| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că am făcut o mișcare greșită dacă nu i-am plătit eu înghețata fetei cu care am ieșit, având în vedere ca nu e iubita mea? (încă) Vedem noi ce o mai fi

Răspuns Câştigător
| Nyarlathotep a răspuns:

Nici o greseala. Platitul pentru o fata nu se face decat dupa macar un an de relatie cand stii ca totul merge bine. Avand in vedere ca nu impartiti o relatie nu ai de ce sa platesti pentru o fata. Banii ei nu sunt mai valorosi decat ai tai incat sa trebuiasca sa platesti tu pentru dansa. Compensezi cumva pentru ceva de vrei sa platesti? Banii tai sunt la fel de valorosi ca si ai ei. Asta cu platitul pentru o fata este o regula sociala tampita care trebuie sa dispara la fel ca sarutatul mainii femeilor. Cand platesti pentru consumatia unai femei efectiv ii transmiti ca esti si ca te simti inferior ei, ba mai mult ii dai impresia ca incerci sa-i cumperi afectiunea.

100 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Asta suna atat de Ordan laughing

| sofisis a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Da. E clar. Esti usor tembel. Plus de asta, dragule, eu am trecut de vreo 15 ani de "buda scolii". Cred ca am dublul varstei tale laughing)
Eu am incercat sa iti explic niste lucruri principiale si de bun simt. Se aplica in orice tip de interactiune in viata.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru SimonaBubu):

Tu trebuie sa desfaci picioarele, indiferent daca vrei sau nu. De asta esti femeie.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sofisis):

Esti cumva virgina? De ce as plati pentru tine cand altii te-au avut gratuit si te-au avut inaintea mea? Cu atat mai mult daca ai varsta dubla decat mine.

| sofisis a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Baiete, tie iti derapeaza rau neuronii. laughing))
Eu sunt maritata si am copii. Ti-am zis deja de 3 ori ca incercam sa iti explic niste chestii generale, principiale de conduita. Ce draq ai ramas tu blocat in prostia asta cu invitatul meu la suc sau platitul, numai in capul tau stii. Ai ceva probleme de rezolvat...preferabil la cineva specializat
Si repet, daca nu esti un ghiolban de la fundu satului, tu inviti, tu platesti! Atat in relatiile personale cat si in cele profesionale.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru sofisis):

"Daca ea te-a invitat pe tine, e normal sa si-o plateasca singura."
What? You said what?
Adica daca eu o invit pe ea trebuie sa platesc pentru ambii si daca ea ma invita pe mine trebuie sa platim separat laughing

Codul bunelor maniere e din partea invitatului/invitei sa se ofere sa-si plateasca consumatia.

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Si tu citesti in dunga? La tine nu ma asteptam.
Daca ea a fost invitata, el trebuia sa i plateasca inghetata. Daca ea a invitat si o platea pe ai ei si daca vroia si el una, o platea si pe a lui.

| RAY a răspuns (pentru SimonaBubu):

Tu trebuia să plătești indiferent daca era iubita ta sau nu.De asta sunteți băieți, să plătiți asta e regula.

serios?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sopranaCadaverica):

Egalitatea intre sexe nu lasa loc de gingasia si simpatia primei intalniri. Nu este egalitate doar cand iti convine.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sofisis):

"O inghetata Adry?" Interesant cum ai trecut de la platit consumatia pentru o femeie la platit consumatia pe baza de cine invita primul. Nu e acelasi lucru.

| Marius_Horatiu_1980 a răspuns (pentru XYZ02):

Poza de profil nu e un reper, ca să stii

| Marius_Horatiu_1980 a răspuns:

Am uitat sa menționez ca nu am invitat-o la înghețată, doar sa vorbim. Ea a vrut sa își ia o înghețată ulterior. Și nu va mai uitați la poza de profil de 4, 5 ani vechime.

| SimonaBubu a răspuns (pentru RAY):

Da foarte serios.

| RAY a răspuns (pentru SimonaBubu):

Noi suntem calul la caruta

| SimonaBubu a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Daca nici macar nu plătești o amarata de înghețată aveți pretenții sa mai facem și relații intime cu voi? In locul lui fata aia nici nu mă mai uitam la el.

| whatevernvm a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Și cu sărutatul mâinii ce ai?
E prea old fashion pentru tine gestul asta, te simți inferior dacă respecți și arăți afecțiune în felul asta unei femei?
Tu ai ceva complex de inferioritate sau traume?

| whatevernvm a răspuns:

N-am o treabă cu voi și mă doare fix la bască de înghețata voastră de 3 lei, dar cu mentalitatea asta o sa dați la laba toată viata.
De-aia nu mai pot femeile sa trăiască de banii voștri, e vorba de gest.
Dacă ați ajuns sa va simțiți inferiori din ceva ce denota bun gust și respect, din ceva care, dimpotrivă, v-ar avantaja și v-ar scoate în evidență masculinitatea (în adevăratul sens, nu *** voastră de 5 cm sculata) și bunul simt, aveți probleme grave la mansarda.
Nu toate chestiile se demodează și se modifica odată cu egalitatea asta în drepturi. Nu v-a pus nimeni sa ii plătiți chiria sau întreținerea, e vorba de ceva ce face diferența dintre un bărbat și un țăran de la curu' vacii. Iar voi sunteți țărani cu diploma care mai și semnalizati și va justificati prostia cu cele mai penibile și slabe argumente.
Bafta la laba

| Nyarlathotep a răspuns (pentru whatevernvm):

Ahaaaa, deci sa inteleg ca inghetata imi aduce partida de sex? Pai asa trebuia sa spui. Iti cumpar eu inghetata, dar tu imi dai garantii in scris si in fata notarului ca pentru acea inghetata desfaci picioarele pentru mine cand ajungem acasa. Facem asa? Daca chiar vrei sa ma vezi ca-ti cumpar inghetata, vreau si eu sa te vad cum desfaci picioarele pentru mine pentru acea inghetata. Nu uita, tu ai facut corelatia intre inghetata si datul la laba toata viata in cazul lipsei acelei inghetate. O inghetata = relatii intime. Tu ai spus-o, nu eu. Asa trebuia sa zici din start ca sa stiu pentru cine cumpar acea inghetata. laughing Ba te doare la basca de inghetata noastra de 3 lei. Daca nu te durea, nu comentai. Daca nu-ti pasa nu-ti faceai aparitia. Taceai si inghiteai, ca o fata buna. big grin Si zau ca n-am stiu ca tu ca femeie poti sa definesti ce scoate in evidenta masculinitate, in masura in care nu esti barbat. La felul cum te exprimi masculinitatea la tine inseamna ce deserveste mai eficient mofturile tale de femeie, nu masculinitatea.

Egalitate nu inseamna ca poti alege ce-ti convine si ce nu-ti convine sa dai la o parte.
"De-aia nu mai pot femeile sa trăiască de banii voștri, e vorba de gest." - si eu pot spune reversul. Cand iti fac cineste in oras, arata-mi ca-ti pasa. Desfa picioarele, desfa gura in parc si fa-mi un oral. Arata-mi ca-ti pasa. Daca vrei gestul meu frumos, arata-mi si tu gestul tau frumos. Rasplateste-mi gestul. Esti pregatita sa faci asta?

Daca nu, bafta la singuratate in continuare.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru SimonaBubu):

Aahaaa, deci o inghetata = relatii intime. Spune-mi sincer, daca eu iti ofer o inghetata acum, tu desfaci automat picioarele pentru mine: da sau nu?

| sofisis a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Ba e fix acelasi lucru. Tu esti dus rau. Mai e Ordan pe aici care e fixat intr o directie dar spre deosebire de tine, la el chiar functioneaza sinapsele si intelege ceea ce i se comunica. Tu vad ca esti paralel rau cu logica unui text.
Se aplica aceeasi regula si la femei si la barbati! Cine invita, ala plateste. Esti absolut ridicol prin faptul ca deja ti s-a spus de cel putin 5 ori chestia asta fix degeaba. Trece informatia pe langa tine ca gasca prin apa.

| sofisis a răspuns (pentru Marius_Horatiu_1980):

Daca ai invitat o STRICT sa stati de vorba, tinea de tine daca vrei sau nu sa ii platesti inghetata. Ar fi fost un gest frumos dar nu era necesar.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sofisis):

Nu, nu este deloc acelasi lucru. Pe de o parte spui ca cine invita plateste si aici sunt de acord. Pe de alta parte spui ca daca sunt barbat platesc pentru tine ca femeie. "O inghetata Adry" De ce ar trebui sa fac asta. Las-o pe aia cu cine invita, plateste, nu are treaba. Eu vreau sa stiu in cazul in care nimeni nu invita pe nimeni si totusi suntem in oras amandoi, de ce ar trebui sa deschid portofelul pentru tine? Ce castig eu din asta? De ce nu deschizi tu portofelul pentru mine, pentru o bere spre exemplu?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sofisis):

"Ar fi fost un gest frumos" - gestul frumos nu ma incalzeste cu nimic. La gesturi frumoase, ramai doar cu frumosul si atat.

| whatevernvm a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Ai vrea tu, nebunule, sa fiu singura. Dar pana atunci spor la manivela.
Nimic din ce ai spus în prima parte nu are niciun sens. Gândești atât de ilogic încât plânge rațiunea din tine.
Nu ai înțeles nimic din ce am zis mai sus, dar nimic. Ești setat pe o prostie inimaginabila și o arăți ostentativ în cele mai penibile moduri.
Păcat. Poate ca ai într-adevăr motive pentru care te simți asa inferior. La cum percepi și înțelegi lucrurile, nu cred ca se complica vreo tipa cu asa iq glorios

| whatevernvm a răspuns:

"Desfa picioarele, desfa gura in parc si fa-mi un oral."
Și grave probleme, dar grave. Și multe frustrări sexuale, îmi pare rău pentru ceea ce trăiești acum.
O sa încerc sa te ignor și sa fac abstracție de prostia de care dai dovada atât din punct de vedere intelectual, cât social.
Și tot nu mi ai răspuns la întrebare, manivelă.
Cu sărutatul mâinii ce ai?

| sofisis a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Mai copile, ai inceput sa ma plictisesti. Sincer. Daca ai tai nu au stiut sa te educe, e treaba voastra. Iar tu daca esti atat de disperat dupa pasarica, imi pare rau pentru tine. Sincer. Chiar e trist. Dupa ce nu o sa mai fii virgin o sa intelegi ca nu e ceva wow sexul si ca nu se invarte in jurul pasaricii toata galaxia. Hormonii tai acum patineaza si inteleg ca asta e varsta. Dar pentru faptul ca nu ai pic de logica in argumentatie si ca nu reusesti sa intelegi un concept, nu ai nici o scuza.
Si ca sa iti raspund si la cealalt aspect: de principiu nu ai cum sa iesi cu cinvea fara ca tu sau acel cineva sa lanseze o invitatie. Decat daca prin absurd va ciocniti unul de altul il acelasi loc si decideti sa stati unul langa altul. laughing)) Ramane valabil, cine invita, plateste. In cazul de mai sus daca invitatia nu a fost clara in sensul ca iesim la suc, inghetata, mc sau mai stiu eu ce, este alegerea lui daca ii plateste sau nu inghetata. De bun simt si avand in vedere ca vorbim de 2-3 lei ar fi fost sa se ofere sa i o plateasca, dar nu era ceva necesar sau impus.
Si te rog gata, gaseste pe altcineva pe care sa iriti cu nonsensurile tale.

| Nyarlathotep a răspuns (pentru sofisis):

Deci tu de fapt ce vrei sa-mi zici: cand n-o sa mai fiu virgin o sa-ti ploaie cu suc, inghetata mc? rolling on the floor Interesant e cum tot faci apel la virgin ca si cum iapa, inghetata si mc-ul garanteaza lipsa virginitatii. Daca sexul nu e asa de wow cum zici atunci de ce te tot bazezi cu orice pret sa ma etichetezi virgin? Crezi ca daca ma injosesti primesti acea apa, inghetata, mc, gratuit?

| Nyarlathotep a răspuns (pentru whatevernvm):

Ai o obsesie cu manivela si cu sarutatul mainii. Tare ma indoiesc ca ai pe cineva asa cum incerci sa ma convingi. rolling on the floor Am asa o banuiala ca esti nevoita sa dai la manivela mult mai tare decat mine laughing Inferior m-as simti daca as fi nevoit sa cumpar afectiunea si timpul cuiva doar pentru ca "asa e frumos" rolling on the floor Sarutatul mainii e demodat. Iti plac mainile sarutate? Sarute-le singura rolling on the floor Vad ca te-ai aprins cam tare. Am atins corzi sensibile cumva? devil

| sofisis a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Mi-e din ce in ce mai mila de tine sad Sper sa fii si sa ajungi totusi un om cat de cat ok.

| whatevernvm a răspuns (pentru Nyarlathotep):

Tu, maimuță, ca să reușești sa ma aprinzi pe mine mai ai de lucrat mult. Îți trebuie chiar și creier pentru asta. Pentru asta ar trebui sa dau doi bani pe tine, ceea ce nu fac. Nu de alta, dar te las pe tine sa dai, ca tot îți place să cinstesti pe aici.
Nu am o obsesie, spre deosebire de tine cu obsesiile și complexele de inferioritate și frustrările sexuale.
Nu-ți face tu griji pentru viața mea sexuală vreo secundă și fa ți pentru a ta, semnalizezi în mod cert ca ai nevoie.
Îți spun "manivelă" pentru ca sugerezi o conexiune puternica cu mana dreapta (sau stânga, după caz) și pentru ca numele tău de pe TPU e prea greu de procesat pentru noi, muritorii de rand, iar numele real nu ți l cunosc.
Mi se rupe grav de ce crezi tu despre viata mea, sincer.
"Inferior m-as simti daca as fi nevoit sa cumpar afectiunea si timpul cuiva doar pentru ca "asa e frumos" ".
Asta spune totul despre ce gândești.
Tu, manivelă, dacă faci cinste cu o înghețată când inviti o fata în oraș înseamnă că ai cumpărat afecțiune?
Tu gândești cu creierul, cu pwwlla sau deloc?
Întreb de curiozitate.
Ești extrem de fixat pe niște idei complet ilogice și nu știu ce experiente de viață ai avut, dar zbiară în tine cât cuprinde. Treci peste