineva foarte tare si arataio fratelui tau. si eu am avut probleme cu astfel de pers si trebuie sa ai grija