| alexino a întrebat:

De ce ma cert in fiecare seara cu iubita mea? Ce se intampla? Ce ar terbui sa fac? Nu suntem aproape, e o relatie la distanta.

Răspuns Câştigător
| mariazet45 a răspuns:

Pentru ca e la distanta si ea doreste sa fii aproape de ea. Pt ca decat sa stai si sa va certati mai bine va spuneti fiecare ce doriti, ce mult va iubiti si cat de mult ati vrea sa fiti aproape unu de calalalt. Aveti prea mult timp de vorba si va suspectati unu pe celalalt. Pt ca exista posibilitate asta de a vb foarte mult pe internet sau la telefoane din aceesi retea la un pret mic, vb mult la un moment dat nu mai aveti ce sa va spuneti in fiecare seara si incepeti sa despicati firu in patru si fiecare cuvant spus la repezeala la inceputu discutiei e sucit si rastalmacit pe toate partile. Incercati sa vb de lucruri frumoase si chiar sa va propuneti ca atunci cand incepeti sa va certati sa spuneti ca ati obosit si mai vb maine si asa evitati discutiile, iar a doua zi incepeti cu lucruri frumoase fara sa mai aminititi discutia din seara precedenta. Certurile dese fac sa se adnanceasca distanta dintre voi si atunci spunand lucruri la nervi pe care le veti regreta mai tarziu se va produce ruptura si va fi foarte greu sa va mentineti cand veti fi aproape. bafta

7 răspunsuri:
| monicaclaudia a răspuns:

Ei de obicei relatiile la distanta functioneaza deoarece nu prea pot cele doua persoane sa se certe. dar se pare ca nu e cazul vostru
Cine stie poate ii asa de dor de tine ca sa oftica din orice. Nu stiu la citi km de distanta sunteti unu de celalalt si de ce sunteti la distanta. Eu i-as face o surpriza daca as fi in locul tau si as vedea daca si in momentul in care esti cu ea ii vine cheful de a va certa...

| Mia_8661 a răspuns:

Daca e la distanta nu prea merge stii tu " ochii care nu se vad se uita "... succes

| miha2010 a răspuns:

Pai probabil tocmai din cauza asta in general departarea raceste relatia iar faptul ca va ma si certati o intregeste.In orice relatie comunicarea e regula de baza dupa care urmeaza sexul gandeste-te si la asta sau poate si a gasit pe altcineva si nu stie cum sa iti zica ca sa nu te raneasca! Stii dragostea e atat de simpla numai ca noi oamenii o complicam de ce nu voi intelege niciodata! Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am inceput sa ma cert cu iubita mea tot mai desdupa un an de zile de cind sintem...si e tot o relatie la distanta. e din cuza ca nu sint linga ea.sexul e fimportant intr-o relatie...si o data la doua-trei saptamini nu e de ajuns...trist, dar asta e adevarul. cel mai bine e sa fiti alaturi.eu asta am sa fac.ma mut cu ea impreuna.momentan ea zice ca s-a terminat dar nu e ea barbatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ce ne certam sau ne iubim nu mai vreau sa ma cert vreau iubire sincera

| Tsontsonel a răspuns:

E my greu cu relatiile la distanta. Si nu e o regula scrisa sa se raceasca relatia doar pentru ca e distanta.Cunosc persoane care distanta i`a facut sa`si de`a seama de multe lucruri in principu de iubirea lor.
Sfatul meu este sa lasa`ti unul de la altul iar atunci cand urmeaza sa va certati sa va spuneti vorbe dulci numai ca sa evitati fiecare cearta
Multa bafta iti urez!