| caroollina a întrebat:

Daca persoana pe care o placi nu te mai baga in seama, faci tu primul pas sau astepti sa-l faca el?

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Depinde cat si cum o faci -Poate asa vrea ea -Unele fete /Baieti prefera sa ia distanta daca nu te mai vor alaturi de ei sau in preajma.O persoana care nu iti mai vb e calr ca are o prb cu tine si tu stii care e de fapt!

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu mai stai sa astepti, faci tu primul pas

| William a răspuns:

Daca faci tu primul pas si persoana cealalta te refuza s-ar putea sa cazi de prost, iar daca nu faci nimic s-ar putea sa o pierzi.

| OnuOnulică a răspuns:

Nimic.
S-a terminat.

| Niiiicu a răspuns:

Fac eu primul pas, incercarea moarte n-arewinking, daca te place va reactiona in concordanta daca nu, cel puitn sti ca nu mai are rost sa incerci degeaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-l mai faci tu. Daca iti acorda apoi atentie, e clar ca doar simula nepasarea. Daca nu, nu vad ce-i asa grav. Treci peste moment in maxim o saptamana, fie cat de slab esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.ti bate capu. cine te place nu asteapta cai verzi pe pereti. pierdere de timp.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Nu e ca si cum iti cad turturi in cap daca o intrebi ce facewinking. Dupa parerea mea mai bine faci ceva ce poate regreti dupa decat sa te intrebi o viata "ce s-ar fi intamplat daca?".

| BBJHHRUGs a răspuns:

Daca esti fata lasa-l pe el s-o faca,
daca esti baiat fa tu primul pas.

| NoOneKnow a răspuns:

Faci primul pas si vezi cum reactioneaza.

| Krosom a răspuns:

Daca stai sa astepti imbatranesti, fiindca si persoana respectiva asteapta. Niciunul dintre voi nu aveti curajul sa faceti primul pas, asa ca mai bine fa-l tu, daca poti. Nu e ceva rau sa faci primul pas.

| caroollina explică (pentru Krosom):

Mersi pentru sfat:*

| SummerxD a răspuns:

Il faci tu.

| carmenanca a răspuns:

Faci primul pas evident ..persoana respectiva nu are de unde sa stie ca tu o placi... daca nu iti raspunde la fel nu are sens sa insisti o sa creezi o antipatie :*