| Anachmr12 a întrebat:

Cum pot face un băiat să-și deschidă sentimentele pentru mine cand eu știu sigur că mă place dar lui îi este greu să o spună? Adevărul e că și eu ma simt atrasă de el dar nu pot face eu primul pas? Cine ma poate ajuta cu un sfat? Voi lua in considerare fie care sfat și îl voi aplica

Răspuns Câştigător
| david9805239852898925 a răspuns:

Eu sunt băiat și îți voi da niște sfaturi. Da ne mesaje de dimineață cu "bună dimineața!", vorbește cu el dar ai grija sa nu îl sufoci cu prea multa atenție, nu încerca să i dai totul deodata, încearcă sa i dai câte puțin și fii puțin indiferenta, pentru ca asa, băieții devin mult mai atrași de tine. Dacă te am ajutat, da mi funda!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ba poti face primul pas, nu-i nicio problema, macar preia initiativa prin a-l chema sa va vedeti, nu mi se pare nimic deplasat.

| Andreeush a răspuns:

De ce sa nu poti face tu primul pas? Sau esti si tu timida ca el?
Pana la urma unul din voi tot trebuie sa faca primul pas sau va vedeti fiecare de viata voastra separat.

| RainmakerX a răspuns:

Daca as fi eu atunci ar trebui sa-mi spui direct laughing
Cunosc si eu o fata care tot imi da de inteles ca m-ar place dar o face in asa fel incat nu imi dau seama daca glumeste sau nu.
Sincer, habar nu am ce se intampla sau ce vrea de la mine dar e destul de amuzant.

| Plato a răspuns:

De ce nu poti face tu primul pas? E interzis prin Constitutie?
Raspunsul pe care l-ai premiat, e eronat. Nu are cum, cineva normal la cap, sa-ti aprecieze indiferenta. Spune-i direct tot ce ai de spus.

| ibaal a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai rabdare!
Noi nici nu stim ce "semnale" iti trimite el...adica,daca chiar stii ca te place, dar este timid, poti incerca sa faci mici pasi!
Sa prinda incredere in tine...nu stii prin ce a trecut. Poate a avut experiente negative si nu vrea sa iti sa arate prea mult acum ca sa nu fie ranit.
Fiti prieteni inainte de toate, respectati-va si restul va veni de la sine daca asa va fi sa fie! happy

| xDarkWorld a răspuns:

Salut.Cel mai bun mod e sa te deschizi tu in fata lui, mai intai.Nu neaparat sa ii spui ce simti pentru el, dar sa ai o atitudine foarte deschisa.Incearca sa ii intelegi perspectiva.Mai ales,daca iti spune lucruri care il afecteaza clar, oricat de carachios ar suna, nu rade de el, mai ales daca are o atitudine mai introvertita.Ti-am spus:atitudine deschisa, intelegere..arata-i ca ii vrei binele.
Pe mine asta ma omoara la o fata.
Sper ca te-am ajutat, multa bafta! happy