| agent003 a întrebat:

Cum credeti femeia si barbatul intotdeauna se casatoresc din dragoste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din dragoste de a se despartii?
pai sunt putine cazuri in care se casatoresc din dragoste, interesele primeaza(pentru femei).
nu as zice,, intotdeauna" e imposibil.
daca ar fi asa, ar fi liniste peste tot in lume, jucatorii si avocatii ar muri de foamebig grin

19 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Nu. Pot fi multe motive: s-au hotarat sa isi faca o familie si aleg partenerul cel mai apropiat de cum isi imagineaza ca ar fi un tata/o mama, sunt speriati de singuratate, au nevoie sa fie intretinuti financiar, au un copil si cauta un parinte pentru el etc.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Normal asa ar trebui dar nu toti fac asa.happy

mlm
| mlm a răspuns:

Nu in toate cazurile persoanele se casatoresc din dragoste, mai sint si casatorii din interes, dar stii cum este ''interesul poarta fesul''winking

| nicky a răspuns:

Din pacate in ultima perioada o buna parte din cupluri se casatoresc doar din interes.

Janina
| Janina a răspuns:

Nuuuu... dragostea e ceva mai rar intalnit

| cribus a răspuns:

In ziua de azi mai mult din interes...

| andi a răspuns:

Nu. sunt si interese uneori de ambele parti

| Beatrice_6624 a răspuns:

NU CRED IN ASA CEVA
POATE FI SI DE INETRESE

| ionica_2284 a răspuns:

Corect asa ar drebui dar se poarta si casatoriile din interes
dar unde dragoste nu e nimic nu e

| Crissa_4407 a răspuns:

Depinde de situatie... daca ar fi s. o luam p monik si irinel...va las p voi sa comentatirolling on the floor

| Cryss a răspuns:

Depinde de situatie tongue.
Ori din dragoste ori din interes, fie pentru alte probleme ca o sarcina nedorita etc.

| Zâmbărici a răspuns:

Nup se pot casatorii deoarece poate cred ca vor ramane singuri sau din interes de foarte putine ori sa se casatoreasca din dragoste parerea mea nu stiu...happy

| guralivul a răspuns:

Dar se mai casatoreste cineva si din dragoste in ziua de azi? doar exceptziile.at wits' end

| me_6767 a răspuns:

Nu tot timpul.cate odata e din interes

| don_alex a răspuns:

Daca analizezi definitia dragostei, vei remarca ca nu prea gasesti cupluri care s-au format din dragoste. Casatoria mai degraba legalizeaza relatiile sexuale decat dragostea.

| don_alex a răspuns:

Pentru a te casatori din dragoste, trebuie sa stii ce este dragostea, sa ajungi sa o cunosti.
Tineri sunt plini de energie..., atractie..., dar ei cred ca este dragostea (declaratie -nu mai pot traii fara tine * dupa 2, 3 10 ani se despart). Adultii se gandesc la pro si contra. Pentru cei mai in varsta, singuratatea (dar nu numai pentru ei) este coplesitoare. Dragostea dintre doua persoane se vede la sfarsitul vietii lor pe pamant.Pana atunci este un angajament care cuprinde multe obligatii si drepturi, care paradoxal, nu-l ingradesc pe om ci il elibereaza. Daca cei doi merg nu ca si sinele de cale ferata, ci asa cum sunt liniile unui triunghi care la baza au distanta maxima dar tind una spre cealalta pana in varf unde se unesc. Acolo este dragostea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În tpo sunt: interesele, obligațiile, dragostea.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi frumos si foarte curajos totodata.fiindca eu asa am facut, si multi altii, care asa cum stiti, sau a-ti auzit, au luat-o de la lingura. e si comic totodata dar si motivant.cand ne-am mutat cu gazda, dormeam pe jos pana am luat un pat, si hainele le tineam in cutii de carton. dar eram fericiti.si am primit o remarca de la cineva venit in vizita, care ar fi trebuit sa ma incurajeze si sa ma ajute.stiti ce mi-a zis? bai da ce va-ti gospodarit aici.m-am simtit prost dar m-a si trezit la realitate.si uite ca santem impreuna de 20 de ani.si ma bucur.

| fany74 a răspuns:

Da, dar nu la toti! Este o vb "banul e ochiul d..."