| starlyy9 a întrebat:

Prietenul meu e in zodia taur, iar eu sunt fecioara. Ma intrebam ce parere (din experienta proprie) aveti cu barbatul taur. Nu sunt tocmai adepta astrologiei, dar mi-ar place alte pareri. Cum ar trebui sa te comporti cu barbatul taur intr-o relatie? Ce parere aveti despre combinatia TAUR-FECIOARA? Multumesc.

26 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Daca este sa ne luam dupa horoscop, conform horoscopului de la Joy in relatia Fecioara-Taur, taurul are toate calitatile unui prieten extraordinar.
Cat despre celelalte intrebari, cu un simplu search pe google gasesti "n" raspunsuri.

| LeontinAndrei a răspuns:

Alexxia, a mai fost o intrebare aici legata de compatibilitatea intre zodii. Hai sa iti spun ceva. Nu are rost sa te iei dupa astfel de chestii deoarece ele sunt adevarate in proportie de 60-70%. De ce sa iti strici sansele cu un baiat pe care poate il iubesti sau care poate te iubeste? Pentru ca asa ai citit tu pe un site, intr-o revista sau in cine stie ce carte? Sa fim seriosi...

| starlyy9 explică (pentru LeontinAndrei):

Nu pot zice neaparat ca eu cred in astrologie, dar eram curioasa, caci am intalnit uneori mici coincidente. De certat nu ne-am certat deloc pana acum, doar ca am observat ca uneori spune ca vine la mine (fara sa-i zic eu nimic) sa ma vada, dar intervine ceva si nu mai ajunge. Pana acum nu i-am impus nimic, l-am lasat sa faca ce vrea, ii ofeream libertate, il mai sunam din cand in cand, ceea si fac si acum. Doar ca inainte imi dadea prea multa atentie si s-a cam diminuat asta acum, de aia vreau sa fie atent ca inainte, de aceea am si intrebat daca sa fiu mai rece, sa-l las sa ma caute, sau sa-l caut si eu, sa ii arat ca tin la el, poate asta il stimuleaza.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru starlyy9):

Coincidente exista, asa este. Oricum, tu trebuie sa te adaptezi la el, la situatie, evident doar daca il vrei neaparat. Acum revenind la ce ai spus tu, ca spunea ca vine si nu mai venea, poate chiar apareau diverse probleme. Daca nu esti 100% sigura ca te mintea, mai bine nu arunca cu acuzatii (fara suparare).

Legat de ce spuneai tu, ca la inceput iti oferea foarte multa antetie, iar acum... asta este o problema des intalnita la baieti, iar voi vreti mereu tot mai multa atentie, un lucru ce ar trebui sa fie cunoscut de toti baietii, dar din pacate se pare ca nu toti cunosc acest aspect. Lasa-l putin sa te caute el si vezi cum va reactiona. Daca va cadea la banuieli exista o posibilitate sa se prinda ca a gresit cu ceva.

| starlyy9 explică (pentru LeontinAndrei):

De acuzat, direct nu l-am acuzat de nimic. Ba chiar l-am inteles, ii inteleg problemele si ca totusi nu poate sa stea numai cu mine incontinuu.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru starlyy9):

Foarte bine. Asta este o mentalitate foarte buna pe care ar trebui sa o adopte toata lumea.

| starlyy9 explică (pentru LeontinAndrei):

Ai mare dreptate in ceea ce spui. Chiar ma bucur ca totusi sunt cu picioarele pe pamant si nu imi fac in minte mii de scenarii care mai de care mai nebunesti, doar pentru ca uneori nu se tine de cuvant.

| LeontinAndrei a răspuns (pentru starlyy9):

Asa este, dar uneori acele scenarii sunt utile, ajutandu-te sa sa privesti problema din mai multe unghiuri si sa gasesti modalitati noi de rezolvare a acesteia. Deci si acest lucru are avantaje si dezavantaje.

| Pissy a răspuns:

Iubitul meu este taur. Iti spun din propria experienta ca nu faci treaba cu ei. Sunt neincrezatori si foarte gelosi.

| starlyy9 explică (pentru Pissy):

Pot sa imi dai mai multe argumente? Eu sunt de 2 luni cu iubitul meu si la inceput pare ca imi da luna de pe cer, apoi a urmat o perioada cu probleme, in care isi dadea interesul, dar nu chiar ca la inceput. De la 4-5 ori in care ma suna pe zi, acum a ajuns la o data. Sunt curioasa : cum ar trebui sa te comporti cu un taur? Sa fii dragastoasa, sa-i arati ca-l iubesti, sa-l suni des? Sau sa fii mai indiferenta, mai rece?

| Pissy a răspuns:

Si la mine a fost bine primele 2 luni. Dupa minim 5 luni o sa fie aiurea. Pe mine ma pune sa-l sun din 20 in 20 de minute, trebuie sa stie si cand ma duc la wc laughing))... Si nu pot sa ma despart de el ca ma ameninta ca se omoara.

| LittleDrop a răspuns:

In aceeasi combinatie am fost si eu..eu fecioara-el taur. Cel cu care am fost eu, nu-i pasa, sau nu arata asta, prea mult de relatia noastra. Desi astrologii spun ca se inteleg perfect."Nevoia lor de a perfectiona totul, de la dragoste la cel mai mic amanunt, poate duce la probleme serioase. Este posibil sa apara conflicte de interese care ii vor desparti."
"Barbatul Fecioara isi va alege intotdeauna o iubita cu un caracter integru, buna gospodina, langa care poate avea o viata tihnita. Femeile capricioase, aventuriere sau interesate prea mult de cariera lor nu vor reusi sa ii cucereasca inima. Naticul din Fecioara este interesat sa castige multi bani, dar considera ca aceasta este obligatia lui ca sot, nu si a sotiei sale."

Citatele de mai sus sunt extrase dintr-o carte.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| starlyy9 explică (pentru LittleDrop):

Interesante citate. Ca se inteleg perfect aceste zodii am citit si eu mai peste tot. Intr-adevar dorinta de perfectionare e mare, cel putin in cazul meu, probabil mi se trage de la prea multe filme de dragoste laughing. Multumesc.

| starlyy9 explică (pentru starlyy9):

Deci inca o data, orice sfaturi legate de cum trebuie sa te comporti cu un taur pentru a-l pastra, pentru a-l face sa te iubeasca si sa te doreasca sunt foarte binevenite. Multumesc :*.

| LittleDrop a răspuns (pentru starlyy9):

Asa suntem noi, cele din zodia fecioarei, perfectioniste. big grin

Am gasit altceva. Calitati ale taurului: practic, rabdator, de incredere, persistent, hotarat, plin de forta, responsabil. Defecte: posesiv, gelos, lenes, indulgent, incapatant, lacom, lipsit de originalitate. Ii place: stabilitatea, banii, luxul, confortul, mancarea buna. Uraste: accindentele, surprizele, intreruperile, graba si spatiile inchise.

Deci, ofera-i stabilitate. Fa-l sa inteleaga ca intre voi este o relatie stabila. Si apuca-te de gatit laughing

Cica se aprinde usor cand il contrazici. Si e tandru cu sotia si un tata excelent pentru copii.

Intr-o relatie conteaza sa fii tu, nu cum vrea el.

| starlyy9 explică (pentru LittleDrop):

Intr-o oarecare masura tot ce ai zis tu mai sus, este adevarat. Contrazisul este verificat, va incerca sa intoarca lumea cu susul in jos pentru a-ti arata ca are dreptate laughing. Mi s-a parut banala contrazicerea, dar intr-un final si-a dat seama ca nu are rost sa ne contrazicem, asta dupa ce mi-a explicat de 10 ori acelasi lucru. laughing

| Neinteresantul a răspuns:

Combinatia taur-fecioara este ideala, daar, doar atunci cand barbatul e taur iar femeia fecioara. Invers nu merge.

Deci la voi e perfect. Barbatului taur trebuie sa-i dai multa atentie, sa-i vorbesti, sa-i dai siguranta. Nu-i plac persoanele ipocrite, nu-i plac persoanele care se "dichisesc" prea mult. Prefera naturaletea si simplitatea, locurile mai linistite si decența. Dar ai grija, taurii de aprilie sunt materialisti, un pic indiferenti si profitori. Cauta-ti un taur de mai.

| Aikon a răspuns (pentru Neinteresantul):

Si dupa numele tau sa imi dau seama ca esti in aprilie cum sunt si eu (tot taur pe 25 ) si sunt intr-o relatie cu o fecrioara de 2 luni. big grin

| Neinteresantul a răspuns (pentru Aikon):

Sunt taur de mai.

| starlyy9 explică (pentru Neinteresantul):

Neinteresantule, cel gasit e de aprilie. Multumesc mult pentru raspuns :* ..Am o mica intrebare, ce ar insemna, daca aseara l-am sunat de pe un numar, si mi-a raspuns, m-a auzit si mi-a inchis, si i-am dat mesaj apoi in care i-am multumit frumos pentru gestul "frumos ". Inainte de asta cu cateva ore era totul perfect, mi-a dat mesaj, ma alinta. Mi s-a parut foarte de prost gust gestul, inca n-am reusit sa vorbesc cu el despre asta.

| starlyy9 explică (pentru Aikon):

Aikon, el e taur, eu sunt fecioara, in septembrie big grin.

| starlyy9 explică (pentru Neinteresantul):

Si inca o intrebare, l-am luat la rost si a aparut cu diverse minciuni, cum ca i s-a inchis telefonul etc, dar e clar ca sunt minciuni. de ce minte?! si daca il iau la rost se enerveaza, nu inteleg ce si cum..multumesc.

| Neinteresantul a răspuns (pentru starlyy9):

Daca eram toti taurii la fel, iti spuneam ce si de ce. Zodiile doar predispun, oamenii dispun. Nu sunt iubitul tau si, din fericire nici nu sunt ca el. Fiecare om e unic, fiecare are gandira lui proprie. Daca minte, taxeaza-l. Minciunile dauneaza relatiei. Dar totusi, noi nu prea mintim. Iar cand mintim, o facem atat de bine incat nu se prinde nimeni. Si mie mi s-a inchis telefonul astazi cand m-a sunat cineva... O fi coincidenta...

| starlyy9 explică (pentru Neinteresantul):

Posibil. Cert e ca am observat ca minte cand vrea sa evite o cearta, ceea ce nu mi se pare ok, iar daca incerc "sa-i dau arama pe fata" imediat se aprinde. Sunt atatia baieti, dar eu m-am oprit la el si as vrea sa se lege ceva serios intre noi, iar referitor la taxatul fiecarei minciuni, nu prea am idee cum, iar cand observa ca e pe cale sa fie taxat imediat vine cu dulcegarii cu care ma impaca, si ma face sa uit ca trebuia sa reglam ceva.

| alle_2939 a răspuns:

Bun,e ciudat, si eu sunt fecioara iar actualul meu prieten e taurstraight face Nu stiu cum ar trebui sa te comporti mai exact, eu sunt eu si el e el, si ne intelegem foarte bine. Fi mereu tu insuti si va fi bine :*

| Mariiaamariiaa a răspuns:

Eu sunt Balanta si iubitul meu Taur. Despre persoanele din zodia Taur pot sa zic ca sunt posesive,geloase,materialiste, pentru ei conteaza foarte mult banii. Eu ma inteleg foarte bine cu iubitul meu si suntem de ceva timp impreuna, el e foarte incapatanat si aproape de fiecare data trebuie sa las de la mine. E foarte rabdator, se enerveaza greu dar ii si trece greu.
La tauri le place mancarea buna, eventual poti sa ii gatesti, ii place masajul, ii place sa fie mangaiat, alintat, imbratisat, asteapta sa faci multe sacrificii pentru el. Cel putin taurul meu e asa, este afectuos, sociabil.