| anonim_4396 a întrebat:

Cu ceva timp în urmă am descoperit niște rude mai îndepărtate, mai exact niște mătuși, surori vitrege ale mamei. Am vorbit cu ele o perioadă mă chemau pe la ele, voiau să ne cunoaștem. Eu nu am putut merge, sunt cam 500 km distanță si nici ele nu venit. Am pierdut această legătură având în vedere că vorbeam doar în online, cumva aș vrea să ne vedem și să ne cunoaștem doar că a trecut ceva timp de când nu am mai vorbit și nu știu dacă ar fi bine să le scriu eu.
Poate să le fac o vizită, nu la ele acasă ci la un restaurant sau o cafenea să schimbăm câteva vorbe.
Ce părere aveți?
Sunt totuși rude cu noi și eu chiar nu au foarte multe rude, am o familie mica.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand contacteaza-le telefonic, prin mesaje sau scrisori si asa te vei putea intelege si sa va intalniti personal. Si apoi mergi tu la intalnire, esti mai tanar decat matusile.

| Raducons a răspuns:

Las-o baltă parerea mea, nu conteaza cate rude ai, conteaza sa fie viata ta in odine.Nimeni nu se intereseaza de tine degeaba, numai ca sa te intrebe ce faci

| Bloock a răspuns:

Ar fi o idee buna