| S3ntimenta1dud3 a întrebat:

Cum iti dai seama ce ar alege o fata dintre bani si iubire?

Răspuns Câştigător
| gabrielli a răspuns:

Nu știu dacă ești fata sau băiat, dar părerea mea este următoarea. 99.99% dintre fete și băieți sunt ultimele panarame incepand de la 13-14 ani, asa ca my frienda, iubirea este prin cărți și la câțiva inși puțin mai dezvoltați emotional, restul nu au creier nici sa treacă strada, de a înțelege conceptul de iubire nici nu se mai pune problema. În ceea ce privește banii, în mare parte este o soluție, puștoaicele se excita când primesc cadouri, iar alea mari deja incep sa înțeleagă pe la 16 ani ca pentru a-si schimba tamponul tot de bani este nevoie, deci clar vor alege pe unul cu bani în detrimentul unui care îi spune te iubesc. În concluzie, deși tot ce contează pe pământul asta este iubirea, majoritatea fetelor în primul rand și ulterior și a băieților, au grija sa distrugă orice speranța pentru iubire adevărată, alegând în schimb plăceri de moment și confort material. Dacă ești fata, îți recomand să nu fii proasta ca majoritatea colegelor și sa nu te *** aiurea ci sa analizezi care băiat nu este un cocalar tupeist și sa ii propui sa aveți o relație, iar ca băiat, îți sugerez sa nu fii fraier și sa faci bani și pe lângă asta sa oferi unei fete doar atat cât oferă ea pentru ca, retine, o fata care te place cu adevărat va face chiar mai mult pentru. tine, doar una care place pe altul ti-ar oferi mai puțin decât ai da tu.

| S3ntimenta1dud3 explică (pentru gabrielli):

Asa raspuns mai rar, si da, sunt baiat. Chiar mereu am vrut sa stiu despre fete treaba asta caci niciodata nu am noroc in dragoste si am.16 ani jumate si am avut cateva relatii in trecut dar toate in zadar asa ca as mai fi vrut si alte sfaturi pe langa acesta te rog!

3 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Tu ori îți răspunzi singur la întrebări, ori te compătimesc dacă iei în seama asemenea sfaturi.

Încă din câte am înțeles ești copil si nu conștientizezi ce inseamna sa iubești pe bune și nici sa ai bani.Sunt zeci de mii de cupluri ce stau împreună fără sa aibă bani, sau un venit foarte mare și asta cum iti poți explica? Sunt o grămadă de fete și femei ce pot avea oameni cu bani lângă ele dar au o relatie cu un om simplu de rand, dacă nu e iubire, sau dacă ar conta doar bani nu crezi ca ar sta altfel treaba.La fel și cu bărbații.

Nu spune nimeni ca nu sunt și oameni materialiști,dar asta nu înseamnă că toți sunt.

Iar legat de întrebarea ta.
Poti sa iti dai seama dacă o fata e pe interes dacă are doar pretenții de cadouri,sa o plimbi cu mașina,sa o duci la restaurante, sa ii pui gene, sa ii cumperi haine fara ca ea sa ofere nimic, iar dacă ii spui ca nu ai te lasa mai pe scurt.Una ce nu e pe interes se simte bine și cu o plimbare în parc, cu o un suc la dozator etc.

| S3ntimenta1dud3 explică:

Multumesc din suflet, mi-ai facut ziua! O sa ma straduiesc sa pun in practica dar sincer inca ma gandesc la faza cu vorbitul ca e cam greu, dar odata ce reusesc sa le salut am multa vrajeala in mine dar partea cu salutul ma roade totusi...