| anonim_4396 a întrebat:

Hei...Sfaturi pentru a trece peste o despartire? :'(

14 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

1) Nu te mai uita la poze cu el.
2) Nu te mai gindi la ce a fost, sau la ce ar fi putut fi.
3) Drimmero spunea scurt, clar si frumos: are balta peste. Nu e el singurul din lume. Da, a fost singurul care ti-a umplut inima, singurul in care ai investit probabil enorm, si timp, si emotie, si lucruri, si toate celelalte. Dar, daca a plecat, nu e sfirsitul lumii, nu incepe si se sfirseste lumea cu el. Mai sunt si altii, si unii chiar mai buni ca el, tu trebuie doar sa dai peste unul la momentul potrivit. Si sa profiti de moment.
4) Dincolo de iubirea dintre oameni, mai exista si alte lucruri frumoase in viata. Umple-ti viata cu ele. Tu stii ce e mai bine, ce iti place mai mult. Fa acele lucruri, fie ca e vorba de savuratul unei simple inghetate, de o mincare care iti place pe care sa ti-o faci, sau sa mergi intr-un loc unde te simti bine, sau sa te intilnesti cu o persoana care ti-e draga, sau sa iti umpli timpul cu vreo pasiune, pictat, cintat, vreun sport, sau orice altceva ce adori sa faci.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Uita-te dupa altele, terorizeaz-o pe fosta, iesi cu prietenii la activitati interesante.
Asta, bineinteles, dupa ce stai inchis in casa, primele zile.
Alt refugiu foarte bun este munca, daca lucrezi ceva din pasiune.

| Drimmero a răspuns:

Mergi inainte, are balta peste.

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Exact ce spuneam.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Ia zi, Pricolici, ce ziceai?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Treci mai departe. Ai doar o viata si e prea scurta sa iti bati capul cu ceva atat de banal.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Concentreaza-ti atentia in alta parte, pe altcineva daca vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi pare rau sa-ti zic dar nu o sa poti trece niciodata, o sa te bantuie pana in mormant.

| Raniaa a răspuns:

Viața este prea scurtă pentru a te smiorcăi pentru vreo idilă trecătoare. Va apărea cineva... care-ți va arăta că până atunci nu ai știu ce este aceea iubirea. Asta este, nu a fost să fie, mergi mai departe. Până atunci ieși, concentrează-te pe tine, școală, muncă și totul o să fie bine happy

| liliana77any a răspuns:

Uite-te la un film.winking

| VictorFenrir a răspuns:

Combina-te cu altul mai futac decat fostul

| Danişor a răspuns:

Treci peste, despartirile nu sunt relevante aproape deloc.