| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca ar trebui sa ii zic mamei ca am iubit? Mi-e cam rusine si nu stiu care o sa fie reactia eiworried
P.S am 14 ani

Răspuns Câştigător
| Laura1074 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa ii spui.La urma urmei nu mai esti un copil mic. Daca vei decide sa ascunzi asta,la un moment dat se va afla, si atunci chiar i-ai face o neplacere mamei tale, prin simplul fapt ca nu i-ai spus, nu pentru ca nu te-ar fi lasat sa ai prieten.
Ar trebui sa ai incredere mai multa in mama ta, pentru ca si ea a avut 14 ani la un moment dat, si stie cel mai bine prin ce treci! Sper ca te-am ajutat si ca imi vei urma sfatul!

6 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Nu,nu trebuie neapărat, dar dacă te întreabă spune-i.

| Jameson a răspuns:

Corect ar fi ca mama ta sa stie totul despre tine. Trebuie sa ai incredere in ea si sa iti fie cea mai buna prietena cu care sa poti discuta totul. Parerea mea e sa incerci sa ii spui. Mai intai intreab-o daca iti da voie sa ai un prieten si vezi ce spune. De mama ta sa nu te feresti orice problema ai avea. Mai bine este sa fi sincera decat sa afle de la alti sau ea singura, conteaza mult sinceritatea.

| LollypopMe a răspuns:

Buna!
Spune-le adevarul!
Poate o sa te incurajeze! Explica-i ca fiecare copil are o perioada in dragoste. Pariez ca si mama ta la 14-15 ani avea prieten, nu?
Succes!
O zi buna!

| Sh4Dow a răspuns:

Eu zic ca e in regulabig grin... sora mea mereu ii spune mamei chestii dintrastea si vorbeste cu ea tot felul de chestii (are 16 ani). Sper ca te'am ajutat >big grin

| Ionescu417 a răspuns:

Ce asa greu sa le zici parintilor ca ai un iubit. Poti sa le spui geva de genu.De ceva vreme ma inteleg bine un un baiat de la scoala si m-a intrebat daca vreau sa fiu prietena lui.Sau am vorbit cu un baiat pe messenger cu care ma inteleg bine si m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui bafta si sper ca te-am ajutat

| farsoareaehheee a răspuns:

Depinde de fire mamei tale tu stii cum va reactiona e normal sa ai prieten dar nimic ai mult (sex) asta ca-sa stii DAR NU E NEAPARAT SA STIE succes