| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu pot sa ma vindec dupa o despartire? Au trecut deja 2 luni si nu pot sa nu ma gandesc la el in fiecare clipa, il iubesc enorm de mult si imi lipseste enorm nu pot sa trec peste. Lucram in acelasi colectiv si mi-e greu sa-l vad in fiecare zi. Am pus pe cineva sa se uite dupa el si mi-a confirmat persoana respectiva ca ma priveste pe ascuns. De ce nu ma mai cauta daca mai are sentimente pentru mine? Ce credeti? Noi practic am avut niste discutii dar nu ne-am despartit oficial, mi-a spus ca vrea liniste si sa treaca putin timpul, pentru ca am fost tot mai insistenta in ultima perioada. Eu nu am mai insistat am lasat asa lucrurile.Si nu am mai vorbit de atunci. Credeti ca o sa ma mai caute dupa o petioada s-au asa s-a terminat? Cine ma poate lamuri? Multumesc

Răspuns Apreciat de Editori
| sofisis a răspuns:

Probabil s-a terminat. Imi pare rau sa iti spun asta dar barbatii nu prea cer "pauze" ca apoi sa se intoarca. Varianta asta o au in cap doar femeile. Ca te priveste nu e un semn neaparat ca mai are sentimente pentru tine. Poate fi ceva pur instinctiv sau pur si simplu esti in raza lui vizuala. Eu in locul tau as face lucrul matur si mi-as vedea de viata mea. L-as ignora total si as incerca sa ma prefac ca nu exista. Pana la urma daca ai avut o perioada in care ai fost insistenta, sa redevii insistenta e o prostie. Sau poti risca si ii poti spune "uite care e treaba, eu inca mai am sentimente pentru tine si nu pot trece peste pentru ca totul a ramas cam in aer. Spune-mi si mie daca mai e loc de ceva sau nu ca sa stiu si eu incotro sa o iau." Si gata. Macar in felul asta vezi daca mai e sau nu loc de ceva.

9 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Degeaba se uita la tine daca nu si vrea sa va impacati.
Daca au trecut deja doua luni nu este chiar o pauza ci o departire in toata regula. Daca crezi ca nu esti capabila sa treci peste ori iti schimbi locul de munca, ori te faci ca nu iti pasa. Daca va mai iubeati acum erati impreuna.

| cristimihailov a răspuns:

Mie mi se pare ca s-a spart jucaria.
Cauta un cocosel mai destept decat asta dupa care suspini...

| Mircea08 a răspuns:

Nimeni nu te poate lamuri. Va trebui sa inclini balanta in favoarea ta. Pentru asta va trebui sa ai o discutie sincera si cand spun sincer spun ca el trebuie sa stie TOT ceea ce gandesti tu. Numai asa va lua el hotararea cea mai buna, deoarece si impacarea si despartirea pot fi hotarari bune daca sunt luate in cunostinta de cauza - NIMIC FARA ADEVAR

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca lucrati in acelasi loc lasa-l sa te vada foarte fericita, aranjata si linistita chiar purtand deseori discutii la telefon ia sa vezi ce i se trezeste interesul fata de tine.In caz contrar intelege ca e timpul sa iti iei gandul. Daca nici atunci nu te cauta atunci nu are rost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

2 luni e putin, nu trece asa repede

| BotezanDaniel a răspuns:

Salutare! happy Nu crezi că ar fi mai bine să discuți cu un psiholog? Totuși, eu cred că suferi de o dependență emoțională, și probabil s-a săturat de "o disperată" de el. https://ioanastancu.ro/2014/07/05/dependenta-emotionala/
big grin Asta te-at putea ajuta să devi independentă, ceea ce e cel mai sănătos. happy Multă sănătate! happy Funda?

| BotezanDaniel a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=aMOINI_5o4I Aici ai exact aceleași fragmente, doar că sunt puse într-un vidoclip, unde ai și poze, și muzică. Pe mine m-a ajutat, când eram foarte dependent emoțional. Chiar m-am și automutilat din dependență. Sper să te ajute și pe tine! Toate cele bune! Funda? (Dacă te-am ajutat).

| acsva a răspuns:

Probabil are nevoie de o perioadă de liniște, să realizeze ce simte pentru tine, sau poate că are niște probleme personale care îl fac așa. Nu te îngrijora, dacă nu v-ați despărțit mai există șanse, lasă totul să vină de la sine.

| Yaro_Kovalchuk_2001 a răspuns:

Inca il iubesti ar trebui sa vb si poste veti fi din nou impreuna