| MihaiSDK a întrebat:

De cateva zile mama ma ameninta ca daca voi face vreun lucru gresit :nu voi mai avea voi sa ies afara toata vacanta!, ma ameninta ca vine sa ma urmareasca la scoala chiar si in orasul in care invat (35km de casa)! Ce sa fac, eu lucruri rele nu fac si stie si ea prea bine, insa moare cand aude ca vreau sa ies cu fetele.Prieten nu mai am, note bune am (mi-a scapat acolo un 5 si 6in rest 8)! Ce sa-i spun?

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spune-i ca n-are decat sa te urmareasca ca nu te prinde cu nimic, oricum nu cred ca va face asta

| anonimg a răspuns:

Pai n-ai ce sa faci chiar daca te-a nascut un terorist, si tot un terorist te si creste.
Mergi asa mai departe ca n-ai incotro. Intr-o zi o sa fii pe picioarele tale si o sa scapi de ea.

Sunt o multime de parinti prosti -care habar nu au cum sa-si educe copii in asa fel ca acestia sa asculte de drag de parintii lor. Nu pot sa-mi deau seama cum de exista asa parinti prosti.

| MrAnderson a răspuns:

Pai...depinde de firea ei.
Probabil ai facut tu vreo boacana mare in trecut, de a devenit atat de stricta. Incearca sa nu-i mai aduci motive de suparare...nu o sa se tina de cuvant, dar se gandeste si ea la binele tau si la linistea ei sufleteasca.

| SandraM a răspuns:

Castiga-i increderea mamei tale. Asa nu va mai avea indoieli happy

| Spex188 a răspuns:

Depinde de firea ei.
Daca este o fire intelegatoare eu i-as spune ca nu ma poate proteja tot timpul si daca ea stie ca nu nu prea faci prosti(ex:sa iei droguri) si daca zici ca ai si note bunicele o sa inteleaga si nu o sa te mai ameninte.
La mine problema e cu notele ca am luat prea multi de 8 si mi-a ascuns PS3-ul(cel mai rau lucru care mi l-ar fi putut face).
Si oricum succes.

| Girls14Ever a răspuns:

Cred ca vrea sa afle daca esti astamparata dar nu se poate sa mai continue sa vina la tine la scoala sau chiar sa te urmareasca Trebe sa ii spui `Mama ai cam exagerat numai sunt mica si numai trebuie sa ma ameninti nu voi face niciun lucru rau,, Vezi e simplu. Incearca Fundita?