| Slavitesti a întrebat:

Dacă până la 20 de ani(fac la vară) nu am avut nicio iubită, am toate șansele să nu am niciodată iubită din cauza lipsei de experiență pe care vreo fată nu o va accepta?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Relațiile de felul acesta se fac numai în scopul căsătoriei. Cine fuge de căsătorie, fuge de responsabilitate.
Iar femeile care caută bărbați cu experiență le sfătuiesc să se ducă pe centură sau pe site-urile de matrimoniale, că este același lucru. Oricum, relațiile dintre oameni nu rezistă prea mult; asta pentru că nu prea mai există oameni, ci doar niște ființe bipede.

| RAY a răspuns (pentru anonimg):

Spre suprinderea mea si eu am ajuns la concluzia ta asta cu fuga de resposabolitati, dar tineri sub 20 de ani ce sa faca? Vrem si cariera si sex nu familie ca cere multe resposabilitati, desi e greu de spus ce e mai bine, parerea mea dupa 25 de ani e ok sa te gandesti la nunta, inainte de aia daca ai aventuri nu stiu daca vei fii fidel

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stiu pe 2 - 35 altul 34 singuri au trait in viata, eu la fel. Aia nu au dat mult in gaura dar eu am prins suficient. Nu orice om are oportunitatea sa traiasca alaturi de o tipa in viata, probabil din cauza ca asa vrea Dumnezeu ii protejeaza de alea neserioase

| alexalx1234 a răspuns (pentru mgtow):

Adica ii protejeaza de toate

| Adry05 a răspuns:

Eu zic să încerci să identifici problema pentru care n-ai avut chiar pe nimeni până acum, că dacă ai o anumită problemă stai tu mult și bine și aștepți că n-o să vină niciodată

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca ai toate sansele sa-ti faci iubite cate vrei, abia de acum esti liber si ai sanse foarte multe.
Intr-o relatie NU ai nevoie de experienta! Totul se poate invata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Toți strămoșii tăi au rezolvat problema. O să o rezolvi și tu.

| Frank51 a răspuns:

Subscriu la ce a zis anonimg. That's what i call a nicely described answer.

| RoCkKiD a răspuns:

Gandeste-te ca numarul de tipi si tipe este aproximativ egal, deci pentru fiecare tip ca tine exista cel putin o tipa. Deci nu, exista o gramada de tipe fara experienta.

| ErnestIonuț a răspuns (pentru RoCkKiD):

Aproximativ, dar te bagi pe relație cu cine vrei nu ca, daca lui aia ii place de tine trebuie și ție să-ți placă de ea
Exista scânteia aia între 2 persoane trebuie sa fie de aceeasi intensitate

| Digikey a răspuns:

Gasesti tu una la biserica cu batic si la fel de indoctrinata ca tine.

| Slavitesti explică (pentru Digikey):

Dar ce sa fiu satanist cum sunt majoritatea tinerilor din ziua de azi? Ca asa e moda? Nu uita ca proastele si indoctrinatele alea cu batic te-au crescut intr-un mod moral, daca erau sataniste...tragi tu concluzia

| Digikey a răspuns (pentru Slavitesti):

Se pare ca suferi de retard mintal sau de analfabetism functional.
Nu am scris nimic despre satanisti sau de prosti in raspunsul meu, nici ca as fi fost crescut de niste indoctrinate.
Crezi ca intamplator fug fetele de tine?

| Green66 a răspuns:

Lipsa de experiență combinată cu timiditatea îți poate pune anumite piedici. Te gândești la ce o să se întâmple atunci cand veți fi împreună, nu te gândești la ce e de făcut înainte, cred că asta e problema la tine. Trebuie să acționezi atunci când ai ocazia, nu să îți faci 1000 de scenarii legate de lipsa de experiență.

| Slavitesti explică (pentru Green66):

Aici e treaba! Îmi fac scenarii gen:
1.o să facă mișto de mine:"ce bă te-ai săturat de labă?";
2.o să mă respingă că nu știu să sărut;
3.o să mă respingă pentru că nu vreau sex; și dacă aș face ar fugi pentru că nu știu cum se face;
4.etc.;

| Green66 a răspuns (pentru Slavitesti):

Și dacă nu faci nimic rezolvi ceva? Consider că ceea ce spui tu e valabil doar pentru o anumită categorie de fete, dacă nimerești o fata din aceasta categorie orice ar spune tu vei avea de câștigat, vei căpăta experiența pe care susții că nu o ai.

| RainbowD a răspuns:

Salut. Nu, nu este adevărat. Fetele nu se uită după lipsa ta de experiență. Ele au nevoie de cineva alături de care să se simtă bine, și pe care să iubească, și la rândul lui să o iubească. Deci poți să stai liniștit. Toate vin la timpul lor. Toate cele bune! happy

| lalaura94 a răspuns:

Evident, trebuie doar sa te iei mai putin in serios, una e sa canti la biserica, alta e sa te identifici cu asta. Nu-ti construi toata personalitatea in jurul a "baiatul ala serios care merge la biserica duminica" cu valori morale fixe, plictisitor, previzibil, fara stil, pe care daca-l stii pe unul, ii stii pe toti.

Fa-ti viata cum vrei tu, faci ce vrei, dar in societate, in timpul liber, trebuie sa tratezi lucrurile mai cu superficialitate si sa judeci mai putin, daca vrei sa-ti acorzi sansa sa cunosti diferite persoane, fete, in cazul tau.

Dace incepi cu citate de genul "nu vreau desfranare!", nici nu trebuie sa o spui, oamenii o simt numai din vibe, deja esti etichetat drept "ciudatel" de ceilalti, si involuntar sau nu, esti izolat.

Tie cred ca ti-ar trebui niste carti bine alese ( nu cacaturi, ca e plina piata de ele ) de dezvoltare personala, daca vrei iti pot trimite linkuri cu niste video-uri pe privat.

| ErnestIonuț a răspuns:

Stai calm ai timp am varsta ta, esti disperat după savarinălaughing
Fă un cont de utilizator pe matrimoniale sau caută fete din orașul tău sau alte orașe pe Facebook, Instagram baga te pe ea daca este singura, dar ai grije la minore

| Slavitesti explică (pentru ErnestIonuț):

Eu sunt mai cu Biserica(sunt și cântăreț la Biserică), nu vreau desfrânare!
Îi aud pe colegii de facultate cum povestesc despre relațiile lor și sunt atât de fericiți!
Și fac așa o comparație între mine și ei! Eu sunt mai introvertit așa mereu m-au întrebat:La ce te gandești?

| ErnestIonuț a răspuns (pentru Slavitesti):

Religia distruge sufletu daca pui prea mare crezare in ea