| NighTy a întrebat:

Cum pot sa-mi conving parintii sa ma lase sa-mi cumpar ce haine vreaubig grin
P. S Dau >funda!--laughing

Răspuns Câştigător
| xAnita a răspuns:

Stiu!
Parintzi grew de convins in diferite privintze oricine are!love struck Sincer ai putea sa le spui ca ai crescut si ac estiin stare sa porti cea ce`iti placehappy. eu le spun merew :"Vrei s`o iei aia? O porti tu?" Nu vreau sa par obraznica dar merge! Thott ce trebuie sa faci e sa le spui sincer ca gusturile tale sunt diferite de ale lorwinking si ca ai vrea sa fie de acord cu privintzele tale.:*
Am trecut peste astabatting eyelashesbig hug
Mult successmug!

14 răspunsuri:
| erik a răspuns:

Lasa asta...ai tu banii?

| ruxi a răspuns:

Zile ca ai o varsata si ca toti "copii"hee hee de varsta ta isi cumpara ce haine vor. etchappy

| Chrristina a răspuns:

Iei note mari la scoala, asculti de parinti, ii ajuti la treburi happy
Bafta!

| Maria_5356 a răspuns:

thinking ca o sa fii cuminte, o sa iei note bune?laughing incearca si tu chestii dinastea.mai lingusestete whistling la mine cel putin merge laughing cand vreau ceva blushing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`=dovedeste-le ca intr-adevar le meritibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E nasol daca parintii nu te lasa. Ai mei nu se baga, nu au treaba. Pai trebuie sa ii iei cu vorba dulce, pe amandoi, intr-un moment cand sunt binedispusi. Le explici ca esti tanar, ca alti adolescenti se imbraca mult mai ciudat decat tine si ca moda se schimba. Si atata timp cat tu vrei imbraca respectivele haine, te vei simti mai bine in pielea ta. Roaga-i frumos si spune-le ca gusturile nu se discuta, ca acesta este stilul tau vestimentar si ca nu te poti imbraca dupa preferintele lor. Daca ei ar fi in locul tau? Sa zicem ca s-ar inversa rolurile. Tu le spui lor cu ce se imbraca si ei respecta. Oare ar respecta? Cu siguranta, nu! Bafta!

| Alpha13 a răspuns:

Fii mai responsabila! happy

| Yumiii a răspuns:

Poi ai putea sa mergi la cumparaturi cu ei sau sa ii rogi frumos ca :uite mama... da-mi bani si ma duc sa imi cumpar eu haine " sti?happy...trebuie sa ii rogi frumos sa le intrii sub piele big grin

| Delia_7923 a răspuns:

Buna!
Pai incearca sa vorbesti cu mama ta si spune-i ca nu iti plac hainele care ti le cumpara ea si poate cadeti la un comun acord si te intelege.tongue

Ciaowave

| Braaaaaaaaa a răspuns:

Pai tehnica mea de ai lingusi ii rog pana ii enervez la culme si le mai faci si fata de catelus nevinovat mic si neaparatbig grinpuppy dog eyes Asa si daca tot nu vor continua sa te rogi!
Daca nu merge asa apeleaza la mine!winkingbig grin
Baftaaa!:*

| Andrey_3199 a răspuns:

Spoonele ca ai un stil deosebit fata de ei. aceasta trebuie sa aiba efectwinking

| BlackStar10 a răspuns:

Loll ce parinti cmounisti ai

| Adriana_9241 a răspuns:

Daca esti elev, da-ti silinta sa iei cat mai multe note de 10. Daca esti student, pe langa faptul ca inveti, mai cauta-ti un job unde sa castigi si tu bani si atunci o sa iti cumperi singur ceea ce iti doresti. Pt inceput, ai putea sa vinzi ce ai in statiile unde circula foarte multi oameni. Pa pa

| Daniel_5079 a răspuns:

N-ai decat sa inveti bine la scoala si sa-i multumesti. Fa fapte bune, fi mai apropiat de ei, si spune-le ca acele haine te reprezinta si te face sa fii mai vesela. Nu ma pricep la vrajeli de-astea, dar am incercat sa te ajut cu ce pot. big grin