| mihai_1757 a întrebat:

Daca sora prietenei mele face mereu misto de mine si pe prietena mea o cam deranjeaza. Ar trebui sa ma iau de sorsa sau sa o soport?

Răspuns Câştigător
| alina14 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu prietena ta si sa-i spui sa-i zica lui sora-sa sa nu mai faca misto de tine, ca pana la urma tu nu esti "fraierul lor" nu?

11 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Prietena ta trebuie sa rezolve problema. Tu nu te iei de nimeni. Daca sora persista in glume, intra in joc ca sa o invingi.Cam ce motive are ea ca sa te ironizeze?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Prietena ta trebuie sa ii atraga atentia sa nu se mai lege de tine.

| mihai_1757 explică:

Sorsa nu are ce sa zica despre mine intreadavar ea e mai mare cu 2 ani decat mine si da s-ar putea sa ai placa de mine ca prietena mea mi-a zis odata lucrul asta

| wdsasd a răspuns:

Daca il tii la avatar pe poponaru ala e normal.eu zic sa o faci si tu pe cumnata ta putin sa sufere.

| publicname a răspuns:

Sa o ignori si sa iti concentrezi atentia doar asupra prietenei tale

| publicname a răspuns:

Sa o ignori si sa iti concentrezi atentia doar asupra prietenei talee

| eugem35 a răspuns:

Am avut o relatie asemanatoare ca ata cand eram si eu pusti si am rezolvat problema asa. am facut sex cu amndoua era o diferenta de un an de zile intre ele

| T. AC a răspuns:

Ar trebuii sa te iei cu prietena ta si sa stati amandoua de vb cu ea si daca nici asta nu tine incercati sa o evitati sau sa mai socializati cu ea pentru ca ori incearca sa va atraga atentia ori nu te suporta pe tine dar mai de graba doar incearca sa atraga atentie (poate te place)

| ZamA a răspuns:

Ignora.ca poate nu o sa se mai ia de voi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma daca are motive e si normal sa faca...
Poate ca ar trebui sa-ti schimbi comportamentul sau stilul si sa eviti orice contact cu sora ei.
Nu trebuie sa te iei de sora ei, trebuie sa-i faci altcevalaughing Poate ca asta asteapta de te tot tachineazawinking N-ai de unde sa stii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are ceva cu sora ei, nu cu tine.asa se razbuna pe ea. ori e invidie, ori ii place de tine, ori este rautacioasa.lamuriti problema, in trei.