| SweetEscape a întrebat:

Cum pot să o conving pe mama urgent să mă lase să merg la mătuşa mea la Cluj în weekend, având că eu sunt din Baia Mare şi distanţa e relativ mică cu trenul? O problemă pe care o pune e transportul-pentru mine nu e nicio problemă să merg singură cu trenul 2 ore, dar ea nu înţelege şi exagerează aiurea.Altă problemă ar fi că am examene în vară şi să nu merg nicăieri-de parcă nu aş ieşi în fieacare seară afară, tot insistă pe asta ca şi cum singurele mele zile de învăţat sunt cele din weekend-ul ăsta.rolling eyes
PS.Am 15 ani.

3 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

E ingrijorata, ca orice mama. Explica-i ca nu ti se va intampla nimic si ca o vei suna sa o asiguri ca esti in regula. Ii poti spune ca mai ai nevoie si de relaxare, nu doar de invatat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I spui mamei tale ca te descurci singura in caz ca da ca cineva se va lua la tine te duci la paznici de acolo din tren nu va fi nici o problema da ca meegi 2 ore singura cu trenul mama ta chiar asa ca nu intelege. Apropop nu poti sa te duci cu mama ta acolo? Sau tatal? Da ca te lasa i spui ca iti ei examenele la tine la matusa ta si le faci acolo pe rand. Sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| SweetEscape explică (pentru anonim_4396):

E vorba doar de weekendul ăsta să stau acolo, nu toată perioada până la examene...