| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca mama s-a indragostit. stiu de cine si cred ca si el o place. (amandoi sunt casatoriti si cu copii evident). Nu mai scriu aici motivele care ma fac sa cred asta pentru ca ar dura mult. Persoana aceea ma enerveaza... o cunosc si pur si simplu nu o suport. zice ca ma iubeste, ca e ca tatal meu pentru mine(ce sa zicstraight face ), imi da sfaturi tampite pe care le-am mai auzit si oricum nu vreau sa le aud de la el. Intr-o zi din vorba in vorba am intrebat-o pe mama pe cine iubeste cel mai mult. ea a zis p mine, p sora mea etc(familia) apoi am intrebat-o mai pe cine si mi-a zis sa termin cu prostiile. O suna zilnic, iar mama l-a trecut in telefon cu nume de femeie.
De ce nu imi spune? Ce sa mai cred? Sunt o gramada de dovezi. o prietena de-a mea zice ca e,, sweet" dar mie nu mi se pare.
As vrea macar sa imi spuna.

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Hei! Ce nume de femeie mi-a trecut in agenda?sad

| CristiPavel a răspuns:

E greu si e falimentar sa incerci sa schimbi pe cineva.

Gandeste-te cum ar fi sa iti placa tie de un baiat si maicamea sa incearca sa te faca sa nu-ti mai placa.

Daca vrei sa scapi de negativismul pe care il ai in relatia cu mama ta, acest articol te-ar putea ajuta:http://castigatimp.com/cum-sa-scapi-de-negativism/

In viata te lovesti de tot felul de situatii si de oameni.
Este aici un articol in care am scris ce trebuie sa stii pentru a nu fi dezamagit niciodata de cineva: http://castigatimp.com/......de-cineva/

Daca te framanta tot mai mult treaba asta

| cristi13 a răspuns:

pai nu va spune deoarece crede ca daca va spune nu o veti mai iubi sau o veti "para" tatalui vostru sunt multe motive, iar pe el l-a trecut in agenda cu nume de femeie deoarece tatal vostru ar incerca sa afle cu cine vorbeste ea in fiecare zi asa zice simplu : " cu o prietena/colegastraight face" si nici nu iti va spune.nimanui nu-i va spune...si tot ce poti face este sa faci cumva sa afle sotia lui sau fiul/fiica lui ca ziceai ca are copil dar doar daca e de varsta ta. daca nu nu merita sa le destrami familia...ma rog e complicat bafta multa sper sa nu se intample nimic rau sad in familia voastra. mult noroc

| cristi13 a răspuns:

Aaa pai e bine daca sunt majori fa cumva si vorbeste cu ei de exemplu cand iti da sfaturi "ala" schimba subiectul spune-i ca te plictisesti si ca nu mai ai cu cine sa vorbesti si cerei idul/e-mailul unui din ei.iar daca sta unul la el acasa e si mai bine ca poti vb cu el fata in fata si sa ai o poza la tine cu agenda mamei tale unde apare el ca femeie.ma rog... daca vrei sa mai discutam da-mi id ul tau prin pm sau da-mi add la al meu: b_96_tsc

| SalutTpu a răspuns:

@cristi13 eu inca sunt minora iar el are 3 fii insurati sad
mersi mult

| SenioritaTeePupaceşte a răspuns:

Pai ea nu vrea sa va faca rau voua. Daca iubeste pe cineva nimeni nu poate sa schimbe acest lucru.Accespta soarta chiar daca nu iti convine sad.