| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Bunahappy. Sper sa aveti rabdare sa cititi tot ce o sa scriu. Deci, azi la scoala la ora de optional fizica am stat cu un baiat de care imi place. Am mai stat cu el la ora de chimie, si atunci ne-am inrosit, dar azi s-a comportat normal. Ma tot enerva dandu-se mare cu un ton mai ironic, si i-am zis ca eu ii rup creionu daca nu tace. El mi-a spus ca pana nici el nu poate sa-l rupa, de ce ma rog as putea eu, o fata? Mi-a dat alt creion mai subtire si mi-a zis sa te vad. L-am rupt fara sa ma fortez. Si i-am zis acum mai rupe-l tu odata, hai muschiulosule laughing Da` nu l-a putut rupe numai cu scaunul laughing Apoi tot arunca cu obiecte in mine, si m-a lovit la sani. Inainte de ora de optional, nu m-a lasat sa trec, decat in lateral si ma cam impins, eram cu fundu in …. si m-a impins si l-am lovit pe un coleg care statea pe scaun cu sanul laughing. Revenind la aruncatu cu obiecte, ma tot necajea, tot vroia sa ii dea pe jos scaunu lu colegasa (stam 3 in banca), iar eu tot incercam sa-l tin, sa-l prind. M-a facut sa rad cu comentariile lui si imi placea cum ma privea. Prima intrebare ma place? Asa dupa am plecat acasa cu prietena mea. Ne-am facut frumoase si am mers sa cumparam flori pentru 8 martie. Eu am luat 4 buchete, si fiind ca ea nu a luat niciunul, am rugat-o sa ma ajute. In spatele blocului meu e o scoala la care sunt cateiva prieteni. Asa ca, daca tot era pauza. Am rugat-o sa ii sune sa ne intalnim, eu nu mai aveam credit. Au putut veni numai 2 fete. In timp ce asteptam, stateam in spatele unui gard, si unii baieti tot dadeau cu mingea. M-am speriat prima data si am tresarit laughing. In timp ce vorbeam cu fetele, cel mai frumos dintre fotbalistii de acolo a venit la mine si m-a intrebat pe ce clasa sunt. Am raspuns timida cu o voce calda ca pe a7a. Am mai povestit putin si a venit unul super urat care mi-a cerut idu. La care eu: poti sa iei distanta, hai fa pasi. A intrebat-o pe o prietena de-a mea daca chiar sunt pe a7a (sunt cam pitica), si a spus ca da, si eu am adaugat ca sunt, dar nu de la scoala asta. Apoi i-am intors spatele si am plecat. Oare baietii aceia ma plac? Va rog raspundeti la amandoua intrebarile.

6 răspunsuri:
| wforweirdo a răspuns:

Şi eu mă prostesc cu colegii. Asta nu înseamnă că mă plac sau că eu îi plac pe ei. Nu mi se pare nimic ieşit din comun.
Cât despre fotbaliştii ăia, veneam de la şcoală azi şi un cocalar de vreo 20 şi ceva de ani tot îmi spunea să îi dau numărul meu. Şi mă uitam la el ceva gen "du-te dracu". Înseamnă că mă place? Nu.

| Anemona2020 a răspuns:

Hei sincer nu cred adica te plac li se pari draguta dar nimic mai mult adica baiatul urat poate chiar era interesat de tine sa zicem dar daca tie nu iti placea de el nu avea niciun farmec hmm da mi s-a intamplat si mie, si baiatul acela mai mare cred ca i se pareai draguta dar asta nu inseamna ca chiar te place am avut si eu intamplari de astea si nu ma placeau ma considerau draguta, iar referitor la la tipul de la scoala ta cred ca putin te place dar cam badaran eu cred ca ar trebui sa ii ceri id si sa vorbesti cu el si incepi asa o discutie de genu,, cu dragostea cum o duci,, el poate o sa zica ca bine.asa, mai departee il poti intreba de cine ii place si probabli o sa iti zica de de x sau y sau de nimeni apoi poti sa il intrebi,,dar eu cum tise par asa dupa tine? frumoasa,draguta, sau urata daca zice ca urata il mai poti intreba odata hai ma serios acum zi-mi si mie ca sunt curioasa, poate o sa ti zica ca frumoasa,, daca iti zice asta continua sa vorbesti cu el si cine stie poate iese ceva. sper ca te am ajutat.app daca mai vrei sa vorbim uita id meuu de mess nicolitzafetitza.

| Hopefree a răspuns:

Hmmm...2 intrebari, cu acelasi raspuns.Baietii din ziua de azi plac aproape orice fata frumoasa ce le vine in cale.Foarte probabil sa te placa dar mai au mult de invatat despre diferenta intre a placea si a Iubi.Sti cum sunt, le place de o fata, stau un timp cu ea pana cand gasesc alta mai frumoasa si te lasa.In concluzie? Da, s-ar putea sa te placa.

| Happyintotdeauna37 a răspuns:

Pai si mie imi place de un baiat ..si el face tot la fel cu mine doar ca el e la alta scoala si e cu un an mai mare ca mine. dragostea intre noi e reciproca. sa stii ca la prim a intrebare ...acel baiat s-ar putea sa te placa cam 90% din cate ai povestit tu, dar la a doua intrebare, nu te lasa dusa de val. baietii schimba fetele ca pe sosete. fotbalistu' ala s-ar putea sa te fi intrebat pe tine pentru ca, cum ai zis, erai cea mai mia si poate i s-a parut ca esti cam dezvoltata asa ca te-a intrebat. deci la 1 raspunsul e DA dar la 2 NUUU!

| bobo13 a răspuns:

Prima intrebare:nu cred ca te place.
A douabig grina te placeau amandoi.

| BlackSheep1309 a răspuns:

Sunt baiat.
Felul in care ne comportam cu o fata este acelasi cu felul in care fata se comporta cu noi.
Dupa cum a zis si Hopefree, intre a placea si a iubi este o mare diferenta, deci, daca cel de la tine din clasa doar te place, nu simte nicio remuscare atunci cand arunca cu obiecte in tine (intr-adevar, e si badaran), MAI ALES daca si tu ii faci lucruri pe care noi le consideram prostesti, gen: ruptul creioanelor sau, sa zicem, misto-urile. Insa, daca te-ar iubi, nu numai ca nu l-ar deranja cu cate crete, pixuri, carti, banci, catedre sau dulapuri ai arunca tu in el, ci NU ar arunca cu nimic in tine. Daca tu tii la el, va cam trebui sa te schimbi radical. Poate daca, intr-un fel, l-ai ignora dar te-ai si comporta dragut nu numai cu el, ci cu toata lumea, s-ar simti cu MULT mai atras de tine decat pana acum. Daca ii placea cand stateai cu fundul in "..."... stii cum se spune, baietilor rai le plac fetele cuminti. Comporta-te cat mai natural dar si "cuminte", astfel incat daca va decide sa fie impreuna cu tine, isi va schimba si el radical comportamentul fata de tine pentru ca, stiind ca tu esti si cuminte si draguta cu toata lumea, te-ar RESPECTA. La urma urmei, pe asta se bazeaza totul, pe respect; daca tu ai ras de el pentru ca nu putea sa rupa creionul, nu cred ca ar vrea sa aiba alaturi pe cineva care sa rada de el in fiecare zi.
Trebuie sa adaug ca mai sunt si unele exceptii de la cele spuse mai sus, dar aia nu ar merita nicio fata, fie ea cuminte sau rea, pentru ca nu stiu cum sa se comporte cu ele.

@dragutzza23, pe mine unul (si cred ca si pe multi alti baieti) discutiile de genul asta ne enerveaza. Daca ea l-ar intreba ce crede despre ea, si el ar spune "urata", faptul ca ea insista pentru un alt raspuns l-ar face pe baiat sa creada ca ea nu are pic de modestie, care iar ma duce la ce am zis mai sus despre fetele cuminti.

Trebuie sa mentionez ca tot ce am scris eu mai sus descriu o relatie serioasa, nu una doar de ochii lumii, de schimbat statusul pe facebook, care tine maxim 3 zile. Si, chiar daca am generalizat la un momentdat, a fost opinia mea si cam asta mi-ar placea mie la o fata.

Sper ca am ajutat.