| Jackq1234 a întrebat:

Cum ***** scap de anxietate si de ideea (ca o sa ma respinga orice fata )?
Parca gandesc destul de matur la 22 de ani, dar problema e ca nu pot sa imi fac o iubita.
Sunt inca virgin.
M-am saturat de caracterul asta prost al meu.
Si stiu sigur ca atunci cand o sa am o iubita o sa fiu cu totul altul. Dar problema e cum sa fiu mai activ cu societatea, mai vorbaret?
Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| ItIsAlright a răspuns:

Cauta tipe care au doar interese comune cu tine. Poti chiar online, va fi mai usor pentru tine, mai nou asa mergea treaba, si eu si prietenele mele care au intalnit persoane online, au fost in relatii de lunga durata.

Sa zicem ca iti place muzica rock, care are o cumunitate foarte mare si stransa, pe diverse grupuri poti da de persoane ok si cu care sa ai lucruri comune de vorbit. Intr-o relatie, consider ca trebuie sa existe interese comune, nu e chiar ca "opusele se atrag".

Am avut si eu problema cu vorbitul, desi mai am retineri inca, dar in liceu mi-am dat drumul. Aici trebuie sa lucrezi doar la tine, si sa te implici in dezvoltarea ta personala. Ti-as putea recomanda carti, videoclipuri de dating sau cum sa atragi o tipa sau sa iti zic sa te incrii in cluburi de dezbateri, dar ar fi degeaba. Tu trebuie sa vrei chestiile astea. In mare parte, ne plac barbatii increzatori, vorbareti si carismatici, dar sunt si persoane care sunt ca si tine. Cunosc cupluri de acest gen si sunt de nedespartit pentru ca sunt extrem de asemanatori si de cuminti/simpatici.

Scapi de anxietate daca:
1. Incepi sa te schimbi in bine, adica sa iti pierzi din timiditate
2. Te impaci cu ideea si cauti o persoana la fel ca si tine
3. Te impaci cu ideea ca nu toate tipele te vor respinge
4. Te impaci cu ideea ca ai 22 de ani, si nu 40, deci o gramada de timp sa cunosti lume

6 răspunsuri:
| Necunoscutul96 a răspuns:

Aia e problema ta. ghandesti prea mult. Apuca-te de un sport. apuca-te de sala de ceva. Si nu te mai stresa atât ca nu ai iubită. Be smart, femeia s ar *** da pl e la noi happy

| RAY a răspuns:

Pai ce te opreste sa vb cu o fata? macar ai incercat sa te intalnesti cu o fata, cum a fost?

| Catrice a răspuns:

Ia ca tot au dat-o unii pe English, ia sfat: be gay.

| Jackq1234 explică (pentru RAY):

Am incercat dar indata ce incepuse sa ne atasam mai bine unu de altul, ca naiba sa primit ca am fost obligat sa plec din tara si acolo s-a pus punc totul a durat o luna jumate

| RAY a răspuns (pentru Jackq1234):

Sfatul meu
evita relatile online doar din orasul tau, sa faci asa, doar din orasul tau, vezi ca poti fii bagat in zona de prieteniei