| TeodoraLazz a întrebat:

Ce pot face daca eu vreau sa fiu cea mai buna prietena cu cineva care are deja o cea mai buna prietena? Ea ma considera o prietena destul de buna, dar nu e acelasi lucru. Si sincer, ea e singura ca poate sa ma inveseleasca. Dar mai e si faptul ca cea mai buna prietena a acelei fete o minte cu ceva. Stiu ca e putin cam complicat. Daca vrea cineva, putem vorbi pe chat, sau nu stiu :/ Chiar vreau un raspuns.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Fii prietena asa cum este acum. Nu ii spune celei pe care o vrei drept BFF de minciuna celeilalte. O sa isi dea seama singura. Tu fii prietena adevarata, aliniaza-ti preocuparile cu ea, fii normal, corecta, de incredere, nu fii siropoasa (adica sa o lauzi exagerat sau sa aprobi tot ce spune). Ai rabdare, cu perseverenta va fi ceea ce iti doresti tu.

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca ea te inveseleste incearca sa o inveselesti si tu pe ea. Arata ca iti pasa! Fii alaturi de ea in orice nevoie are si cu siguranta in timp va ajunge sa o aprecieze pe prietena adevarata, nu pe cea care o minte. Viziteaza-o sau cheama-o pe ea la tine acasa! Petreceti timp impreuna, povestiti vrute si nevrute s.a.m.d. Daca va plac aceleasi lucruri: aceeasi muzica, aceleasi filme, aceleasi distractii va fi chiar usor sa va apropiati.

| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, atata timp cat cele 2 sunt foarte bune prietene nu are cum sa se destrame relatia lor de prietenie atata timp cat e bazata pe incredere si respect.

| BlackCat13 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu. Incerc sa fiu a prietena cat mai buna. Din fericire, cealalta prietena a ei incepe sa se indeparteze de ea si sa stea cu alta fata.

Ai rabdare, poate ti se va intampla si tie asta.

| addda2a a răspuns:

Tu fii prietena cu ea.Iesiti impreuna, invit-o undeva doar voi doua. Daca consideri ca o minte cu ceva grav spune-i daca nu, nu e nevoie.

| Maya_Maria_2000 a răspuns:

Sigur. adauga-ma pe fb la prieteni