| alealexutza100000 a întrebat:

Cum il fac pe fratele meu sa ma ierte pentru ca i-am stricat telefonul? p.s. era iphone si a costat 1800 de lei si ca sa-l repare costa3004 de lei si acum e suparat pe mine nici nu mai vb cu mine si cel mai rau vrea sa se mute de acasa pentru casa nu-i mai distrug si alte lucruri. va rog ajutati-ma nu vreau sa plece! acum la facut tata sa mai steie dar nu stiu pentru cat timp plus ca e si major o implinit 18 sapt trecuta.

Răspuns Câştigător
| MudvayneMurderer a răspuns:

Cere-i iertare. Dar nu trebuie sa fii trista ca pleaca, deoarece nu cred ca o sa stea langa tine toata viata. Asta e, si eu am un frate si stiu cum e sa iti strice toate lucrurile.

12 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Ce ma? Ca sa faci profit din vanzarea unui telefon trebuie sa il dai cu un pret mai mare decat costul pieselor.Cum sa dea atat pe reparatii cand toate piesele din el nu fac atat?

| CoquineNoire a răspuns:

Ai facut o fapta buna, te felicit.
acu ca nu mai are iphone, a hotarat sa iasa din casa.
lasati-l sa plece, mai ia si el niste aer.
oameni buni, minunile de craciun exista!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa coste o reparatie 3000 ron? dao in spanaci de treaba.
lasa l sa plece de acasa daca e asa de suparat pe voi, sa isi gaseasca casa, loc de munca sa se intretina, samd... acu e momentu ca la 18 ani e cel mai tare din parcare si le stie pe toate doar

| milan9 a răspuns:

Dacă îi vei arăta în continuare părerea de rau pentru cele petrecute, dar si prietenia ta fata de el, lui îi va trece această supărare... mai devreme sau mai tarziu... happy

| AtateaConditii a răspuns:

Daca iti bagi nasul in lucrurile lui, nici eu nu as suporta. Daca esti si tu majora sau ai cel putin 16-17 ani angajeaza-te undeva si fa rost de 1800 de lei si da-i inapoi sigur o sa te ierte dupa aceea.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Vorbeşte-i sincer şi cereţi iertare. Dacă ai greşit că ai luat fără voie sau mai ştiu cum a fost, mai bine recunoaşte şi promite că nu vei mai face asta, dar important să te ţii de cuvânt. Nu trebuie să iei ceea ce nu-ţi aparţine, mai ales fără voie.

| lex79 a răspuns:

Of of invidia asta. ce cautai tu cu lucrul lui?(e retorica)

| Mariix a răspuns:

Stiu ca nu o sa iti placa sfatul meu dar eu zic ca ar trebui sa ii platesti reparatia happyhappy

| Popescu_Marco_Ionut_1994 a răspuns:

Ii dai ceva in schimb cum ar fi un Samsung galaxy s 3 sau ii dai ce ai mai de valoarelaughing))

| Eysi a răspuns (pentru Popescu_Marco_Ionut_1994):

rolling on the floor) " ce ai mai de valoare "

| Popescu_Marco_Ionut_1994 a răspuns (pentru Eysi):

Ce oameni prosti... daca ma uit la raspunsurile tale gasesc: sa-ti fara cratima, s-a fara cratima, asa ca taci reaq din gura fetita de 8 ani!

| TeodoraDora a răspuns:

I-ai unul nou costa mult mai putin sa iei unul nou decat sa-l repari. Daca nu merge asa si nici nu ai bani, spune-i ca timp de un an (sau mai putin, cum vrei tu) o sa-i faci curatenie in camera! Dar, mai presus de toate cere-ti iertare si arata-i ca regreti ce ai facut...sad
Funda?happy