| brokxy a întrebat:

Credeti ca sa stai cu familia dupa ce ai implinit 20 de ani este toxic? Stiu persoane care stau la 30 de anii 40 cu parintii lor si nu merg la munca! Si se apuca de bautura sau leneveala! De ce se intampla asta? In general sunt barbati. Dar eu sunt fata si imi vine sa ma sinucid uneori ca nu pot scapa, nu am la cine sa merg(iubit), bani de apartament nu am. Ma simt blocata!

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Normal nu e dar ciudat este, problema la voi e ca trebuie sa gasiti un fraier ca sa aveti unde sa locuiti apoi il inselati, va bateti joc de el si tot barbatul e prost nu femeia. Daca romancele erau femei serioase aveam pe una la casa mea dar cum multe sant curvè traiesc singur mai bine.

| Liviu a răspuns:

Pe dracu, cand stai in un oras mic cum stau eu si nu ai unde sa pleci ca booh, in bucale nu e rentabil singur.Stai si cu parinti, eu am 28 de ani si stau cu parinti, nu sunt insurat, si crede-ma nu e asa cum pare.Parinti te vor ajuta mereu, nu ai unde sa pleci, in afara? nu fug caini cu covrigi in coada.In buc? sa fac ce? sa muncesc pe 20 de milioane si 10 mil sa le dau la chirie si utilitati? mai bine stau cu ai mei si nu platesc nimic si am salariu intreg pentru mn.Deci nu e rentabil, poate dupa ce o sa cunosc pe cineva, si sa mergem ca si un cuplu, ar functiona. Apropo, tu de unde esti? eu sunt din teleorman

| Sofer a răspuns:

Eu inca stau cu parinti si cel putin inca e bine ca nu platesc o chirie ca bani astia sunt putini ca sa locuiesc singur fara iubita sau ceva.

| mentholinks a răspuns:

E aiurea, si eu sunt in situatia asta. Gasete-ti un job bun si te poti muta singura apoi.

| Dalmore a răspuns:

Persoanele acelea suferă de un handicap, cel mai probabil. Nu-i grav la 20 să stai cu părinții, mai ales dacă sunteți din același oraș, dar e bine să te înveți să fii cât mai independent încet-încet și în maxim 5 ani să-ți iei zborul.

Tu nu ai cum să ai mai mult de 15 ani la cum te exprimi.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Stai calmă, o să reușești tu, îmi imaginez cum te simți, știu că vei reuși! big grin

Răspuns utilizator avertizat
| DarthNiger a răspuns:

Pai daca nu ai bani de apartament de ce nu te angajezi sa iti permiti bani? esti o singura persoana, poti sa gasesti un apartament mai mic cu chirie ieftina, chiar daca nu o sa iti placa trebuie sa suporti din moment ce iti vine sa te sinucizi cand stai cu parintii tai, vorba cuiva de pe aici, daca nu ai fi spus ce varsta ai cu siguranta nu iti dadeam mai mult de 15, 16 ani judecand dupa intrebarea ta, o intrebare demna de Facebook si Instagram apropo.

| mgtow a răspuns (pentru DarthNiger):

Alea care isi cumpara apartament in Romania isi vand gaura pandorei prin diaspora cu 50€ jumatate de ora si 100€ ora. Apoi revin in tara si gasesc un disperat care le accepta pentru ca nu si-au gasit femeie in 20 de ani, la 40 gata nunta cu o panarama si copil. Salariile pentru femei in Romania nu le permite credit imobiliar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare se maturizeaza in felul lui. Nu te compara tu cu bărbații că ești fată. E chiar bine sa stai cu parintii, că fata e mai rău să stai singura si sa-ti iei "viața în dinti", găsește un băiat ok și dupa o sa fie totul bine. Te muti cu el.

| brokxy explică:

# Ei bine am avut iubit si am vrut sa ma mut cu el dar s-a decisa sa ma parasasca exact de ziua mea sad

| Sofer a răspuns (pentru brokxy):

Trist. Pai de ce te-a parasit tocmai de ziua ta? :O

| Andrei200202 a răspuns:

Ia-ti in chirie o garsonieră ca nu i cine stie ce si o sa stai singură.
Stai linistită, nu i nicio rusine daca la 20 de ani stai inca cu ai tai. Ai terminat liceul probabil recent, de ce nu urmezi o facultate? Sau poate ca urmezi, si inca stai la ai tai.Nu e nici o rusine din nou.
Poate muncești si stai la ai tai, la fel nu i nici o problema.
Rușinos ar fi sa stai la ai tai la vârsta asta inca pe banii lor si tu sa nu muncești, sa duci inca "viata de liceu".

| Swae a răspuns:

Imi place numele tau.
In fine. Pai lucreaza la ce poti si daca vrei neaparat sa experimentezi viata si sa ti-o petreci intr-un mod independent. Exista alternative. Te apuci de munca si sa iti gasesti un coleg de camera, sa stati in chirie undeva. Iti faci iubit si asta poate vrea sa se mute cu tine..si lucreaza la ceva. Tine-te de scoala, transforma asta intr-un scop. Tu vrei sa locuiesti singura, atunci lucreaza sa se adevereasca. Oricum la 20 de ani nu e atat de rau. De la 25 incolo incepe sa fie cam auci.

| Illuminati2016 a răspuns:

Haha

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

De ce nu te-ai gandit la cariera ta, la viitorul tau? Adică daca ai avea un job bine platit acum outeai sa iti iei un apartament in chirie si te descurcai...dar tu nu te ai gandit la viitorul tau, ai lasat timpul să treacă, iar acum depinzi de părinți, si mai rau, nu poti sa scapi de ei...
Blocată esti, si blocată vei fi până când te vei gândi sa iti schimbi viata, sa faci o facultate si apoi poti fi pe cont propriu

| lorena66 a răspuns:

Ești încă tânară. Ai timp sa-ti faci ordine in viata. incepe sa muncesti in restaurante, la inceput sa castigi cate putin, apoi mai mult. Poti sa ai un viitor minunat chiar si daca stai cu familia, doar daca muncesti. Gandeste-te ca ok: stai cu familia —deci nu platesti facturi, sau chirie — dar in acelasi timp castgi bani. Incearca sa ii strangi, pentru a putea sa-ti iei un apartament. Nu zic ca asta se face usor, insa deodata ce vad inteebarea asta, cred că exista macar o picatura de speranta. Stai calma, eu nu cred ca o sa ajungi asa. Asa ajung cei fara caracter, cu anumite probleme in familie/marcati in copilarie (astfel ca ajung diamantul parintilor, care trebuie mereu protejat si nu e pregatit de viata cum trebuie).
Mult succes in continuare si sper ca te-am ajutat!?

| Iuli122122 a răspuns:

E cam rusinos nu toxic sa stai cu parintii la 20 de ani tu ca fata laughing)
Din perspectiva altora is 2 variante
1 ori nu au parintii zestre laughing)))
2 ori nu are fata iubit
nicidecum nu intra in vb „uite-o si pe aia la 20 de ani sta cu ma-sa"

ar fi totusi bine sa te grabesti nu saaprinda un 30 de ani cu mama si tata in casa laughing))))

| VasileAmadon a răspuns:

Stai calmă, și da este normal lucrează undeva sau in altă țară să strângi bani si sa te ajute si ai tăi, trăiești în România multi stau cu părinții unii stau in Chirie si crede ma nu este bine sa dai jumate din salariu la gazdă

| Phantelul a răspuns:

Buna, eu unu nu vad o problema sa stai cu parintii tai dupa 20 de ani, stau cu ai mei si cu prietena si am 23 de ani e foarte ok in sensul ca putem pune ceva bani deoparte si toata lumea se intelege.