| AnemonaP a întrebat:

Cred ca mor, mama mea il inseala pe tatal meu.Am vazut nr celuilalt barbat care e trecut ca o femeie, si odata am intrebat-o cine suna si a spus o colega de servici si odata am sunat pe neconscut si a raspuns un barbat, este fostul sau sot, nu mi-a spus nimeni niciodata ca a mai avut un sot. Dar am auzit prin casa ca s-a casatorit cu el si dupa 3 luni el a vrut sa divorteze.Ma uit prin telefonul ei, si ii da numai telefone, si el ii trimite mesaje cu :,, te iubesc " si nu stiu ce, si mama odata i-a trimis un mesaj ca ar vrea sa-l vada.Cand ma gandesc ca il inseala imi vine sa-mi smulg parul din cap.Nu pot spune la nimeni asta.Cum scap de aceasta problema? Funda+vot
P. s. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu ii spune tatalui tau.Cred ca ar inainta divortul, si tu ai avea de suferit.Cred ca trebuie sa ai o discutie fata in fata cu ea si sa-i spui ca tu il iubesti pe tatal tau si ca nu merita sa il insele.

9 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Vorbeste cu mama

Răspuns utilizator avertizat
| PinkPanther a răspuns:

Vorbeste cu mama ta, poate e nu il inseala. Poate are de rezolvat ceva cu el, si nu vrea sa stiii tu ca ea a mai fost maritata, daca a divortat de el clar casatoria a fost o greseala si acum poate le se tine dupa ea. Lucrurile nu sunt mereu ceea ce par.
Mai bine vorbesti cu ea.

| IMC90 a răspuns:

Trebuie sa ii spui tatalui tau. oricum procedezi altfel te afunzi in minciuna...

ar mai fi si varianta sa o santajezi pe maicata (la ce face merita acest tratament). poti obtine o serie de foloase, fii inteligentawinking

astea sunt optiunile, depinde ce caracter estiwinking (eu unu as merge pe varianta II)

| alexralu34 a răspuns:

Pai nu lua decizi pripite, consultate cu mama ta, ma rog poate ca nu iti va spune dar sa nu faci nimic prostesc, de cele mai multe ori lucrurile nu sunt ceea ce par

| AutumnDay a răspuns:

Buna!
Cred ca asta e problema parintilor tai si nu ar trebui sa te bagi in viata lor personala. E problema lor ce fac. La urma urmei, presupun ca mama ta e constienta de ceea ce face.
Nu te grabi sa o judeci. Poate nu-l mai iubeste pe tatal tau.Te-ai gandit la asta?
Lasa-i sa-si rezolve problemele intre ei. La urma urmei, adevarul iese intotdeauna la suprafata.

| Loly a răspuns:

Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa ii spui mamei tale ce ai aflat.Poate e doar o banuiala de-a ta si nu e nimic adevarat.Poate te inseli tu.Spune-i mamei tale ca ai sunt cu nr ascuns si ca a raspuns un barbat, spune-i tot ce ai aflat. Vorbeste cu ea la modul cel mai serios, poate de dragul tau va renunta la celalalt barbat. Daca nu o va face spune=i tatalui tau adevarul.Cred ca merita sa stie adevarul daca el a fost mereu un sot bun si chiar daca nu a fost tot merita sa afle.Dar nu ii spune inainte sa vorbesti cu mama ta si sa vezi ce spune ea, poate e vorba despre o greseala.Si inca ceva, nu ii da sansa mamei tale sa te minta daca vei vorbi cu ea.Incearca sa iti salvezi familia deoarece e pacat sa o pierzi.Eu nu inteleg de ce nimeni nu ti-a spus ca mama ta a mai fost casatorita.Asta chiar nu o inteleg.Ai grija de tine si familia ta.Eu daca as fi in locul tau asta as face, as vorbi deschis cu mama.Bafta si imi pare tare rau pentru tine.Sincer.

| DontHaveANamee a răspuns:

Intai, asigura-te ca e vorba despre asta. Poate ca mama ta nu il inseala, poate ca are anumite probleme de rezolvat cu fostul sot si nu vrea sa iti zica. In orice caz, scapa de indoieli, vorbeste cu mama ta.

| Loriin a răspuns:

Incearca sa ii spui tatalui taustraight face. alta solutie nu ar fi. sau fai sa se desparta. dai mesaj respectivului de pe nr mamei tale etc