| Lollipop1663 a întrebat:

Cum pot sa imi fac prietenul sa imi dovedeasca ceea ce imi spune? Imi spune ca ma iubeste foarte mult dar mie nu mi se pare! Ce sa fac? (Dau fundita)

Răspuns Câştigător
| cat18 a răspuns:

Uite iti dau in sfat din propia mea experienta...u il iubesti pe el? daca da asc pe mine ce iti zc ca sa nu ajungi sa regreti asa cum o fc eu acum.nu te mai gandi ca poate nu te iubeste nu spune ca toti baieti sunt niste fraieri gandeste-te la ce simti u pentru el. vrei sa il apropi de tu sa te fc sa te iubeasca mai mult atunci lasa orgoliu lasa crizele de gelozie si ofera-i incredere nu fa prostia sa ii fc vreo proba sau eu mai stiu ce.cel mai bine ast poartate frum cu el iubesti tu cu adv alintal dar fara crize d gelozieeee si ai incredere in ce zc ca altfel il vei pierde.ai grija d u :*

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu-l crede, dai timp sa-ti dovedeasca! Dragostea adevarata se simte dar a-i cere sa-ti dovedeasca inseamna ca vrei sa cersesti sau sa cumperi sentimente! Se intampla ca felul lui de manifestare sa nu fie pe aceeasi lungime de unda cu al tau si atunci e mai greu daca nu exista comunicare!

| Zenithf a răspuns:

Ascult-o pe @cat18, ii patita.
(1 Corinteni 13) "4 Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate: dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mîndrie,
5 nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mînie, nu se gîndeşte la rău,"
Dragostea nu cauta folosul sau. Cauta mai bine sa-i dovedesti lui iubirea ta decat invers.

| Gizăz a răspuns:

Uite așa se destramă multe cupluri din cauza femeii. De ce cauți nod în papură? De ce vrei să "repari" ceva ce nu-i stricat? Dacă nu-ți spunea că te iubește nu-ți convenea lucrul ăla, dacă-ți spune trebuie să și demonstreze... ce urmează? Femeia și logica. Ha!

| onasis1961 a răspuns:

Pune-l la un test de fidelitate.Baga la inaintare o prietena pe care nu o cunoaste.Dar exista riscul sa ramai fara el!

Răspuns utilizator avertizat
| nikol a răspuns:

Cand o persoana te iubeste ar face orice pentru tine.Sunt unii baieti care iubesc dar nu prea arata de asta sunt sanse ca fata sa nu il creada.Ai putea sa ii zici sa renunte la ceva ...care tie nu iti place.

| claudia01 a răspuns:

Draga mea daca nu simti, ai o problema...