| Stardust1994 a întrebat:

Credeți ca toți bărbații înșeală la în moment dat intr-o relatie?! As prefera sa răspundă mai mult barbatii....sincer si deschis

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

O intrebare pusa de N ori la care raspunsul a fost mereu acelasi, DA. Motivele sunt multiple, de la simplu fapt ca era beat si ea era prin apropiere sau presiune sociala "-Uite ba Nicule ce pierzi.Stai cu aia de 3 ani." pana la faptul ca o fac ca sa mentina relatia actuala vie pentru ca da, culmea, exista barbati care inseala din iubire pentru cea cu care sunt.(O iubeste prea mult ca sa o paraseasca pentru acele defecte pe care ea nu doreste sau nu poate sa le repare - asta apropo de cei/ele care spun ca daca iubesti o persoana, o accepti asa cum este - Am intalnit barbati care inselau pentru simplul fapt ca amanta gatea mai bine si`i amintea lui de ce ii gatea maica`sa, facea asta de 7 ani si isi iubea nevasta mai mult ca oricand.) Barbatul va insela oricand apare alta care sa-i ofere ceva ce`i lipseste in relatia actuala. Exceptie fac cei comozi sau cu diferite complexe, cei care se mira ca au gasit`o si pe asta si trag cu dintii de relatie, indiferent cat de mult le displac anumite lucruri.

38 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Da, cu alte femei - care si ele inseala la randul lor, sau vor sa profite...

| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Atat barbatii cat si femeile inseala cu un motiv.
Le lipseste ceva si cauta acel ceva in alta parte.
Uneori acel ceva e temporal si fiecare se intoarce inapoi la partener/a.
Acum depinde de relatie, find una clasica uneori cum au zis si altii mai apare si monotonia si unii barbatii vor ceva nou.
Acum mai pe scurt, unii insala si altii nu...

| DeathIncarnate a răspuns:

Da.
Toti inselam!

| error1234 a răspuns:

Categoric DA. Nu numai bărbații eu cred ca la un moment dat în viata toată lumea instala măcar odată chiar dacă e din curiozitate. Ce-i drept femeile dacă instala tind sa pună suflet

| RAY a răspuns:

Depinde de varsta, mturizare,implicare in relatie, cand iubim cu adevarat nu inselam parerea mea,dar de multe ori voi va bateti joc de iubirea noastra si fugiti la un badboy care isi bate joc de voi,atunci ce sa mai credem,ne pierdem increderea si vedem doar sex in voi,daca voi oferiti doar sex si mult teatru,ipocrizie, minciuni, falscitate cum sa nu inselam? si voi inselati chiar foarte des dar voi cand inselati apoi fugiti la ala si faceti pe victima, cum crezi ca ne simtim? fete serioase, sincere nu prea exista parerea mea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu.
Sunt barbat, relatie de foarte lunga durata, a apaut monotonia si tot nu imi trece prin cap sa insele. Daca nu voi mai rezista voi renunta la relatie.

| Stardust1994 explică (pentru suntserios):

Si ce te-a făcut sa fii asa?

| suntserios a răspuns (pentru Stardust1994):

Sa fiu asa cum?
Corect?
Cu bun simt?
Cu respect fara de restul oamenilor langa care traiesc?
Cu constiinta?
Cinstit?
Capabil sa traiesc fara sa calaresc toate femeile pe care le intalnesc?

Eu zic ca e ceva ce ar trebuie sa fim capabili toti oamenii, nu mi se pare nimic deosebit

| Freya1 a răspuns:

Nici eu nu sunt barbat dar cred ca daca apare monotonia in relatie sau nu mai este astras de iubita lui ar trebui cumva sa comunice sa ii spuna sa rezolve impreuna problema.Atunci inseala cand deja a facut asta si nu a functionat dar mai spera ca exista iubire sau atunci cand nu are cu cine sa comunice dar spera ca ea va simti ca trebuie facut ceva.Nu este o scuza nici una dar par mai plauzibile decat "sunt barbat se intampla" sau "am fost curios cum e cu respectiva".

| Nemessys a răspuns:

Bineinteles ca nu.
Sau cel putin eu nu, de restul habar n-am. Faza este ca eu nu prea vorbesc cu fetele si nu am deloc prietene (amice). Si iti dai seama ca daca la un moment dat mi-as face o iubita, nu as inseala-o pentru ca nu am cu cine. Ea ar fi singura fata din viata mea. straight face Dupa cum am zis, nu prea sunt eu genul de baiat care sa se bage in seama cu fetele, asa ca nu as apuca sa cunosc altele. + ca nu sunt prea sociabil. Oricum, daca iubita mea mi-ar cere sa nu vorbesc cu alte fete, i-as face pe plac cu cea mai mare placere, avand si eu aceeasi cerinta de la ea, sa nu voreasca cu alti baieti. Ce-i corect, e corect. happy Deci. eu odata ce pun ochii pe o fata, pe aia raman. happy De indragostit, ma indragostesc cam greu. Nu ma uit la una, vad ca e frumoasa si gata ma indragostesc de ea. Eu trebuie sa cunosc, sa comunic cu persoana respectiva si sa petrecem mult timp impreuna.

| oprescudorin11 a răspuns:

Barbatii nu inseala, nici femeile nu inseala.Doar incearca, atunci cand se iveste ocazia, o noua experienta!

| Stardust1994 explică (pentru oprescudorin11):

Ce fel? eu m-as simți mai ceva ca o infractoare dacă as face asta...

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Stardust1994):

OK! De acord, dar iti amintesc ca Biblia Crestina, aminteste ca 'inselarea ' se produce doar cu gandul!
Interesant, nu! Crezi ca este cineva pe lumea asta sa nu fi pacatuit cu GANDUL de o milifractiune de secunda?
Ce ma incalzeste, daca nevasta mea 'sufera ' in prezenta mea, numai pentru faptul ca ea crede ca nu ma inseala? Ei?
Prefer sa o faca! Ar fi mai 'cinstit'!

| oprescudorin11 a răspuns:

Desigur, pentru a-si intari IUBIREA adevarata!

| Stardust1994 explică (pentru oprescudorin11):

Cel mai curios răspuns care m-a făcut sa ridic din sprincene...cum vine asta? explica-mi...

| Clorox a răspuns:

Un barbat adevarat nu inseala, din pacate nu prea mai exista barbati adevarati...

| Vvistula a răspuns:

Nu toti. Doar cei care au ocazia.

| Stardust1994 explică (pentru Vvistula):

Un barbat care se îngrijește, arată binisor, este sociabil mereu va avea ocazia.Dar este și ăsta un adevăr...Cei care au ocazia!

| kandaraki a răspuns:

Nu toti inselam!

Răspuns utilizator avertizat
| En3Rgi a răspuns:

Eu nu vad rostul in a insela. daca fata sau baiatul se plictiseste de cealalta persoana sau gasesc pe cineva "mai atractiv", cel mai bine e sa spuna si se desparta decat sa insele si sa isi aduca probleme pe cap. Altii inseala daca sufera mult intr-o relatie, si dupa ce se "baga" in alta nu mai au incredere si tind sa isi bata joc.dar na asa sunt oamenii, acum asta e. Ca sa iti raspund la intrebare, cred ca toate persoanele inseala intr-un final.

| nhhv a răspuns:

Nu-s bărbat, dar simt nevoia să răspund că prea multe întrebări sunt de acest gen și prea puține răspunsuri. Bărbatul înșeală atunci când apare monotonia în relație și vrea ceva nou, când tu ca femeie nu-ți dai silința să existe în relație puțin erotism, puțină comunicare, înțelege, respect, dar mai ales SPAȚIU, fii sigură c-o să simtă nevoia să se ducă în brațele alteia.

| Stardust1994 explică (pentru nhhv):

Vorbesc de o relație care funcționează în parametrii normali și mulțumitor de bine..Monotonia apare oricum peste ani! Hai sa nu fim ipocriti...dar sunt alte chestii care primează. ..intelegere..apreciere..loialitate etc.Dar aud prea des replica...toti barbatii înșeală la un moment dat cu știrea sau fără știrea noastră.pur și simplu din atracție, curiozitate..etc.

| Stardust1994 explică (pentru nhhv):

Chestiile astea sunt generale. știute de toata lumea.monotonia oricum intra în cuplu la un moment dat.perfect nu e nimeni și noi femeile oricum nu aflam întotdeauna adevarul.nu zic ca poate niciodată defapt.Noi femeile mai tindem sa ne și mintim singure.Lasa ca e bine și asa.macar se întoarce măcar mă iubeste si nu e ceva pentru care sa iti bati capul..de asta am vrut răspunsul unui bărbat sincer și deschis care nu îi este teama sa zică. uite ăsta e adevărul.da toți înșelam pentru ca bla bla

| nhhv a răspuns (pentru Stardust1994):

Monotonia poate să apară oricând, nu e musai să apară peste anilaughing. Iar cei care înșeală din curiozitate îi consider imaturi, care nu se pot numi bărbați.

| nhhv a răspuns (pentru Stardust1994):

Eu mi-am spus punctul de vedere. Depinde și de ce bărbat dai, trebuie să-l cunoștilaughing.

| Stardust1994 explică (pentru nhhv):

Cam câti oameni poți sa spui ca îi cunoști cu adevarat? oamenii se mai și schimbă... ceva care este în permanenta schimbare nu poți sa cunoști.este strict părerea mea.

| nhhv a răspuns (pentru Stardust1994):

E normal s-avem păreri diferite.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

In IUBIRE nu insala nici barbatul, nici femeia! Desigur, cand exista! In sex? Asta este altceva: acolo apare acel DROG (feromonii!), pe astia CHIAR Nimeni nu-i poate modifica! Asta e RELATIA LUMII! Restul sunt simple prostii!

| nhhv a răspuns (pentru oprescudorin11):

Un bărbat adevărat și cu capul pe umeri, nu, nu înșală. Eu m-am referit doar la cei care sunt în stare. Nu am precizat de termenul ''sex'' ci ''erotism''. Într-o relație de lungă durată trebuie să existe erotism, acum să fim sincerilaughing că femeia este senzualitate pură și bărbatul are nevoie de așa ceva. Puterea și senzualitatea știm cu toții ce foc aprins provoacă. Categoric trebuie să existe și înțelegere și respect, să se înglobeze totul într-o singură relație. Nu există relație fără astea. Fără erotism totul devine monoton, fără înțelegere apar certuri, fără respect degeaba există înțelegere. Revenind la înșelat, nu m-am referit musai la acel înșelat cu trupul, ci și la cel cu gândul. Când în relație nu mai există acel triunghi despre care-ți ziceam mai sus, se ajunge la dorința de despărțire, îți dorești libertate pentru că ceva nu se pupă și nu ești fericit.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

Cine ne credem?
Barbat sau femeie!?
Niste atomi in spatiu, modificabili ca si UNIVERSUL!
Ce absurditati cautam?
Personal, i-am declarat si fiintei iubite (TOTAL), ca daca va iubi un alt barbat, asa cum -de conjunctura -sau real -in acel moment -mi s-a parut- ma casatoresc si cu ea cu acel alt barbat cu tot, caci daca eu o iubesc pe ea, o iubesc cu toate frumusetile si nenorocirile ei deopotriva! Dostoievskian!

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

Trebuie insa sa precizezi un FAPT in afirmatia ta! Inselaciunea se petrece in IUBIRE sau in FORMALISMUL relatiei!
Caci tu ai avea dreptate, in opinia mea, care oricum nu are importanta, si anume ca doi oameni se rabda, nu se inseala FORMAL!
Si traiesc ca parintii mei nunta de platina impreuna si neantinati (fizic!), dar gandurile lor au misunat, au suferit!)Lamureste-mi asta! Ca sunt de acord ca o familie odata intemeiata, trebuie sa respecte regulile! Poate fi ceva si de lunga, lunga durata! Precizeaza: ce inselam, ce putem insela? IUBIREA sau Statutul de FAMILIST?
Ca sa nu ma faci sa mai 'bat campii"!

| nhhv a răspuns (pentru oprescudorin11):

Hai că deja se elucidează cazul Elodia într-o singură postarelaughing. Fără alte ipoteze despre geneza universului sau probleme contemporane împreunate cu cele din epoca medievală, ăștia suntem, eu prefer ca bărbatul meu să-mi aparțină fără să mai existe vreun alt bărbat între sentimentele noastre și viceversa. Acum știi cum e, fiecare cu πzda mă-silaughing.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

Mai mult ti-as spune!
Ce mi s-a intamplat acum 30 de ani:
Iubesc o femeie, am trait cu ea 'regulat' doar 6 ani, apoi fara nici o explicatie ea m-a parasit, mi-a, declarat si gata!
Apoi m-a cautat, eu deja o luasem razna...cu alte femei, de conjunctura.Si in ziua de azi ne iubim, sincer, aici nu poti sa minti! As vrea sa innoptez cu ea si ea cu mine, ne spunem TOT si asta cred ca este IUBIIREA adevarata, nici prin minte nu mi-ar trece sa-i insel IUBIREA, nici nu am cum.Sunt si este robul, roaba mea pe viata si in afara ei!
Dar asta este altceva!

| nhhv a răspuns (pentru oprescudorin11):

Nu înțeleg ce vrei să-mi spui. În primul rând nu-ți întemeiezi o familie cu cineva cu care știi sigur că n-o vei duce bine din diverse motive. Și eu am o relație, ne iubim foarte mult, ne spunem absolut tot, ne respectăm unul pe altul, există erotism, știm să ne cerem scuze la timp, suferim amândoi când doar unul suferă, toate problemele le avem amândoi în spate! Și dacă mă întrebi pe mine, asta este iubirea. Există, se simte.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

Iubirea unei femei este doar sex! Scuza-ma ca o spun pe sleau! Cand vad o femeie, imi imaginez o catea in calduri alergata de toti cainii cartierului (pe faza!).
dar nu asta e necazul! Femeia pentru asta EXISTA! Pentru Procreatie, iar 'puiul ei, si-l pazeste cu insasi VIATA EI! Trecand, la o adica peste cadavrele celor ce o imperecheaza! E normal! E Normal.
Ce naiba bateti campii ca la gradinita, citind sonete de Eminescu si Shakespeare, ambii vrajitori si handicapati.(in acest sens, desigur!).
Lasa vrajelile adolescentine! Suntem doar OAMENI MATURI!

| nhhv a răspuns (pentru oprescudorin11):

Iartă-mă că-ți spun, dar ce-am zis eu și ce-ai zis tu. Eu am vorbit despre baza unei relații iar tu despre procreație și sonatele de eminesculaughing. Dacă tu așa percepi o femeie, este grav. Vrăjeli adolescentine? Unde ai observat tu vrăjeli adolescentine în 'respect și înțelegere'? laughing Femeia este definiția artei, este senzualitate, eleganță și crede-mă că nu doar sex este iubirea unei femei. Care dintre noi bate câmpii?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru nhhv):

Ai toata puterea in sensul asta!