| Dizzydizz a întrebat:

Cum proedati cand sunteti suparati cu partenerul?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

De obicei sunt bosumflat. Nu sunt agresiv si nu ridic tonul pentru a-i face reprosuri. De obicei tac si incerc sa fiu singur un timp. Eventual la un moment dat incerc sa ii spun pe un ton calm si reconciliant ca sunt dezamagit si ca ma asteptam la altceva din partea ei. Si daca intelege si vad ca ii pasa e in regula. Trecem peste. Daca vad ca e indiferenta sau ma ia la misto de obicei nu prea e cale de a salva ceva. Duce la despartire.

| fabiola a răspuns:

Sunt mai tacuta iar lacrima din ochi imi tradeaza sufletul. El mi-o citeste si pentru faptul ca-mi da atentie imi trece imediat. Pot spune ca datorita acestui gest nu pot tine suparatea!

| Zenithf a răspuns:

Urat, imi pare rau sa o spun, dar ma port cam urat. Si stiu ca ea nu merita asta. sad
Sunt bun sa dau sfaturi, dar fac greseli in ograda mea. rolling on the floor
Sa zic si eu asa: "faceti cum zice popa, nu cum face popa"?
Noroc ca sotia mea este intelegatoare, ca altfel nu stiu ce s-ar intampla. thinking

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ma duc la o vrajitoare.

| Meryem027 a răspuns:

Trebuia sa adresezi o intrebare mai ampla, dar fie.Pai, daca eu sunt suparata pe el, de obicei astept sa-si dea seama ca a gresit, sa invete ceva din toata greseala asta si sa n-o mai repete. Daca se poate, sa-si ceara si scuze. happy Daca el e suparat pe mine, ma gandesc unde am gresit si incerc sa-mi "repar " greseala. happy

| doar.pt.voi. a răspuns:

Suparati cu partenerul? sau eu suparata pe el? cand sunt suparata pe el nul bag in seama...il iau la misto, ii zic vb care dor. daca el e suparat pe mine... mi se face mila si ii zic"scuze" si atatlaughing

Răspuns utilizator avertizat
| di@n@ a răspuns:

Suparare? cine vorbeste aici de suparare.viata este scurta, bucurati-va oameni dragi de cei de langa voi, nu lasati sa treaca viata pe langa voi.Iertati si traiti-va viata

| hurtsoul a răspuns:

Depinde ce s-a intamplat. Decat sa facem din tantar armasar, mai bine comunicam si ne cerem scuze, promitem ca incercam sa nu se mai repete! E mai bine asa deact sa ducem cearta la extrem si sa ne facem cateva zile fripte decat sa le facem frumoase!

| Dobitoc a răspuns:

Eu sunt baiat deci n-am partener.Incerc sa o impac daca am gresit eu ia rdaca a gresit ea astept sa-si ceara iertare sau sa faca ea primul pas.

| ioanaabt a răspuns:

Incercam amandoi sa rezolvam situatia si ne punem unul in locul celuilalt. apoi ne dam seama unde am gresit happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu-l mai bag in seama pana nu-si cere scuze...la mine merge mereu

| dany_3200 a răspuns:

Simplu! Ma duc la bar, beau o bere, si fumez un pachet de tigari si imi imaginez ce fain ar fi daca as putea sa-i dau cu toporu in cap