| Lareas a întrebat:

De ce nu-mi gasesc si eu jumatatea? Chiar cred ca e vina mea, nu mai pot, am adunat atat si cred ca o sa rabufnesc.Ma simt atat de singur.(nu e gluma)

22 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Daca nu studiezi putina psihologie si dezvoltare persoanala sa inveti sa fii stabil pe tine nu vei avea o relatie fericita, cat crezi ca sta un partener cu tine daca ai nevoie sa tragi mereu de la el fericire? Il golesti si o ia la fuga, tu esti resposabil de fericirea si starea ta zilnica de spirit ta in primul rand.

| Violleta2022 a răspuns:

"acum 4 ore | Lareas a întrebat:
De ce nu-mi gasesc si eu jumatatea? Chiar cred ca e vina mea, nu mai pot, am adunat atat si cred ca o sa rabufnesc.Ma simt atat de singur.(nu e gluma)"

Dar unde ai cautat-o, de nu ai gasit-o inca?

| Lareas explică (pentru Violleta2022):

Pe net

| Lareas explică (pentru Violleta2022):

Decât pe net recunosc, față în față îmi este teama

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lareas):

"acum 21 ore | Lareas explică (pentru Violleta2022):
Decât pe net recunosc, față în față îmi este teama"

Teama, de ce, sau de cine?
netul este de 1000 de ori mai periculos, fiindca acolo toata lume minte, acolo este numai flirt ieftin si pierdere de vreme, nimci real, nimic sincer.
De ce ai alege sa pierzi timpul inutil, cu ceva ce nu va merge niciodata online?

| Lareas explică (pentru Violleta2022):

Unii au reușit.In alta parte unde?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lareas):

Nu au reusit, sunt doar parerile tale eronate ...de aia esti si tu singur, ca de reuseai, acum nu erai aici sa-ti arati disperarea.

| dullcat a răspuns:

Singura ta vina e impresia ca trebuie sa iti gasesti jumatatea. In realitate, oamenii trebuie sa fie cat se poate de impliniti si intregi, relativ pe toate planurile, inainte de a intra intr-o relatie.Cati ani ai?

| Hyperion7 a răspuns:

Jumătatea nu exista. Jumatatea nu se găsește, ea este la tine. Faptul că ai nevoie de partenera, e cu totul alta poveste, in fine, povesti.
Cert e un lucru, decât să dai de o fata de care îți poți bate joc, mai bine realizezi care e problema și o corectezi.
Bafta!

| Lareas explică (pentru Hyperion7):

Timiditatea e problema la mine

| Hyperion7 a răspuns (pentru Lareas):

Din ce vad la răspunsul tău adresat Violetei, ai incercat sa combini online.Eu îți recomand să mai încerci să cauți fete, la un moment dat o să îți dezvolți un mod de comunicare cu fetele.
Nu va fi un proces ușor, dar na, e important sa faci chestii mici și apoi mari.
Sper sa înțelegi

| blairelovesmusic a răspuns:

Nici eu nu imi gasesc jumatatea, am incercat de multe ori, am incercat si pe aplicatiile de dating si tot nu ma place nimeni, nu stiu de ce.

| Lareas explică (pentru blairelovesmusic):

Esti fată.De unde ești? Ne putem cunoaste.

| Lareas explică (pentru blairelovesmusic):

Poate eu te plac

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Lareas):

Sunt din judetul Vaslui. Tu de unde esti? Cati ani ai? Eu am aproape 20 de ani.

| Lareas explică (pentru blairelovesmusic):

Sunt din Bucuresti.Am 27 de ani.Ai vrea sa ne cunoastem? Îți place Bucureștiul?

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Lareas):

Da, as vrea sa ne cunoastem. Ai Instagram sau Facebook?

| blairelovesmusic a răspuns (pentru Lareas):

Instagramul meu: creganisstefania
Facebook-ul meu: Creganis Stefania

| Lareas explică (pentru blairelovesmusic):

Ti-am dat cerere.Alex Alexandru.

| Miruna333 a răspuns:

Toate la timpul lor. Daca ai adunat atat, descarca-te, fa terapie, nu sta asa

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Trimisă pe 11 Iunie 2009

anonim_4396 întreabă:
De ce nu-mi gasesc si eu jumatatea? Chiar cred ca e vina mea, nu mai pot, am adunat atat si cred ca o sa rabufnesc.Ma simt atat de singura.(nu e gluma)

| Fatamuntilor a răspuns (pentru HUAWEHUAWE):

Copy paste pe o postare de acum,, 100' de ani?