| Lolololalali a întrebat:

Cine este fratele(sora) voastra pentru voi?

Adica: Un bun prieten, un ajutor etc?

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Fratele sau sora sunt rude de sange.

| Razvan a răspuns:

O tovarasa alaturi de care merg pe drumul vietii de 11 ani.Trecand peste toate, cand e sa tragi linia si sa aduni sunt fericita sa spun ca am iesit pe plus anul asta

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ca un zgomot care mă sâcâie din când in când rolling eyes

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Copilul meu...

| AvalohAlyn a răspuns:

Nu am asa ceva.In ziua de azi nu mai exista prieteni adevarati.Prieteni am dar care sa fie sora, frate pentru mine deloc.Consider ca Dumnezeu este primul meu ajutor si cel mai bun.
Si sa n-o uit pe mama, care mi-e alaturi mereu si sunt cel mai apropiat de ea.
sad happyNumai bine

| PufuleţiCuCaramel a răspuns:

Prietena mea cea mai buna este mama. ei ii marturisesc tot.
,, sora" mea este cea mai buna pr: alexandra:X

| Laminin a răspuns:

Hei!
Pentru mine Dumnezeu e totul. happy
Gbu :]

| r4uL a răspuns:

Pentru mine fratele meu este cel mai bun camarad pe care l-am avur vreodata. Orice s-a intamplat a fost alaturi de mine de aceea il respect si il iubesc foarte mult. Uneori ne mai certam dar din lucruri banale deci ne impacam inapoi.

| AlerimxD a răspuns:

Fratele meu este fratele meu! Mă înţeleg foarte bine cu el şi nu-mi doresc pe altcineva în locul lui.
Soră nu am, doar o prietenă specială. Prefer să am prieteni normali, speciali, BFF etc. decât persoane cărora să le spun surori. Mi se pare mai drăguţ.
Xoxo.

| cosminache a răspuns:

Fratele meu (sunt baiat si am un prieten tot baiat. nu sunt gay) este cel mai bun prieten, in care am incredere, care ma ajuta la nevoie fara a astepta ceva in schimb. Impartim totul.

| Creamy a răspuns:

Sora/fratele tie cel mai bun prieten, si in care poti avea incredere, si poti vb cu el/ea dar asta depinde si de prietenia care exista intre voi, daca exista una buna da, poti vb " aproape orice" happy

| goodfriend a răspuns:

Nu am sora sau frate! Dar am un prieten din copilarie care are incredere totala in mine si eu am in el. Nu m-ar trada niciodata, nu ar spune nici un secret de al meu. Asa prieteni rar gasesti acum!

| Dina_9734 a răspuns:

Sora mea ma face sa nu ma simt singura, intodeauna face smecherii si niciodata nu e suparacioasa, ceia ce e foarte amuzant la ea. Ea pentru mine este o sora, un prieten si un ajutor nu poate fi pentru ca prietenii se cearta si se despart, se ignora, se tradeaza, surorile si fratii cit de mult nu s-ar ignora si trada tot nu se vor desparti si vor ramine alaturi, si din acest motiv vrem sau nu vrem tot ne impacam si totul se iarta. Da, poate fi numai un ajutor, dar nu si la mine pentru ca este mai mica si pina cind nu pot sa spun ca este din toate punctele din vedere un ajutor!