| carbon21 a întrebat:

De ce o femeie se schimba intr-o relație de la una iubitoare care avea grija de mine, vorbitoare, ii pasa parca mai mult, in una bosumflată mai tot timpul? Atunci când ii zic ca o iubesc sau una alta ea imi zice ca știe. Nu se mai uita așa după mine când ne luam rămas bun, inteleg ca ii stresată și cu facultatea, ca ii la medicina, dar asta sa fie unul dintre motive? De încredere am in ea și știu ca ma iubește, dar nu mai imi arată asa afecțiune cum o făcea. Ceva sfaturi sa remediez problema asta? I-am zis și eram pe picior de despărțire, pentru ca i-am zis ca nu ma simt așa bine in relație, ca nu mai sunt așa fericit, ceva de făcut? Dacă sunt mai distant se prinde una doua și-mi zice ca ce am și așa. Momentan ii bine între noi de 3 săptămâni de la discuția aia.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ori are amant sau te joaca pe foc, testul de rezistenta care il ai sa vada cum te poate manipula, inexperienta ta cu femeiile inca nu ti.au deschis ochii. Intra aici si invata MGTOW Romania, santeti la timp sa va deschideti ochii sa bateti cu pumnu in masa inainte ca ele sa va transeze cu drujba https://www.youtube.com/channel/UC6ZQSwLwUzeyArmsoZALD8w?view_as=subscriber

Bula
| Bula a răspuns:

Unei femei trebuie sa-i arati afectiune.
Unei femei niciodata nu le poti ghici gandurile. crying

| sierra1 a răspuns:

Te-am intrebat ceva in postarea identică dar nu văd nici un ecou

| carbon21 explică (pentru sierra1):

Ce m-ai întrebat?

| sierra1 a răspuns (pentru carbon21):

Vezi in postarea identică

| OldSoul a răspuns:

Pe scurt, fie a intervenit monotonia, fie, ai plictisit-o, care, in esenta, sunt cam acelasi lucru.

Probabil ai renuntat sa mai faci acele mici joculete de seductie care sa mentina flacara vie, si de aici si problema.

Totul e obisnuinta, vorbele tale dulci, si de iubire, pana acum au fost spuse mult prea des, astfel incat acum nu mai au niciun farmec.

| carbon21 explică (pentru OldSoul):

Da într-adevăr poate, dar și la ea a apărut așa, cum sa fac sa ies din rutina? Cum sa ma mai comport? Eu zic ca-i arat iubire și când sunt cu ea, gen mângâieri, sărutări pe frunte. Ce vorbe dulci sa-i mai zic? Avem aproape un an de relație.

| OldSoul a răspuns (pentru carbon21):

Eh, vezi, cam din ce ai zis aici imi dau seama ca nu prea stii cum sa te comporti cu ea.
Totul e rezuma la vorbe dulci si cam atat, ei bine, nu prea merge asa.
Mai lasa dulcegariile ca deja si-au pierdut farmecul.
Incearca altceva.
Ti-as da niste exemple, dar nu am nici cea mai vaga idee in minte.
Gandeste-te cum ai fost cand ai "cucerito", vezi ce era diferit atunci, si incearca sa readuci acele obiceiuri in actualitate.

| Vikaa a răspuns:

Pentru ca avem frustrarile noastre si problemele noastre, iar voi barbatii sunteti incapabili sa le intelegeti.Probabil ca ceva o apasa sau a observat ceva la tine, ai incercat s-o intrebi macar ce are? Nu se exclude varianta de a fi tipul de fata ce adora sa fie o scandalagioaca si sa-i placa sa fi rau cu ea, sau probabil te-o vazut ca ti-ai atintit ochii pe una si ea sa fi observat laughing

| OrdanKarris a răspuns (pentru Vikaa):

Iar voi muierile sunteti incapabile sa expuneti in cuvinte, clar si concis despre ce frustrari este vorba. Uite de asta voi muierilor aveti nevoie de relatie INFINIT mai mult decat un barbat. Pentru ca fara barbat nu ai pe cine varsa, da ai citi bine, varsa cloaca ta energetica plina de frustrari si incoerente tipic feminine. Un barbat este stabil emotional in orice moment, chiar mai mult cand este singur. O femeie exact pe dos. Un barbat nu este obligat sa te repare pe tine. Daca esti defecta si distrusa emotional, nu e treaba mea sa incerc sa te repar. Nu este nici macar treaba mea sa te suport sau accept langa mine. Daca esti o defecta, solutia mea este sa iti fac vant pe usa afara. ar trebui sa-mi saruti si mainile si picioarele pentru faptul ca-ti ofer atentie si sunt dispus sa tolerez o relatie cu tine, in masura in care tot eu voi acumula si inghiti energia ta plina de frustrari interminabile, sa-mi sacrific eu starea mea generala linistita si plina de idei bune pentru o... defecta! Spune multumesc pentru faptul ca datorita barbatilor nu innebunesti complet.

Daca fiecare din noi doi am fi pusi in cate o camera, singuri singurei, cu mancare cat pentru 10 ani de zile, si fara nici cea mai mica interactiune sociala, fara computer, fara tv, fara carti, fara nimic, doar pereti albi si atat, sunt curios care din noi ar innebuni mai repede. Eu as fi dispus sa pun pariu pe bani grei ca tu ai innebuni infinit mai rapid ca mine in asemenea situatie.

| OrdanKarris a răspuns:

Pentru ca muierile au nevoie de energie negativa, au nevoie de acea harjoneala, si au nevoie de asta ca oxigenul. Au nevoie sa te certi cu ele, sa se simta amenintate. Ele prin aceasta energie negativa inteleg ca-ti pasa de ele si ca le iubesti si la scurt timp ai sanse foarte mari sa-si revina la starea ei initiala iubitoare. Tu ca barbat probabil ai intentia aparent corecta dar in realitate gresita de a "repara" situatia. Nu trebuie sa faci asta. Muierile au nevoie de lama si drama, au nevoie de cearta si de harjoneala, au nevoie de negativism. Asta cere femeia ta. Muierile sunt atrase de energia demonica. Ofera-i rautate. In caz ca nu ai observat, femeia ta a pornit aceasta situatie de rahat in care te afli. Este de bun augur sa te respecti pe tine insuti si s-o pui la punct, daca este nevoie chiar si cu pretul relatiei daca se ajunge la asta. Nici o femeie nu valoreaza mai mult decat respectul tau de sine ca barbat. Pe final te invit sa vizionezi urmatorul video. Iti va raspunde exact la intrebare.

https://www.youtube.com/watch?v=kBhyMaH-3ws

| Kindal38 a răspuns:

Aceeași întrebare aveam si eu dar pentru bărbați.

| OmObisnuit a răspuns:

Iti recomand mgtow, te VA ajuta