| WhiteCat_2117 a întrebat:

Cum iti dai seama daca o persoana ti-a facut vraji sau a pus un blestem pe casa ta sau pe familie?

8 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Dumnezeule Mare nu mai crede in asa ceva daca-l iubesti pe Dumnezeu ajunge roaga-te la EL si nu mai avea ganduri negre Omul are in viata si bune si rele Sa-ti ajute Dumnezeu

| didiDia a răspuns:

Ba da, exista blesteme, inclusiv blestem de parinti(cica blestemul de mama e cel mai periculos). Din pacate, nu stiu sa-ti spun o metoda ca sa afli daca ai fost blestemat sau ti s-au facut vraji. Ma gandesc ca poate terapeutii astia care lucreaza cu bioenergie ar simti daca ai vreo energie negativa din cauza vrajilor/blestemului.

| Silvia_6960 a răspuns:

In primul si primul rand vrajile sau blestemele au efect pe persoane doar in momentul in care respectivii chiar sunt convinsi ca exista. Am vazut persoane care la fel credeau ca au fost blestemati, dar a fost doar pe fond psihic toate chestia asta. Sfatul meu e sa nu mai crezi aceste idei din secolele anterioare. Stai linistita. Parerea mealaughing

| nikol a răspuns:

Nu exista asa ceva, daca ai necazuri mereu asta nu inseamna ca gata esti blestemata sau vrajita. Faptul ca crezi in asa ceva te determina sa crezi ca esti blestemata...

| A98 a răspuns:

Ce ti-am zis eu mai inainte in primul rand amintesteti si oamenii se cearta mereu din lucruri stupide crede-ma stiu asta dek ai vedea viata unui prieten de-al meu ai vedea ca a ta este nimic pe langa a lui asa ca tu trebuie sa ai rabdare cu timpul totul o sas treaca de la sine

| DyaElla a răspuns:

Aiki DyaTH=KiTTy Black=KiTTy Girl
Vrajile si blestemele fac parte din categoria magiei negre.In special blestemele sunt transmise mostinitorilor, din generatie in generatie.
Principalul obiectiv de care ai putea fi sigura de o posibila legatura intre tine si vraji este gasirea obiectelor suspecte (oale cu sange sparte, doliu sub perna sau covor, obiecte straine si ciudate in buzunare) sau atunci cand prinzi pe cineva ca iti ia scame, fire de par sau orice alceva ce l-ai atins de pe tine.
FUNDA:XXXX

| Baltaga_Mariana_1989 a răspuns:

Mi sau facut farmece

| Nitu_Marian_R_1999 a răspuns:

In primul rand farmecele/vrajile se prind doar de cei care nu duc o viata crestina sau de cei care au fost alungati de Hristos. Daca esti atee (am spus DACA) este foarte posibil s se fi prins. Iti dai seama ca ti s-au facut farmece daca:
1: Simti ca ceva sau cineva te sugruma

2: Ai dureri foarte des de cap de spate sau intre ochi

3: Nu mai ai chef de viata (adica nu-ti mai vine sa glumesti sa razi etc.)

4: Te trezesti in toiul noptii si te simti privita

In caz de Doamne Fereste de vreo nenorocire de genul cauta prin casa obiecte ciudate care nu-ti apartin( de exemplu o piatra pictata inclisiv doliu sub perna sau sub covor). Daca esti suta la suta convinsa ca cineva iti face farmece trebuie in primul rand sa ierti din toata inima acea persoana sa mergi la Biserica mai des sa te spovedesti si sa stai de vprba cu un preot despre problena ta. El sigur te va indruma. Tine minte ca numai preotii au puterea de a dezlega farmecele vrajile si apte chestii de genul. Sa nu te duco in niciun caz la vreun descantator ca iti va inrautati situatia. In plus trebuie sa fii total conv