| Anachmr12 a întrebat:

Cum pot face un băiat să-și deschidă sentimentele pentru mine cand eu știu sigur că mă place dar lui îi este greu să o spună? Adevărul e că și eu ma simt atrasă de el dar nu pot face eu primul pas. Cine ma poate ajuta cu un sfat? Voi lua fiecare sfat. Amândoi avem 12 ani

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Nimeni altcineva nu te va intelege mai bine si nu-ti va da sfaturi mai bune decat mama ta.
Ia-ti inima-n dinti si discuta cu ea deschis despre ceea ce simti.

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cred ca cel mai bun sfat este sa ti se spuna ca este mult prea devreme pentru relatii apropiate cu persoanele de sex opus. Mai tarziu o sa vreti sa mergeti mai departe in relatie; si ce veti face?
Daca ai putea sa vezi la altii cata suferinta tacuta exista in astfel de relatii, atunci nici nu te-ai mai gandi la asa ceva decat dupa inca 12 ani.

| Plato a răspuns:

Ma pregateam sa-ti spun ca poti face tu primul pas, apoi am vazut numarul magic: "12". Taticul tau stie ce vorbesti tu?

| Anachmr12 explică (pentru Plato):

Da știe! Și o sa incerc sa fac primul pas! MS ori cm!

| Subsemnatul123 a răspuns:

A naibii treaba relatii la 12 ani. Eu la 12 ani inca ma jucam cu masinute primite cadou de craciun si telecomenzi stricate.