| DanielAndreiescu95 a întrebat:

De ce în general româncele nu sunt foarte atrase de români și preferă bărbații de alte etnii sau alte naționalități?
Și care sunt căi prin care ar putea fi rezolvată această problemă?

132 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Nu am spus că tu esti asa, am spus că este o marjă mare de bărbați asa si probabil de aia unele femei se feresc de ei.
Eu ti-am zis ca nu am știința de asa multe femei căsătorite cu străini, dar daca tu te-ai documentat ok.
Iti spun o chestie sinceră, problema nu cred ca este la femeile măritată cu străini, problema chiar daca suna ciudat sau rau poate sa fie in mare parte la tine sau la faptul că nu ai stiut unde sa cauti.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

In RO nu mai e de trait si din cate stiu nici in strainatate sa ajuns mult, mult prea departe.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Copii mulatri si multiculturalismul nu o sa mearga absolut niciodata.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Freya1):

Da. am multe probleme. Sunt conștient. Sunt de asemenea depresiv uneori. Asta este adevărat.
Dar nu pot să mă prefac a fi orb în fața evidentului.
Nu aș fi făcut postarea dacă nu o credeam. Vezi că răspund tuturor celor ce scriu, pentru că nu îmi pasă. Nu o fac la mișto!
Problema este cum ți-am zis... și dacă aș vrea să lucrez la mine, personalitate, fizic, atitudine, simplul fapt că românii sunt oarecum considerați inferiori de românce precum și alte femei mă face să renunț deja la luptă. Mă schimb, dar mult mai încet decât dacă aș trăi într-un mediu propice schimbării.
Când vezi cu proprii tăi ochi că grupul din care faci parte este mai mult sau mai puțin ignorat sau considerat inferior, nu prea îți mai vine să faci nimic.
Și nu zic că nu sunt mulți români care coincid descrierii făcute de tine. Sunt... dar eu zic că nici măcar 30% dintre români nu așa... poate 20%.
Ideea este că mă lupt cu morile de vânt. Străinele nu vor români pentru că suntem săraci, româncele nu vor români pentru că nu suntem ca cei din afară.
Cum ar trebui eu să plec la drum(spre mai bine) când știu chestia asta. Te întreb pe tine...
Asta și faptul că știu că numeric nu sunt destule fete îmi taie craca de sub picioare.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru LupusDei1993):

Nu cred că e cazul să vorbim de mulatri în România, dar din nou nu am nimic cu aceste relații sau cu copii ce rezultă din aceste relații. Le doresc tuturor sănătate și fericire, dar într-o bună măsură îmi doresc și propria mea fericire.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

În mare parte da, și ce facem? ne omorâm?
Trebuie să existe o soluție, omule

| LupusDei1993 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Incearca sa vizitezi alte orase din Romania daca nu merge pe plan local. Sau locuri de cultura, nu discoteci si cluburi.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru LupusDei1993):

Dude. nu mă duc niciodată la baruri, discoteci sau cluburi. Nu am fost niciodată.
Sunt din Cluj. nu știu câte orașe mai mari există. Nu mă voi duce în București doar pentru... asta este clar.
Meh. Cred că mai degrabă îmi accept soarta.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Acum iti voi spune ceva ce numai preotii stiu, ca in momentul in care oamenii il vor abandona pe Dumnezeu si bisericiile vor ramane goale si parasite prabusinduse in final va veni sfarsitul lumii pentru ca degeaba traiesti bine si ai de toate daca sufletul tau e negru https://www.youtube.com/watch?v=27rnqrsHB0w crede-ma ca e adevarat ateii nu stiu ce e mila sau iertarea daca ai gresit in fata lor e posibil sa te omoare pe loc pe cand un crestin cu creier si capul pe umeri trece peste, ce vreau sa spun e ca in momentul in care oamenii vor deveni mult, mult prea prosti si iubirea va disparea va veni sfarsitul lumii nu vreau sa te sperii dar crede-ma ca e adevarat 90% din ce e scris in Biblie e adevarat asa si cu oamenii in prezent cei din zilele noastre.
Daniele eu am incercat sa ma impac cu mine insumi si sa stii ca in Occident oamenii sunt reci acolo daca ai comis o infractiune si ai ajuns la puscarie sunt sanse mari sa fi violat si ucis in puscarie pe cand in tariile crestine mai putin sunt doar 5% sanse sa se intample asta.
Daniele iti spun ceva ce am citit din Biblie: există viață după moarte dacă ai copii, viața ta se continuă prin ei, altfel nu. Sunt putine femei care isi doresc o familie cele mai multe alearga dupa avere si ca sa isi satisfaca placeriile trupului (sex) si "visele" de aceea demografia a scazut si mortalitatea a ajuns de 3 ori mai mare decat natalitatea nu pentru ca sunt barbatii prosti adevarul e ca RO nu merge intr-o directie buna si nu numai RO ci intreaga lume. Stiu ca raspunsul meu te va pune un pic pe ganduri s-au o sa ti-se para cam absurd dar sa stii ca asa e.

| LupusDei1993 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

In Cluj vin o gramada de fete tinere, catolice. Mai ales la intruniri ale tinerilor. Dar na, csf daca ortodoxia nu ofera destul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Toate popoarele au un inceput si un sfarsit e doar o chestiune de timp pana ce RO va fi plina de emigranti.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu neg importanța lui Dumnezeu în viața oamenilor deloc, dar nu o să-i cer lui Dumnezeu să-mi dea o prietenă. Este datoria mea și doar a mea. Eu mă rog la Dumnezeu pentru sănătate și fericire.
Evident că aș fi mult mai fericit dacă aș avea pe cineva, dar trebuie să reușesc singur. Nu de fiecare dată când dăm de o problemă apelăm la ajutorul lui Dumnezeu. Consider că Dumnezeu face miracole mult mai mari decât să dea unui ratat ca mine o șansă cu o fată.
Îți înțeleg oarecum punctul de vedere și sunt parțial de acord cu tine, dar este trist pentru că în acest proces mulți tineri ca mine sunt victimă fără rost.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru LupusDei1993):

Degeaba vin ele dacă vin și băieții laughing
Știi cum zic?
În fine, mersi mult de răspunsuri. Viața mea este cum este, încerc să o accept.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Cautati o femeie din Rep. Moldova daca vezi ca in RO nu ai sanse cel putin o iei pe fata aia de acolo o salvezi de saracie si o aduci acolo la tine unde stai s-au daca nu vrei ia-ti o unguroaica dar ai girja am auzit ca sunt mult mai rele decat romancele, bafta.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Pricope_Marius_1997):

Mersi mult, omule. Chiar apreciez!

| LupusDei1993 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Iti spun sincer ca sunt multe care sunt si singure, ca in cazul unei verisoare de-amele ce si-a gasit un clujean.

| Freya1 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Niciodată nu trebuie să iti pierzi speranța, iar daca te gândesti ca tu nu iti vei gasi jumătatea pentru ca multe românce se căsătoresc cu străini e trist.
Uite eu spre exemplu nu sunt neaparat ruptă din soare si nici vreo fata de bani gata, sunt o femeie simplă care pune pret mare pe iubire nu bani sau faima asa ca mi-am luat la rândul meu tot un băiat simplu, timid, cuminte etc pentru ca la ani mei deja am atins cred eu maturitatea necesară incat sa stiu ce vreau.
Probabil tu trebuie sa te axezi pe o fata ce vrea sa o ia de la capăt si chiar de la 0 o dată cu tine, doar ca nu trebuie să cauti cu disperare pentru ca asta le îndepărtează pe femei.Cand o sa ai ocazia sa cunosti o fata apropiată vârstei tale ce este simplă si de casa încearcă să o cunosti si sa ii fi alături și se poate lega o relație frumoasa iti spun din experienta.Ca si eu asa am inceput relația mea ce durează deja de 2, 3 ani.Am avut una de 8 înainte ce nu a prea mers iar atunci când mi-a fost greu actualul meu iubit ma sprijinit si a avut răbdare cu mine, eu am văzut că ii pasa si am inceput treptat sa il iubesc.
E drept ca e greu si poate in timp trebuie sa faci compromisuri, dar cand vei avea o familie fericita iti vei aminti cu drag toate câte le-ai tras.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romancele nu prefera nimic. Fiecare femeie are hipergamia in sânge, problema sta in felul urmator. In tarile unde predomina 2-3 Val de feminism femeile sunt mult prea multe " drepturi" si multe sunt necontrolabile pentru unii din ei. Poate sa fie unu cu Lamborghini, cu patratele, pur si simplu sa fie perfect din toate punctele de vedere(nu ratat). Si unele tot nu sunt multumite.
Eu stiu de la Youtuberi americani, multi decât sa-si aleaga o femeie de a lor mai bine vin in tariile sub dezvoltate pentru a-si lua femei Binenteles frumoase.Printre care si Romania.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru LupusDei1993):

Iar eu îți spun că pe cât de multe singure sunt, sunt de două ori mai mulți tipi singuri.
Din păcate asta este situația.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Freya1):

... cum să te fac să înțelegi că nu sunt destule fete pentru toți.
Am slabe șanse să-mi găsesc pe cineva în România datorită demografiei.
Sunt prea puține românce pentru toți.
SUNT PREA PUȚINE!
E o chestie ce ține de numere și statistică. Mai lăsați-mă cu bazme despre relații.
Sunt prea puțin femei pentru toți, iar femeile care mai sunt disponibile îi vor alege mai întâi pe cei alpha și abia după pe cei beta.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru anonim_4396):

Nu știu cu ce mă ajută comentariul tău. mai degrabă mă enervează.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Adevarul nu e placut la ureche intotdeauna

| DanielAndreiescu95 explică (pentru anonim_4396):

Okay. bun. Și cum rezolvi problema pentru noi românii? Spune-mi!
Având în vedere că vorbim de un număr uriaș de românce care se căsătoresc cu străini, determinând un număr de românce insuficient pentru toți românii. Cum reglezi asta? te întreb!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh nu sunt, era un raspuns mai sus probabil nu l-ai vazut. Dacã esti "ratat" te compromiti cu o femeie mai urata si grasa din zone sarace. Prectic faci acelasi lucru.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru anonim_4396):

Corect, dar ce rost are să lupt când știu că din punct de vedere numeric nu sunt destule femei pentru toți, iar cei alpha vor fi aleși primii pe când cei care nu sunt alpha vor fi lăsați la urmă?

| Freya1 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Bun,tu ti-ai creat un fix ca sunt prea putine femei in Romania ca sa ajungi si tu la una, din nou spun trist.
Cred ca trebuie sa vizitezi un psiholog si sa nu mai ai fixați si sa te iei dupa statistici pentru ca asta e un motiv bun pentru a nu te lua nimeni.
Sper sa iti revii, grija de tine.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Freya1):

Mersi mult. Din nou, dacă româncele nu ar prefera în general bărbații de alte etnii/naționalitate, probabil că nu ar fi așa de gravă situația mea!

| Freya1 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Nu,cred ca tu daca nu te-ai mai gândi asa, ai avea răbdarea, ti-ai schimba percepția si ai cauta unde trebuie ai fi acum ok.

| DanielAndreiescu95 explică (pentru Freya1):

Să caut unde trebuie. Okay... să caut ce? ceva ce nu există pentru mine? ceva ce doar unii români pot să aibă din cauză că alții din alte țări "fură" prea mult?

| Freya1 a răspuns (pentru DanielAndreiescu95):

Ai un loc de munca sau faci vreo scoala? Locuiești intre oameni? Ai bunici la tara?
Nu ai vecine, nu ai colege, nu ai site de socializare, nu iesi din casa niciodata? Sunt fete si femei pe strada, in parc la munca/scoala cacalau ca nu toate sunt plecate.
Nu iti găsești în orașul tău? Mutate fă-ți o carieră în alta parte ca nu te opreste nimeni.
Eu si prietenul meu eram la 500 de km distanță cand am inceput relația si acum suntem impreuna, ne mai separă câte o săptămână 100 de km din cauza munci.
Serios, alunga mania persecuției din tine, nu te mai considera mereu furat, trădat si fara speranta ca asta îndepărtează femeile si nu o mai tine langa pe faza asta absurdă ca pe femei le fura străini. Daca vrei sa ai o iubita fa si tu ceva in privinta asta cum fac si altii nu mai aștepta sa vina sa leșină una la picioarele tale doar pentru ca exiști ca nu o sa se întâmple.