| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa-mi conving tatal sa ma dea la lectii de calarie? Sunt din Bucuresti si el zice ca n-are timp. Apropo, nu merge la serviciu. Va rog nu comentati asta cu serviciul.

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Când îl prinzi într-o dispoziţie mai bună mergi la el şi vorbeşte-i.
Spune-i că îţi doreşti nespus de mult să iei lecţii şi că acesta este un sport mai special care te va ajuta la o dezvoltare sănătoasă.
Mai poţi adăuga faptul că, prietenii şi colegii tăi practică fiecare câte un sport şi îţi doreşti să te mândreşti şi tu cu călăritul care este foarte deosebit comparativ cu toate celelalte.
Baftă.
Pa-pa.

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Lectiile de calarie sunt foarte scumpe. Te-ai gandit vreo clipa ca, poate, nu-si poate permite o asemenea cheltuiala?

| AFR81 a răspuns:

Da, trebuie sa incerci sa il convingi. Trebuie sa inteleaga ca asta iti doresti sa faci. Mama ta iti poate fi un aliat foarte bun, incearca sa o convingi si pe ea, ori pe ea ori pe bunica... Sper ca te'am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc mult pentru ajutor.