| Maria3458 a întrebat:

Cum scap de obsesia fata de fostul iubit l - am blocat peste tot dar degeaba?

25 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca te-a parasit, gandeste-te ca s-a speriat ca nu te merita, isi cauta alta de speta mai joasa decat tine.
Tu n-ai de ce sa te injosesti la nivelul lor. tongue

Daca tu l-ai parasit, atunci inseamna ca ai avut ceva motive.
Nu te mai plange, vei gasi altul in loc, doar trebuie sa te lasi "vrajita".winking

| relian a răspuns:

Nu ai nici o obsesesie nimic, ai pus ceva sentimente si apoi el te-a lasat, iar tu te simti naspa, dim ambele motive, sa nu zic cel mai mult ca ti-a dat liber.
Indiferent ce sentimente pui intr'o relatie daca tu esti cea care ai lasat nu ai simti ce simti acum.Asta pentru ca ori iti gasesti pe altul,ca dora nu lasi pentru nimic,ori iti dai seama ca persoana nu e pentru tine si,nu o sa te mai doara chiar daca ai pus ceva sentimente.
In cazul tau se patre ca ai fost lasata,asta e se mai intampla.
Ce sa faci? Indiferent ce ai face, asta din ce spui, ori cum te exprimi, dec indiferent ce ai face nu vei putea scapa asa usor, adica sa iti treaca asa de usor. Uneori dureaza si ani pana sa uiti, adica sa treaca sentimentul asta de "obsesie"ce zici tu.
Daca stai singura sa zic 1-2 ani inca o sa simti. Orium asta depinde de fiecare persoana,dar oricat de afectata ai fi,timpul va vindeca, vei uita candva undeva.
Nu tine pica pe fostul, nu este el de vina, si tu daca ai fi fost in locul tau la fel ai fi facut si orice alt om, cand e sa se intimple se intampla, asta fara voia noastra

| Bondarel99 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate.

Sau iti faci alt iubit.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te mai gandesti la el. Faci sa dispara tot ce iti aminteste de el. Iti ocupi timpul cu activitati care iti fac placere, iesi cu prietenii, iti tii mintea ocupata. Numai timpul vindeca astfel de probleme.

| Lioana a răspuns:

E nevoie de ceva timp ca sa scapi de o obsesie. Cu cat e mai puternica cu atat scapi mai greu de ea. Dar daca tipul s-a purtat urat cu tine, te-a parasit, te-a neglijat, te-a inselat atunci trebuie sa-ti amintesti aceste lucruri ori de cate ori tipul iti vine in minte. Te gandesti la cat de nefericita te-a facut si asta te va face sa-ti muti gandul de la el si sa-l indrepti catre o persoana care merita atentia ta.

| ywar a răspuns:

Il impusti in cap sau tocmesti pe cineva sa-l omoare.

| Panamax a răspuns:

Golul trebuie umplut cu alt iubit,
chiar si provizoriu.
Daca are parte de sex nu se supara ca te gandesti la celalalt.

| Maria3458 explică (pentru Panamax):

Nu cred ca e cazul acum

| Dom1 a răspuns (pentru Maria3458):

Dar dacă îți place de el, de ce te chinui?
De ce nu mergi in continuare cu el?

| Maria3458 explică (pentru Dom1):

Nu mai merge

| Dom1 a răspuns (pentru Maria3458):

Când ai vorbit ultima data cu el?

| Maria3458 explică (pentru Dom1):

Acum 2 saptamani

| Dom1 a răspuns (pentru Maria3458):

Îți spun din experiența, după o luna reușești sa depășești situația.
Am avut experiența de genul asta, dar chiar nu puteam depăși acea situație, ca de altfel trebuie sa trecem cu vederea aceste greșeli sau incompatibilități de caracter parcarea mea.

| Maria3458 explică (pentru Dom1):

Multumesc

| ibaal a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti impui sa nu te mai gandestilaughing si aici ma refer la a-ti ocupa timpul cu altceva in loc sa te gandesti la elwinking
Fa si tu ceva ce-ti place tie, stiu si eu... vreun hobby...si lasa-l laughing
este fostul cu un motivbig grin
De ce sa-ti mai pierzi vremea?! laughing

| Maria3458 explică (pentru ibaal):

Mersi mult

| Maria3458 explică (pentru ibaal):

Am scapat de obsesia fostului chiar l am intalnit si nu am avut nici un sentiment.

| ibaal a răspuns (pentru Maria3458):

Bravo,Maria!
Numai bine!
Viata merge inainte! happy

| Maria3458 explică (pentru ibaal):

L -am revăzut zilele trecute cu actuala iubita dar in sinea mea m-am simtit aiurea.

| ibaal a răspuns (pentru Maria3458):

Timpul le rezolva pe toate! O sa reusestiwinking
Daca nu e sa fie, nu e...nu poti plange o viata dupa el happy

| Maria3458 explică (pentru ibaal):

Da asa e

| OrdanKarris a răspuns:

Intreaba-l pe fostul iubit cum scapi de obsesia cu el, poate te lamureste el. happy

| Maria3458 explică (pentru OrdanKarris):

Nu mai vorbesc cu el si cred ca e mai bine

| Stropdeploaie a răspuns:

Este imposibil!

| Maria3458 explică (pentru Stropdeploaie):

Eu cred ca o sa reusesc in cele din urmă sa scap de obsesie