| denisa_8569 a întrebat:

Cum sa scap de un baiat care ma place?

16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Grei lucru vrei! Nu se prea poate asta. Ma tem ca, mai ales daca te izbesti de el zi de zi, si nu poti sa te indepartezi fizic de el din anumite considerente (sunteti la aceeasi scoala sau firma, sau sunteti vecini, sau pur si simplu el te cauta mereu), ma tem ca nu prea ai ce face. Doar capacitatea fizica de a te departa de el poate rezolva lucrurile. Adica sa nu ii dai posibilitatea sa te mai vada. O singura cale ar fi, dar nici sa nu te gindesti la ea - sa te porit in mod badaran cu el, si atunci vei scapa de el. Insa nu cred ca e cazul ca sa strici ceva frumos, (caci totusi e ceva frumos faptul ca un baiat te place, numai ca tie nu iti place asta), purtindu-te urit cu el si lasindu-l cu inima ranita si zdrobita.

| Derye a răspuns:

@SRJ: Nu cred ca e bine sa'i arate fundu'. rolling on the floor

| yumeee a răspuns:

îi zici că esti lesbi big grin

| Rebecca a răspuns:

Discuta cu el... Explica'i exact de ce nu il placi, ca ai alte gusturi. Nu renunta? Ignora'l. La un moment dat se va plictisi. Daca nu o face, iesi cu el de cateva ori, fa'l de ras in fata prietenilor, plictiseste'l. Va renunta cu siguranta

| Aiicha a răspuns:

Daca tu nu-l placi, ii spui ca ai deja prietenwinking

| deedee_3754 a răspuns:

Spune-i ca nu va potriviti big grin si ca tu ai alte inclinatilaughingsmug

| Mihaelutsaa a răspuns:

Ignora-l oh go on

| SRJ a răspuns:

Il chemi acasa, dai cu apa pe el si ii arati fundu. laughing))

| Denisa_3969 a răspuns:

Eu cred ca cel mai bine ar fi sa-i spui ce simtit si ca pu si simplu nu se poate, daca o tineti asa, el o sa-si faca din ce in ce mai multe sperante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca nu vrei sa fi cu el, ca nu-l atragi, ca vrei sa fiiti numai prieteni si chesti de astea, vorbeste cu el asta este cea mai buna solutie si cea care da rezultat, daca spune ceva de genul ca cu timpul poate, dai de inteles ca nu mai vrei nimic cu el, cel mai simplu ar fi sa-i spui asta pe mess este mai usor decat fata in fata chiar daca uneori este mai bine sa dai cartiele pe fatabig grin
mult scces!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sperie-l de moarte. Spune-i ca vrei sa te casatoresti cu el cit mai repede posibil.Nu-i va mai trebui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spuneio in fata cat mai repede

| dragutza a răspuns:

Ti-as raspunde cu mare placere la asta numai ca si eu am aceeasi problemasi nu mai stiu ce sa fac! numai ca baiatul e mult mai insistent decat ai crede!
vb cu el sa te lase in pace voreste-i cu calm daca nu intelege vb urat, ai putea sa-l si jignesti poate asa te lasa, nu-i da atentie cam atat

| MBG a răspuns:

Spune-i ca ai deja un Iubit si in caz ca esti varamea, ceau deny si daca nu succes cu despartirea big grin happy

| danielb a răspuns:

Ii spui ca ai pe altcineva sau il placi si u incet cu incet

| AleBuul5 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie. i-am spus ca nu vreau iubit si putem ramane prieteni..acum imi trimite numai inimioare, pupici si asa. Nu stiu ce sa ii mai spun sad