| Melyssuka a întrebat:

Am 12 ani si daca as avea un iubit, ce zice`ti ca ar trebui sa-i spun mamei? ca imi este cam rusine.

Răspuns Câştigător
| xlollypop a răspuns:

Nu, nu trebuie sa-i spui pentru ca poate nu va reactiona prea bine.totusi ar fi bine sa-i spui cuiva in care ai incrdere si ii poti cere sfaturi pentru a nu avea probleme cu iubitul.eu nu ii ziceam mamei aceste lucruri dar i le zicea prietenei mele care mi-a dat sfaturi bune de fiecare data si nu a interpretat gresit pentru ca era mai aproape de varsta mea. funda?:*

| negru30 a răspuns (pentru xlollypop):

Alo -are 12 ani - ce o inveti - si cand o sa faca o prostie mai mare ca ea ce faci vi tu si o ajuti - se vede ca nu ai copii - ti-as da eu o funda de nu ai putea sa o duci

| anutzaa17 a răspuns (pentru negru30):

Normal ca toti isi fac un suflet pereche pentru ca ei simt lipsa iubirii de la parinti, este normal

24 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Eu zic c-ar trebui sa inveti gramatica, dupa sa-ti faci timp si de iubiti. La varsta ta, abia invatam sa ma dau pe leagan. Alte timpuri acum, i know, i know, dar macar minimul de decenta, de-a pune corect o cratima, chiar am pretentia. De asta ar trebui sa-ti fie rusine, nu de altceva. Din pacate, toate Degetelele o ard cu iubiti acum, ca's toatiii pi moda. Bye.

| XDarkAngel a răspuns:

Lasa-ti fata in pace ok?
Cand va jucati voi cu papusile era alta vreme...
Acum copiii sunt influentati de lucruri din astea si nu e mai bine daca ceilalti rad de ei pentru ca nu sunt nu stiu cum. Oricum isi dau si ei seama ca nu prea au ce face cu iubitii astia ai lor.
Acum eu zic ca nu prea ai nevoie de un iubit, singurul lucru la care e bun acum e sa te dai mare ca stai cu el.

| sonny89 a răspuns:

Chiar aveai nevoie de-un "iubit" la vârsta asta? Sper doar să te pedepsească. Poate aşa îţi vei da şi tu seama că sunt alte lucruri mai importante de făcut cât încă eşti copil. Şi pe lângă toate astea, ai doar "un prieten mai bun", nu iubit.

| Adina77 a răspuns:

Da,cred c-ar trebui sa-i spui mamei.
Nimeni din lumea asta n-o sa-ti vrea binele in afara parintilor.
Spune-i simplu ca ai o dilema,si cam nu stii ce sa faci,ca apelezi la ea,desi ti-e jena, dar ca preferi asta, in loc sa intrebi strainii.
Vezi macar cum reactioneaza.De unde stii ca n-o sa reactioneze bine? Daca nu incerci, nu vei sti.

| doc69 a răspuns:

Mama ta iti poate da sfaturi bune nu e vorba de rusine sunt sentimente care merita impartasite si primesti si sfaturi bune

| MissxD a răspuns:

Ce? La 12 ani? straight face De ce la 12? Lasa iubirea fetito! Esti prea mica. Fa altceva: asculta muzica, joaca-te prin casa, invita fete la petreceri in pijamale. Lasa baietii ca vei avea timp de ei toata viata si te vei satura. Eu daca as fi mama ta si as auzi asa ceva nu as reactiona prea frumos... sincera sa fiu, la varsta ta inca ma jucam cu papusilestraight face. Lasa calculatorul, traieste-ti copilaria! Mai tarziu te vei plange ca de ce nu ti-ai trait copilaria. Nu-ti bate joc de propria viata de acum. Fara suparare... la varsta asta nu exista relatii de iubire, ci doar simple prietenii happy

| Floris83 a răspuns:

Fii sinceră cu ea, și vezi ce părerea are, oricum ea tot îți vrea binele, orice răspuns ți-ar da, că și ea a fost îndrăgostită la vremea ei!

| Anq209 a răspuns:

Pai...mamei trebuie sa'i spui toate secretele tale si daca ai vreo problema mama'i singura care te poate ajuta, nu prietenele.Nu'i ascunde nimic!(Dar depinde cat de intelegatoare'i mama...eu zic sa nu te grabesti cu iubirea ca ai timp destul! Acum scoala este ce'a mai importanta!)

| Anq209 a răspuns (pentru Anq209):

Ea poate sa-ti dea un sfat mai bun. Funda? Pentru cel de data trecuta?

| Anq209 a răspuns:

Si,dupa parerea ta e mai bine sa ne intrebe pe noi decat pe ea :O?

| Pinky13 a răspuns:

Doamne`oh go on esti prea mica pentru un iubit la varsta asta. Si chiar daca ai avea, trebuie sa-i spui orice mamei tale, nu trebuie sa pastrezi secretewinking dar mai bine ti-ai vedea de scoala happy si de copilarie!

| MMihai a răspuns:

Lasă omu în pace că la 12 ani trebuie, să te joci încă, cu păpușile, nu să te gândești la indivizi de 17 ani!
Ai putea și să înveți, dar este alt aspect.

| raluk018 a răspuns:

Da,spune-i mamei, ea e prietena ta cea mai buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vorbesti foarte serios cu ea.Iti dau un exemplu cum sa faci:
-Mama vreau sa vorbesc ceva feminin cu tine!
-Da... poti sa zici
-Ti s-a intamplat cand erai mica sa te indragostesiwinking
-Pai, da, toata lumea se indragosteste cand e adolescent
-Am un prieten foarte amabil de care imi place ( sa nu ii zici varsta dace este mai mare decat tine )
Si sa zici ca este foarte cuminte si ca invata bine si este foarte amabil cu toata lumea.Va merge... numai ca daca este mai mare decat tine cu 2-3 ani atunci sa zici ca este cu tine de-o varstawinking
Va intelege stai linistita!

| gsjsjjs a răspuns:

Serios? laughing

| justagirl1 a răspuns:

La varsta ta ma jucam ink cu papusilewinking

| aalexandradumitru a răspuns:

E complicat. nici eu nu vroiam sa ii spun mamei despre prietenul meu dar tot am facut-o cand gura surorii mele i-a spus. deci daca vrei sa ii spui iti sugerez sa o faci acum. si eu am 12 ani si este destul de greu sa cred ca mama stie. uite cum sa faci: roagati mama sa mergeti intr-o camera in care sa nu va deranjeze nimeni. apoi explica-i tot. la mine a functionat, dar prietenul meu nu a vrut sa se stie si apoi ne-am despartit. poate la tine nu va fi chiar asa. SUCCES!

| beiibii_4726 a răspuns:

Paaai. depinde acum si de mama ta. ce fel de persoana este. cred ca ar fi normal an ziua de astazi sa ai un "iubit". totusi nu se prea potriveste. este okei. daca ai un iubit la 12 ani. daca tu vrei sa ai o relatie mai speciala de prietenie. si vrei sa numesti "iubit". este okei. si poate ca ar fi si bine sa-i spui mamei tale. depinde de tine. Bafta. :*

| fdgtfbvdsaq a răspuns:

si eu am 12 ani si iti recomand SA TE MAI GANDESTETE inainte sa spui ca il iubesti. Ai sa vezi ca in 3 luni nici nu ai sa ii mai stii numele. Iubirile copilariei cum vin asa si trec.

| skatergreen a răspuns:

Pai spune-i asa: mama mi-a cerut un baiat prietenia si nu stiu ce sa-i spun... si iti mai inventezi uu dar sa nu o mintzi nici o data pentru ca mama te ajuta si la bine si la rauwinking si nu stiu daca ar fi bine sa ai la varsta asta prieten dar fa ce vrei ca e viata ta dar sa ii spui mamei talehappy succeshappy

| Mnqe a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica de mama ta. nu trebuie sa-i spui tu doar daca te intreaba ea, ii povestesti despre el. va trebuii sa accepte, e mama ta nu un dusman :*

| justme06 a răspuns:

Sa nu ti fie rusine de mama ta tu trebuie sa fii prietena cu ea te poate ajuta cu un sfat bun