| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre copiii astia de 11-12-13 ani care deja fac sex, care au avut nu stiu cati gagici? intr-o scoala GENERALA din apropierea casei mele, o fata de clasa a 6-a i-a facut sex oral in baie unui baiat de clasa a 8-a pentru ca baiatul ala sa se impace cu ea straight face vedeti vreo solutie la problema asta a copiiilor care numai copii nu sunt? mai cunoasteti copii care sunt copii?

Răspuns Câştigător
| Pauluk a răspuns:

Buna! Cam tot ce ai scris tu mai sus ii foarte adevarat. Pai o solutie nu prea vad... Dar stiu cum s-ar putea preveni chestiile astea la varste asa de fragede:
* Copiii nu mai trebuie lastai pe computer atata amar de ore pe zi. Deoarece internetul le da accces copiilor oriunde...
Personal, eu asta cred...Bye!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| shadovv a răspuns:

Astea sunt iluzii! Acei copii sunt copiii adevarati deoarece intra in sfera imaturitatii (aici sexuale, in general mentale, comportamentale, intelectuale, etc.). La capatul opus ma simt eu care nu m am considerat copil niciodata din cate imi aduc aminte.

Revenind la subiect mi se par fapte nonetice si preocupari superfluu.

| andrei a răspuns:

Daca asta vad la televizor, pe internet si aud prin cartier ce vrei sa faca? Sa citeasca carti cand cred ca e normal sa-i faci oral unui pusti sa se impace cu tine? Asta e societatea in care traim... Sa vezi cum vor fi cei de peste patru, cinci ani, care acum au iphone la cinci ani.

| PredatoR a răspuns:

Eu nu stau sa ma gandesc la solutii iti zic cine sunt de vina. Parintii in mare parte, le da libertate prea multa de la varste prea mici, vezi draci de copii cu Iphone-uri in mana vorbesc de masini de cluburi de moda etc. Astia n-au copilarie in p l m. Inainte se jucau copii pe strada fetele cu papusile acum acum cand te uiti la ei te apuca dracii, numai f**ai si internet au in cap de la 6 ani.

| ancaval a răspuns:

Ei n-au nici o vina, parintii. Ce mama, ce tata ii aia/ala care isi lasa fata sa iasa la 12 noapte pe ulita? Sau ce mama sau ce tata ii aia/ala care isi lasa baiatul cu cercei in ureche, sa fumeze, etc? "copii" astia o sa ajunga golani si cu*veturi, asta numai din cauza parintilor lor. Asta este, n-avem noi treaba... daca parintii is prosti si ii pupa in cu*ut pe ingerasii lor, foarte bine, o le deie copii si in cap parintilor intr-o zi ca merita. Eu am 18 ani si nu ma lasa parintii sa fac ce vreau eu, trebuie sa ii ascult. Si sa stii ca asa duri cum or fost cu mine, so meritat, au rezultate bune de la mine.

Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si tu de unde stii? De la vecinu Ion?

| Cleopa a răspuns:

E o problema cam grava ceea ce se intampla, dar pana la urma nu e nici vina lor ca se dezvolta prea repede. astea sunt vremurile de acum, nu putem acuza pe nimeni...curiozitatea sexuala e prima pe lista...

| Dlkee a răspuns (pentru Cleopa):

Asa este, hormonii nu le da pacehee hee

| Dlkee a răspuns:

Proasta/ prost esti tu! Nu copii aia vai de eiwinking Tu daca erai in locu lu fata aia nu faceai sex oral ca sa te impaci cu el? Fata aia are o varsta frageda si nu prea stie sa faca diferenta intre bine si rau. Si stai linistita/linistit, ca in ziua de azi se face cam orice ca sa nu se desparta persoana iubita de tine. Si du-te si mai uita-te pe o carte de gramatica si imbunatateste-ti scrisu. Pa
!

| 4nt0ny0 a răspuns:

This is amazing! Visit http://clashofclanshackunlimitedgems.com/ - you receive free Clash of Clans gems instantly! Everybody uses this now! (ePRmW771HM)

| MiRadech a răspuns:

Hmm.Fiecare are viata lui si face ce vrea cu ea.Nu iti permiti tu sa faci copiii de 12-13 prosti fara motiv.Sa fie-n bafta lol.Acum fiecare face cum simte, si cum crede ca e mai bine pentru el