| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa ma inteleg mai bine cu tatal meu. sad? De cand am venit din Italia de la mama mea se tot cearta cu mine si se poarta urat(parintii mei sunt divortati), iar eu am incercat sa ii fac pe plac dar nu reusesc. Niste sfaturi plssad. (fundita)

Răspuns Câştigător
| anOnimăăăă a răspuns:

Cel mai bine e sa vorbiti si sa spuneti ce va doare, poate se remediaza situatia. Mai lasa de la tine cand va certati, oricum nu trebuie sa uiti ca el este totusi tatal tau. Majoritatea parintilor vor binele copiilor lor si incercand sa le deschida ochii atunci cand ei sunt pe punctul de a face o greseala da nastere certurilor. Incearca inainte sa il judeci sa te pui in locul lui. Sau poate pentru ca s-a despartit de mama ta trece prin niste momente critice si este mai tot timpul tensionat. Incearca sa te apropii de el, daca comunicati e posibil sa ajungeti sa va intelegeti mult mai bine, Sper sa nu dureze mult asta, imi dau seama ca iti este greu. :*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Zici ca el și faci ca tine. Trebuie să lăsați amândoi câte un pic.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum vezi toti te cred.pe tine.si spun ca el e rau. dar parerea lui? ce uisor e sa condamni.si sa judeci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mata ce cauta in Italia mai? nu e normal ca o mama sa stea langa fiica ei si mai ales langa sotul ei? si asa sa fie o familie? de ce nu ati plecat toti trei? de ce s-au despartit? eu cam banuiesc de ce.stii si tu da o dai de gard aiurea.

| jedi_8834 a răspuns:

Daca asa ee firea lui nai ce sa faci ee greu sa schimbi un om.

| TAZ_2382 a răspuns:

Kick him in the balls, asta-i nesimtire daca tu incerci iar dansul nu, pune-te la masa cu domnul taicatu' si spune problema... then kick him in the balls; D